Jaka praca dodatkowa

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Higgs
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-16, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: Berlin

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: Higgs » 2014-08-19, 10:40

A jak to wygląda ze strony prawa? U nas np. podjęcie każdej dodatkowej pracy musi być najpierw zgłoszone u pracodawcy (urząd) i dyrektora. Nie dostaniesz zezwolenia, nie wolno ci dodatkowo pracować (chyba że na bardzo ciemno szaro, ale tego nikt raczej nie ryzykuje). Chyba, że wykonujesz w domu jakieś pokrewne zlecenia, np. tłumaczenia, recenzje, redakcja nowych podręczników itp., wtedy też jakiś grosz ci sie należy.
Gwizdanie czajnika powoduje wrzenie wody.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: malgala » 2014-08-19, 12:00

Higgs pisze:U nas np. podjęcie każdej dodatkowej pracy musi być najpierw zgłoszone u pracodawcy (urząd) i dyrektora. Nie dostaniesz zezwolenia, nie wolno ci dodatkowo pracować (chyba że na bardzo ciemno szaro, ale tego nikt raczej nie ryzykuje).

I to nie jest zgodne z prawem.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: iluka » 2014-08-19, 12:08

psyikoty pisze:Bardziej chodziło mi o dodatkową pracę, ale ze stałymi zarobkami.
Zaczęłabym raczej od przeglądnięcia ofert pracy w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania, o ile w ogóle jakieś są.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: iluka » 2014-08-19, 12:10

malgala pisze:I to nie jest zgodne z prawem.
Kurczę... Znasz prawo niemieckie? Czy to jakieś ogólnoświatowe?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: malgala » 2014-08-19, 12:11

iluka pisze:Kurczę... Znasz prawo niemieckie?

Nie zwróciłam uwagi na ten Berlin, ale miałam na myśli nasze :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: haLayla » 2014-08-19, 12:20

psyikoty pisze:Korepetycje daję, ale to jest dochód niestały. Bardziej chodziło mi o dodatkową pracę, ale ze stałymi zarobkami.


To poszukaj na pół etatu w jakiejś szkole językowej, może w innej szkole publicznej, albo całkowicie zmień branże i szukaj tam całego etatu.

psyikoty pisze:Ja mam pewne opory przed pracami, które są niejako publiczne. Żyć by mi nie dali w szkole gdyby mnie widzieli na kasie w Biedronce.
:|


Ja mam wrażenie, że ty jesteś taką królewną, co boi się przypadkiem poniżyć pracując w takim miejscu, bo co ludzie powiedzą. Nie lubię takich osób.

Higgs pisze:A jak to wygląda ze strony prawa? U nas np. podjęcie każdej dodatkowej pracy musi być najpierw zgłoszone u pracodawcy (urząd) i dyrektora. Nie dostaniesz zezwolenia, nie wolno ci dodatkowo pracować (chyba że na bardzo ciemno szaro, ale tego nikt raczej nie ryzykuje). Chyba, że wykonujesz w domu jakieś pokrewne zlecenia, np. tłumaczenia, recenzje, redakcja nowych podręczników itp., wtedy też jakiś grosz ci sie należy.


Wy to macie ten zawód prawie jak u nas adwokaci :mrgreen:
<3

evee1
Posty: 38
Rejestracja: 2009-08-26, 22:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: evee1 » 2014-08-19, 16:47

psyikoty pisze:Ja mam pewne opory przed pracami, które są niejako publiczne. Żyć by mi nie dali w szkole gdyby mnie widzieli na kasie w Biedronce.
:|


Ja mam wrażenie, że ty jesteś taką królewną, co boi się przypadkiem poniżyć pracując w takim miejscu, bo co ludzie powiedzą. Nie lubię takich osób.

