Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Jedliński » 2013-09-22, 21:30

Tak trochę prowokacyjnie napiszę ten temat i liczę na szczere wypowiedzi :).

Czy nie macie dość tej szkoły - tego kontaktu z uczniami itd. ? Praca nauczyciela jest również źródłem satysfakcji, a nawet szczęścia, ale czy nie macie czasami dość i ochotę rzucenia tego wszystkiego :) ?

Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Afroditte » 2013-09-22, 23:00

Kontaktu z uczniami nie mam dość, ale jak sobie pomyślę o atmosferze panującej w mojej szkole, o dziwnych zarządzeniach, niepotrzebnych świstkach, donosicielstwu, dyletanctwie, naginaniu przepisów, wyścigu szczurów, mobbingu - to mam tego serdecznie dość.

Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?


Gdyby "dawali" to bym wzięła :mrgreen:
Niestety mieszkam w takiej okolicy, że pracy tu nie ma, więc trzeba trzymać się tego co się ma i nikt jakoś jej nie "daje"... A osobiście mam takie kwalifikacje, które umożliwiłyby mi pracę tez poza szkołą, ale zawsze chciałam uczyć dzieci...
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: iluka » 2013-09-22, 23:02

Jedliński pisze:Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?
N :!: GDY W ŻYC :!: U :!: :!: :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: jinks » 2013-09-23, 08:00

Ja mam dość, ale wszystkiemu winna jest dyrekcja.
Niestety, gdy dyrektor miał pierwszą kadencję, do tego dwóch starszych od niego wicedyrektorów z klasą to była praca marzenie. Atmosfera w szkole super, decyzje dyrekcji obiektywne, wyważone, sprawiedliwe. Panowała atmosfera serdeczności na lini: dyrekcja-nauczyciele i nauczyciele-nauczyciele.
Niestety odkąd dyrek rozpoczął drugą kadencję zaczęły się cyry. Starsi wicedyrektorzy poodchodzili na emerytury, przyszli nowi i jeszcze jeden dodatkowy (nie wiadomo po co) i jest jazda. Teraz dyrek ma kadencję trzecią i w szkole mamy chiński obóz pracy a nie placówkę oświatową.
Dyrekcja odgrodzona murem, kombinuje, spiskuje, oszukuje, otacza się donosicielami, ignorantami i dyletantami. Na nauczycielach, którzy myślą inaczej się mści. Często dyrektek podejmuje decyzje jawnie szkodliwe dla uczniów i szkoły, byleby dopiec pani X, czy panu Y.
Od kilku lat mam dość tej szkoły. Liczę na to, że obecny dyrek wyleci z hukiem i będzie lepiej, ale... okazuje się, że na jego miejsce szykuje się jeden z wicków a to nie wróży zmian.
Niestety, nikt z rozsądnych nie chce startować w konkursie na dyrektora szkoły....

Awatar użytkownika
Higgs
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-16, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: Berlin

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Higgs » 2013-09-23, 11:38

Jedliński pisze:Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?
Mam inne kwalifikacje, pracowałem np. jako asystent na uczelni. Ale szkoła to jest to, odczuwam satysfakcję, kiedy widzę, że nauczanie młodych ludzi przynosi efekty.
Gwizdanie czajnika powoduje wrzenie wody.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: malgala » 2013-09-23, 15:39

jinks pisze:Niestety odkąd dyrek rozpoczął drugą kadencję zaczęły się cyry.

Skąd ja to znam?

Jedliński pisze:Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?

NIE!

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Cytryn » 2013-09-23, 15:53

Przy pierwszej okazji zwiałam- nie dlatego, że nie lubię uczyć, ale dość miałam papierów, intryg, plotek i całej tej "reformy".Niestety, znów wylądowałam w szkole, co prawda mam mniej godzin, ale już po 3 tygodniach mam wstręt do tego wszystkiego. Męczy mnie jawna niesprawiedliwość, gnębienie przez dyrekcję ludzi nieumiejących się "odciąć" i zawalczyć o swoje, nadmiar szkoleń i projektów, które niczemu nie służą itp..Atmosfera w pracy jest do kitu, kiedy dyrekcji nie ma w szkole, każdy oddycha z ulgą, a po pracy..."ze spuszczoną głową powoli idzie Polak ze szkolnej niewoli" :P
Jak tylko będę miała okazję- zwiewam -rzecz oczywista.
Nauczanie jest czasem satysfakcjonujące, a czasem nie. Niestety, w klasach coraz więcej jest dzieciaków z pogranicza normy intelektualnej, nie wiadomo, co z nimi robić. I tak z 30 osób 5 pracuje szybko i ładnie, 15 to średniacy, a reszta to uczniowie słabi, bardzo słabi i słabi poniżej normy, ale niestety wciąż w normie. Praca z taką grupą to horror. Szkoła jest do kitu.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: vuem » 2013-09-23, 18:57

2 razy absolutnie nie. :wink:

nie ma dość, to co fajne przyjmuję garściami, to co irytuje wsadzam w dupę, a że jest dość obszerna to mieszczę tam każda reformę, całą biurokrację i wszystkich dyrektorów tego świata.

