Tatuaż u nauczyciela

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: sweet.home.alabama » 2015-10-18, 13:04

Sama nie mam tatuażu i nie rozważam zrobienia to. Jednakże gdybym planowala-pewnie w miejscu, które można zakryć. Czyli nie na kostce czy ramieniu.

Jeśli chodzi o podejście w szkole-U nas jedna nauczycielka ma tatuaż, W okolicach kości ogonowej. Więc zazwyczaj niewidoczny.

Dyrekcja tego nie komentuje. Może nie widziała. Zresztą teraz już po ptokach, przecież nie usunie to ta nauczycielka.poza tym jest B dobrym nauczycielem.

Ale potrafi np skomentować to że w czerwcu nauczycielki mają bluzki na naramksch i to niestosowne.

Więc podsumowując, dla świętego spokoju zrobilabum tatuaż w miejscu które mogę zakryć gdy uważam za stosowne-np w pracy. Tak jak i do pracy ubieram się inaczej niż po pracy-wszystko ma swoje miejsce.

natalia30
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-03, 13:04
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: natalia30 » 2016-03-03, 14:06

jeszcze kilka lat temu faktycznie tatuaż mógł być kontrowersyjną kwestią, ale dzisiaj to raczej norma, czasy w których utożsamiano tatuaże z czymś wulgarnym, czy nawet z nizinami społecznymi na szczęście mamy już za sobą

HalRysz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-12, 14:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: opolskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: HalRysz » 2016-03-12, 14:47

Dziś zalogowalam się tutaj i pierwszy mój post w temacie tatuaży :D..... Mam dwa. Jeden widoczny, gdy mam bluzkę z krociutkim rekawkiem bądź z większym wykrojem na plecach. Nikt nigdy nie powiedział mi wprost, że to nie wypada etc.... A co myślą .... mało mnie obchodzi :)

otek
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-29, 19:07
Kto: rodzic
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: otek » 2016-03-29, 19:13

HalRysz pisze:Dziś zalogowalam się tutaj i pierwszy mój post w temacie tatuaży :D..... Mam dwa. Jeden widoczny, gdy mam bluzkę z krociutkim rekawkiem bądź z większym wykrojem na plecach. Nikt nigdy nie powiedział mi wprost, że to nie wypada etc.... A co myślą .... mało mnie obchodzi :)


Wszystko zależy od mentalności ludzi z którymi się współpracuje. Spotkałem się z sytuacją w której (mała miejscowość) niewielki tatuaż na ramieniu nauczyciela, który nie był niczym nadzwyczajnym i nad wyraz widocznym stał się przyczynkiem do strasznej afery.

nixon
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-01, 15:27
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: nixon » 2016-03-30, 15:25

Wydaje mi sie, ze za ,,pare" lat ludzie nie beda sobie zaprzatali glowy takimi rzeczami. Rozumiem, ze Ci ktorzy maja jakies obiekcje przed tatuazami np. w miejscu pracy byli wychowani w innych czasach, ale... co widac po innych aspektach zycia, nasze przekonania zmieniaja sie z pokolenia na pokolenie. Rownuprawnienie kobiet, ciemnoskórych, niedlugo tez legalizacja marihuany. Ma to wszystko jakies podloze w historii, tatuaze np. kojarza się z wieźniami, ktorzy byli wiodaca grupa ich milosnikow. Ot, smieszne przekonania. Pozdrawiam

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: oramge » 2016-03-30, 15:35

Obsługa luksusowych jachtów, pod każdą banderą, nie może mieć najmniejszego śladu tatuażu. Ot, śmieszne przekonania, realne wymagania.

megir
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-06, 16:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: megir » 2016-04-06, 16:46

No właśnie powiedzcie mi proszę bo jutro mam rozmowę o pracę w szkole podstawowej a mam mały napis na ręce. Czy mam spytać dyrektora czy to jest problem czy się nie chwalić? Niestety w okresie letnim nie wyobrażam sobie chodzić z długim rękawem :( więc też go zbytnio nie ukryję chyba.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: qjaf » 2016-04-06, 20:28

