Brak doświadczenia ???

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Brak doświadczenia ???

Postautor: Afroditte » 2015-09-03, 21:58

W sumie piszę, żeby się wygadać a może ktoś z szanownej braci nauczycielskiej mógłby mi coś doradzić.

Mam za sobą 10 lat pracy w szkole. 10 lat sporych sukcesów, sporego doświadczenia. Ale dopiero w tym roku szkolnym dostałam godziny z przedmiotu, który jest moim głównym wykształceniem ,ale nigdy go nie uczyłam. I tu pojawia się problem. Zaczynam wątpić w swoje umiejętności... Otwieram książkę żeby przygotować się do lekcji i ogarnia mnie przerażenie. Nie dlatego, że niewiele pamiętam, ale dlatego że mam wrażenie że nie podołam... Zaczynam się bać pytań uczniów. Ale tak jest tylko gdy o tym myślę. Gdy jestem w klasie zupełnie niczego się nie obawiam, jestem pewna siebie.

Może ktoś z Was był w takiej sytuacji? Jak temu zaradzić? Nie mam wiele czasu na dokształcanie, jedynie tyle co po nocach coś poszukam w internecie. Mam małe dziecko i ono zabiera mi całą uwagę. Bardzo chciałam móc uczyć mojego pierwszego przedmiotu a gdy jest mi to dane to boję się że nie dam rady nauczyć dzieci na przyzwoitym poziomie... Może macie jakieś słowa otuchy?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Brak doświadczenia ???

Postautor: malgala » 2015-09-04, 20:31

Myślę, że niepotrzebnie panikujesz.
Masz za sobą 10 lat pracy i patrząc na nie wiesz, że były dobre.
Pracuj więc tak samo jak dotychczas.
A wątpliwości ma każdy, o ile mu zależy na efektach i są one zupełnie naturalne.
Podręcznik?
To tylko pomoc, dodatkowy środek dydaktyczny i tak go potraktuj.
Będzie dobrze.


Wróć do „Pogaduszki”