Inną robotę?

Jeśli byłaby to taka, która daje np. 10k minimum i czas, bym ... mógł dalej pracować w szkole, to czemu nie? ;)

Wychodzę z założenia, że w innej robocie też są papiery, głupi ludzie, terminy, stres itd.
Przecież to nie jest domena szkoły. A każda inna praca to oaza spokoju i szczęścia.

Dopóki mam znaczna nadwyżkę zalet nad wadami uznaję, że za szczęście trzeba czymś zapłacić i tak trwam ... niemal jak Trwam.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Andulencja » 2013-09-23, 19:00

Nie!
Bo wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :mrgreen:

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: fragola » 2013-09-23, 19:16

Afroditte pisze:Kontaktu z uczniami nie mam dość, ale jak sobie pomyślę o atmosferze panującej w mojej szkole, o dziwnych zarządzeniach, niepotrzebnych świstkach, donosicielstwu, dyletanctwie, naginaniu przepisów, wyścigu szczurów, mobbingu - to mam tego serdecznie dość.

Czy gdybyście mieli inne kwalifikacje to wzięlibyście inną robotę?


Gdyby "dawali" to bym wzięła :mrgreen:
Niestety mieszkam w takiej okolicy, że pracy tu nie ma, więc trzeba trzymać się tego co się ma i nikt jakoś jej nie "daje"... A osobiście mam takie kwalifikacje, które umożliwiłyby mi pracę tez poza szkołą, ale zawsze chciałam uczyć dzieci...


Mogłabym podpisać się pod tym. Uczniowie są jacy są szczególnie w szkole technicznej. Poubolewam 5 minut, ale to nie uczniowie stanowią problem. Nauczyciele są traktowani przez nową dyrekcję jak śmiecie oczywiście poza pupilkami. Koszmarna atmosfera rzeczywiście jak w obozie pracy. Rozliczanie nawet z popołudniowo-wieczornych imprez "integracyjnych". U nas święto nauczyciela to będzie popołudnie-wieczór jednego dnia, a 14.10 i tak mamy być w szkole w godzinach pracy. Jeszcze lepsze są "spotkania opłatkowe" w sobotę wieczór. Oczywiście należy się stawić na dywaniku z wytłumaczeniem, jeśli się nie przyjdzie. Konferencje popołudniowe też często zapowiadane z dnia na dzień. Obowiązek śledzenia zastępstw w internecie.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Afroditte » 2013-09-23, 20:01

jinks pisze:Dyrekcja odgrodzona murem, kombinuje, spiskuje, oszukuje, otacza się donosicielami, ignorantami i dyletantami. Na nauczycielach, którzy myślą inaczej się mści.


Ooo, to tak jak u mnie :?

Andulencja pisze:Bo wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :mrgreen:


Sporo w tym prawdy.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: kitek2013 » 2013-09-24, 11:19

Mam dość co jakiś czas, ale myślę że to dobrze dla zdrowia psychicznego. Akurat ja pracuje w ogromnej szkole, mamy mase problematycznych uczniów i jeszcze -chyba- bardziej problematycznych rodziców. M.in mamy bardzo agresywne dzieci z ADHD (np. rzucanie ławkami, dźganie nożyczkami), dzieci upośledzone (krzyki, wycia np godzinne, albo z kolei brak jakiegokolwiek odzewu), albo tez potocznie mówiąc rozpuszczone ( w domu pozwalają na wszystko, sa chamskie odzywki, lenistwo itd). To taki bardzo malutki wycinek uczniów z problemami, reszty nie bede wymieniać bo to temat rzeka. Kasa marna, na wsi przynajmniej jest dodatek mieszkaniowy u nas co mogli to wszystko obcieli. Jedynym niepodważalnym powodem, dlaczego nadal pracuję w szkole jest to, ze naprawdę bez atmosfery szkoły nie mogę życ. Chodzi mi oczywiście o pracę z dziećmi. Mam mniej więcej poukładane relacje z uczniami pod tym względem, że sobie radzę. Jest dyscplina, starają się, zwierzają itd, czyli mnie lubią. Natomiast grono pedagogiczne to jak wszędzie, są kliki i towarzystwa wzajemnej adoracji, ale podobnie jak kolega Vuem, mam to...w :ass:
Miau

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: iluka » 2013-09-24, 16:37

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Idealnie nie jest nigdzie, ale zawód jest trafiony i nie zamieniłabym go na inny :ble:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: Afroditte » 2013-09-24, 16:53

kitek2013 pisze:na wsi przynajmniej jest dodatek mieszkaniowy


No tak. U mnie to aż 15,45 zł :lol:
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy nie macie dość tej szkoły? :) ;)

Postautor: malgala » 2013-09-24, 20:15

U mnie lepiej, bo 1,00 na każdego członka rodziny.


Wróć do „Pogaduszki”

cron