Aby uniknac zalaczenia u pracodawcy stereotypowego myslenia raczej ukrylbym ten tatuaz ;)

liljuszyn
Posty: 6
Rejestracja: 2013-07-11, 15:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubuskie

tatuaże a praca w szkole

Postautor: liljuszyn » 2016-06-20, 22:26

Witajcie,
jestem ciekawa Waszych opinii na temat tatuaży u osób uczących w szkole... czy ktoś z Was posiada? a może spotkaliście się z dyskryminacją bądź ktoś zwrócił Wam na to uwagę?
ja osobiście posiadam ogromny tatuaż na plecach. oczywiście nie pokazuję go w całości ale gdzieś tam zza kołnierza ktoś go dojrzy :P drugi mam na stopie i to chyba też nikomu nie przeszkadza :) mam czerwone włosy i mnóstwo kolczyków w uszach :) kocham dzieci, a one kochają mnie... pracuję jako pomoc nauczyciela a od września będę wychowawcą w świetlicy szkolnej... już nie mogę się doczekać!
ale mam w planach wytatuowanie całej ręki tzw.rękawa... nie wiem jak na to spojrzą koledzy i koleżanki z pracy... nie wspominając jak do tego podejdzie dyrekcja :/ nie będę chodziła i pytała o zgodę... ale jestem ciekawa czy spotkaliście się kiedyś z negatywną oceną osób wytatuowanych.... co prawda nie szata ani wygląd zdobi człowieka, bo przy mnie dzieci się nie nudzą i zawsze wymyślę coś kreatywnego, ale wiadomo jak to rodzice i inni nauczyciele....
czekam na Wasze opinie a może doświadczenia:)

maurena
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-14, 12:01
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Re: tatuaże a praca w szkole

Postautor: maurena » 2016-06-21, 10:31

Nie wiem czy inni nauczyciele to zaakceptują. Przecież nauczyciel ma być wzorem dla ucznia i powinien dawać dobry przykład. jak w takim razie będziesz wymagać tego od swoich uczniów? Ale z drugiej strony skoro dostałaś zatrudnienie to chyba nie przeszkadza to innym nauczycielom.
Nauka jest nieodłączną sferą dla ksiegowa Tarnow

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: tatuaże a praca w szkole

Postautor: Pearl » 2016-06-21, 13:04

Moim zdaniem jeśli tatuaż nikogo nie obraża i nie jest wulgarny to nikt nie powinien mieć prawa się czepiać. Jeśli rodzice mogą mieć tatuaże to dlaczego nie nauczyciele? Bo to by była dyskryminacja. Podejrzewam jednak, że owy tatuaż będzie budził spore zainteresowanie i też może się zdarzyć tak, że będzie ono negatywne.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: tatuaże a praca w szkole

Postautor: ann » 2016-06-21, 16:23

viewtopic.php?f=9&t=14561 tu jest cały temat :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: linczerka » 2016-06-21, 19:07

Scaliłam
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

tigersoft
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-26, 10:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Przysposobienie obronne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: tigersoft » 2017-08-31, 10:31

Ja mam duży tatuaż na ramieniu aż do łokcia. Tygrys depczacy po czaszkach. Mam prawo robić ze swoim ciałem co chce. Pracuje w 3 szkołach i jak na razie każdy się nim zachwyca, nie słyszałem negatywnych komentarzy :)

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tatuaż u nauczyciela

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-08-31, 15:42

Uważam, że człowiekowi, istocie myślącej, nie przystoi oszpecanie się. Dla mnie tatuaż kojarzy się albo z pobytem w ZK albo też ze znakowaniem (numerowaniem) więźniów przez Niemców w niemieckich obozach koncentracyjnych. A kobiety ze tatuażem to już mi się kojarzą całkiem jednoznacznie. Sądzę, że osoby na państwowej posadzie powinny być przykładem wyglądu, stroju, zachowania, dobrych manier i kultury osobistej. Nauczyciel bądź nauczycielka nie powinny mieć tatuaży, podobnie jak sędzia, prokurator, lekarz na etacie, strażak, pielęgniarka, policjant, leśnik, etc. Gdybym to ja był dyrektorem takiej osoby z tatuażem na państwowej posadzie, to bym ja nakłaniał do usunięcia tej mało eleganckiej "ozdoby".
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Pogaduszki”