Wybór studiów - prośba o pomoc

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

doodle8
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-19, 11:39
Lokalizacja: dolnośląskie

Wybór studiów - prośba o pomoc

Postautor: doodle8 » 2015-11-19, 11:45

Dzień dobry,


Mam pytanie, choć może to jednak zbiór pytań.

Ukończyłem Studia Ekonomiczne na kierunku Zarządzania i Marketingu. Pracuję w "zawodzie", mianowicie zajmuję się marketingiem.

Jest jednak coś co zawsze chciałem robić czyli nauczanie.

Postanowiłem pójść w tym kierunku, ale nie wiem co powinienem zrobić.

Myślałem o uczeniu przedsiębiorczości głównie, ale chciałbym mieć uprawnienia do również innych przedmiotów i kursów.

Pytanie 1.

Czy mając tytuł magistra na owym zarządzaniu i marketingu z uczelni ekonomicznej jeśli pójdę na studia PRZYGOTOWANIE DO ZAWODU NAUCZYCIELA
kwalifikacyjne studia podyplomowe

http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kieru ... =9770#opis

Da mi to wystarczające kwalifikacje do nauczania przedsiębiorczości? Czego jeszcze?


Pytanie 2.

Czy idąc na NAUCZYCIEL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH
studia podyplomowe

http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=9780

Mogę uczyć wyłącznie przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych czy mam też uprawnienia/kwalifikacje do uczenia innych przedmiotów.

Chodzi mi tu w szczególności o różnego rodzaju kursy z zakresu marketingu czy biznesu, które prowadziłem swego czasu, ale później organizatorzy zaczęli wymagać "uprawnień pedagogicznych"



Pozdrawiam serdecznie!

doodle8
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-19, 11:39
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wybór studiów - prośba o pomoc

Postautor: doodle8 » 2015-11-20, 13:43

Może zły dział wybrałem? :) Jeśli tak , to może chociaż mi powiecie gdzie to wrzucić?

Chien
Posty: 60
Rejestracja: 2015-10-28, 00:40
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybór studiów - prośba o pomoc

Postautor: Chien » 2015-11-24, 11:58

Najlepiej do działu prawo oświatowe.

Czy mając tytuł magistra na owym zarządzaniu i marketingu z uczelni ekonomicznej jeśli pójdę na studia PRZYGOTOWANIE DO ZAWODU NAUCZYCIELA


Pytanie o które wszystko się rozbija jest takie czy po kierunku zarządzanie i marketing możesz uczyć przedsiębiorczości?

Mogę uczyć wyłącznie przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych czy mam też uprawnienia/kwalifikacje do uczenia innych przedmiotów.


Tak jak w opisie studiów. Aby iść na podyplomówkę do nauczania kolejnego przedmiotu musisz mieć uprawnienia do uczenia jakiegoś przedmiotu. Jeśli zarządzanie i marketing ci takich merytorycznych podstaw nie daje to niestety żadna podyplomówka nic ci nie da.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wybór studiów - prośba o pomoc

Postautor: ann » 2015-11-24, 19:19

Chien pisze:Aby iść na podyplomówkę do nauczania kolejnego przedmiotu musisz mieć uprawnienia do uczenia jakiegoś przedmiotu.

Są też podyplomówki z przygotowania pedagogicznego ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Pogaduszki”