studia podyplomowe

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ama90
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

studia podyplomowe

Postautor: ama90 » 2015-08-31, 18:56

Witam serdecznie,

niedługo nowy rok akademicki, w związku z czym wielu z nas będzie chciało poszerzać swoje kwalifikacje. Ja również rozważam taką możliwość. I tu pojawia się pytanie do bardziej doświadczonych...

Czy nauczycielowi przedmiotu (z kwalifikacjami do każdego typu szkół) oligofrenopedagogika - studia podyplomowe - mogą przynieść większe szanse na zatrudnienie? Czy raczej próbować uzyskać inne kwalifikacje(np. z innego przedmiotu z bloku-np jpolskiego?). Czy taki nauczyciel ma szanse na godziny w klasach I-III ?

Do zrobienia podyplomowo oligo motywuje mnie wiadomość o ilości uczniów klas początkowych z różnymi orzeczeniami... Widzę w tym szansę za rok czy dwa, kiedy roczniki wejdą do klas 4 i dalej. Czy dobrze myślę czy to złudne nadzieje?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: studia podyplomowe

Postautor: koma » 2015-08-31, 19:09

Ja zrobiłabym logopedię.

kris1079
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-28, 12:16
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: studia podyplomowe

Postautor: kris1079 » 2015-09-01, 13:08

Dobrze myślisz, jest coraz więcej dzieci z potrzebami i z każdym rokiem myślę, zapotrzebowanie na takich specjalistów będzie wzrastać.

ama90
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: studia podyplomowe

Postautor: ama90 » 2015-09-01, 16:05

Właśnie liczę na to :) Chyba, że wg Was warto zdobyć jeszcze inne kwalifikacje niż oligo.



Czy jeśli chodzi o wykształcenie i kwalifikacje do zajmowania stanowisk w szkołach integracyjnych czy jako nauczyciel wspomagający po oligofreno mogę powołać się na poniższe przepisy czy na inne?
"Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela – pedagoga ( § 20.2 ) w następujących szkołach i placówkach :
przedszkolach
szkołach podstawowych
gimnazjach
zasadniczych szkołach zawodowych
placówkach wychowania pozaszkolnego
placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania
posiada osoba, która ukończyła:
studia magisterskie na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne
lub
studia magisterskie na dowolnym kierunku i studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne"

ama90
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-03, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: studia podyplomowe

Postautor: ama90 » 2015-09-08, 20:38

Edit - zapisałam się i powiem Wam, że strasznie duże zainteresowanie tymi studiami.

Jeśli ktoś kompetentny mógłby jeszcze odpowiedzieć na moje pytanie wyżej odnośnie n-la wspomagającego to dziękuję :)


Wróć do „Pogaduszki”