Też mam takie wrażenie, i też nie lubię takich osób. Chyba że nie jesteś "królewną", tylko osobą zakompleksioną i niepewną siebie. Kto miałby Ci nie dać żyć w szkole, gdybyś pracowała wBiedronce? Ja dorabiałam w sklepie Żabka, niestety przed wakacjami ją zlikwidowali. Sklep był położony jakieś 300 m od szkoły, uczniów spotykałam prawie codziennie, nikt się nie śmiał, przynajmniej nie w oczy - a co mówiono ewentualnie za plecami mnie nie obchodzi, jako nauczycielka chyba zdajesz sobie sprawę, że uczniowie i rodzice komentują Twój wygląd, ubranie, fryzurę, wygląd Twojego męża itd. Niech sobie też komentują fakt pracy w sklepie, w tym nie ma przecież niczego wstydliwego.

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: psyikoty » 2014-08-19, 23:22

Super, że macie jakieś wrażenia. rewelacja wręcz :mrgreen:
Oferty pracy są, dlaczego nie... Dla kierowców, budowlańców i przedstawicieli handlowych. Tak, wiem, jestem księżniczką, która kręci nosem na układanie płytek. Shame on me :oops:
Szukam na bieżąco. Mam nadzieję, że coś się znajdzie. dam wam wtedy znać, będziecie mogli odetchnąć z ulgą, że jedną księżniczkę mniej. :mrgreen:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: vuem » 2014-08-20, 06:58

Melizabeth pisze:Fajnie się mądrzycie,


Żartujemy, nie mądrzymy.

Melizabeth pisze:większość "szanowanych" zawodów wymaga kwalifikacji i wczesniejszej rekrutacji, więc ciężko mi coś wymyślić na "już teraz".


Jak widzisz możliwości jest albo tak wiele albo tak niewiele ;)

Zadano pytanie z gatunku "co zjeść na śniadanie?" Można ksiązki pisać, można odpisać, że trudno tak szybko na coś się zdecydować, że "nie wypada na śniadanie serwować piwka", czy po prostu pożartować.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: linczerka » 2014-08-20, 07:42

Może publikacje w prasie oświatowej?
Niektóre dobrze płacą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: psyikoty » 2014-08-20, 08:02

temat jest do dyskusji, może być konkretna (wasze doświadczenia), może być luźna (co by było gdyby). Myślę, że nie tylko ja skorzystam z pomysłów.
Linczerak, dziękuje za podpowiedź :)
Wracają do przykładowej pracy na kasie. Jak wygląda to od strony praktycznej, organizacyjnej? Co w dni kiedy mamy radę, szkolenie, dyskotekę, wycieczkę po południu?
Jestem naprawdę ciekawa jak od strony organizacyjnej wygląda takie podjęcie drugiej pracy. :?:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: haLayla » 2014-08-20, 13:46

vuem pisze:Zadano pytanie z gatunku "co zjeść na śniadanie?" Można ksiązki pisać, można odpisać, że trudno tak szybko na coś się zdecydować, że "nie wypada na śniadanie serwować piwka", czy po prostu pożartować.


Polecam szampan na śniadanie. Naprawdę.

[quote="psyikoty]Wracają do przykładowej pracy na kasie. Jak wygląda to od strony praktycznej, organizacyjnej? Co w dni kiedy mamy radę, szkolenie, dyskotekę, wycieczkę po południu?[/quote]

To kwestia do dogadania z obojgiem pracodawców. Zwłaszcza, że wycieczkę i dyskotekę planuje się z dużym wyprzedzeniem, więc po prostu tego dnia weźmiesz wolne. W przypadku nagłych wydarzeń - urlop na żądanie.
<3

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: oliweczkaS » 2014-08-20, 18:29

Dla nauczyciela dodatkowym zarobkiem są głównie korepetycje lub uczenie w jakiś weekendowych szkołach/kursach itp. Na nic innego to chyba czasu nie starczy.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: psyikoty » 2014-08-20, 19:11

Daję korki, pisałam już o tym. Właśnie nie wyobrażam sobie od strony praktycznej pracy w sklepie po południu na przykład. Nie wiem jak wy, ale ja mam często rady, wywiadówki, szkolenia. To byłoby dość częste opuszczanie tej nieszczęsnej drugiej pracy. :roll:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jaka praca dodatkowa

Postautor: haLayla » 2014-08-20, 19:25

Chyba na wstępie powinniśmy byli zadać ci pytanie o to, kiedy się dowiedziałaś o redukcji wymiaru zatrudnienia.
<3


Wróć do „Pogaduszki”