Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zochola
Posty: 9
Rejestracja: 2016-02-11, 07:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Muzyka, WOS, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

Postautor: zochola » 2016-02-16, 08:13

@qjaf, @Melizabeth
U mnie jest zdecydowanie tak, że nie zatrudnia się nowej osoby tylko daje nadgodziny. Raczej jest to uzasadnione ekonomicznie.
W różnych szkołach pewnie będzie to inaczej wyglądało, no chyba, że będzie jakaś odgórna dyrektywa, żeby zostawić maksymalnie dużo ludzi ile się da.

@haLayla
To się nazywa socjalizm. 500 zł na dziecko jest fajne nie? Starałam się po prostu powiedzieć, że nie winię innych za swoje niepowodzenia i to, że nie mogę dostosować się do zmieniającego się świata.
Just smile Obrazek

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

Postautor: qjaf » 2016-02-16, 11:42

zochola pisze:@qjaf, @Melizabeth
U mnie jest zdecydowanie tak, że nie zatrudnia się nowej osoby tylko daje nadgodziny. Raczej jest to uzasadnione ekonomicznie.

U mnie jak tylko byly nadgodziny z przyrody to dyrka zatrudnila inna nauczycielke, uzupelniajaca etat. Wilk syty i owca cala. Przez to, ze daje sie nadgodziny "swoim" wielu nauczycieli pozostaje bez pracy. W przypadku likwidacji gimnazjum oczywiscie kolesiostwo zapewne zatryumfowaloby :)
Na szczescie (?) likwidacji nie bedzie, jak sadze.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

Postautor: haLayla » 2016-02-16, 14:40

zochola pisze:@haLayla
To się nazywa socjalizm. 500 zł na dziecko jest fajne nie?


Bardzo fajne. Ale moim zdaniem lepiej byłoby te pieniądze wydać na żłobki, przedszkola i wyżywienie dzieci. Chociaż 500 złotych na dziecko to jest nic, bo w Niemczech już na pierwsze dziecko przyznaje się 180+ € Kindergeld a w Austrii jeszcze więcej w ramach Familienbeihilfe.

zochola pisze:Starałam się po prostu powiedzieć, że nie winię innych za swoje niepowodzenia i to, że nie mogę dostosować się do zmieniającego się świata.


Wiem i to mnie martwi. Bo winisz siebie.
<3

kulka5
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-06, 23:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia, WOS
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

Postautor: kulka5 » 2016-02-16, 21:25

A ja uważam, że jeśli oczywiście PiS utrzyma się u władzy, to gimnazja zlikwidują. Za dużo się o tym mówiło, za wielu ludzi jest za zniknięciem gimnazjów. Chwilowo przycichło, ale temat wróci, zobaczycie. Gimnazja katolickie? Na to też znajdą sposób. Np więcej katolickich podstawówek. O nauczycieli jestem spokojna. Gorzej z obsługą szkół. Ale jak napisała koleżanka powyżej, czy ktoś protestował, gdy zwalniano szwaczki....?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Likwidacja gimnazjum a zwolnienia

Postautor: qjaf » 2016-02-16, 23:01

Rzad PiS-u PR-em nie grzeszy. Najpierw wielkie halo o likwidacji gimnazjow, a pozniej wyciszenie sprawy, bo chyba niektorzy na gorze zorientowali sie, jakie konsekwencje niesie za soba wspomniana kwestia. Zeby nie bylo smutno dodam, ze "minister powiedziała, iż w pracach nad zmianami pod uwagę będzie brany m.in. pomysł, by każdy z etapów nauki trwał cztery lata. " zczegoly przedstawia ponoc w czerwcu. Nic nie wiadomo :)


Wróć do „Pogaduszki”