4+4+4

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: 4+4+4

Postautor: dushka » 2016-03-25, 20:36

Dlatego napisałam - że nie rozumiem, nie popieram wprowadzania tego na chybcika, na wariata.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: 4+4+4

Postautor: haLayla » 2016-03-25, 21:01

Łosoś pisze:Taaaa ... Ale co z nauczycielami? Za co mają nagle tracić pracę- tyle lat studiów, szkoleń, podyplomówek, kursów, a teraz, kilkanaście lub mniej lat przed emeryturą na bruk..Młodzi to sobie jakoś poradzą, a ci starsi? Taka rewolucja= tysiące nauczycieli na bruk...Ja wiem, dobro dzieci najważniejsze. Ale ci nauczyciele też mają dzieci. I one będą żyć z zasiłków. Dzieci tych nauczycieli nie są ważne..?


Jak wylali szwaczki, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu szwaczką. Gdy likwidowano PGR, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu rolnikiem. Gdy likwidowano stocznie, to nie protestowałam. Nie byłam przecież stoczniowcem... Wiem, że to będzie gorzka pigułka, ale sami na to przez 25 lat sobie zapracowaliście.
<3

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 4+4+4

Postautor: koma » 2016-03-25, 21:24

haLayla pisze:Jak wylali szwaczki, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu szwaczką. Gdy likwidowano PGR, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu rolnikiem. Gdy likwidowano stocznie, to nie protestowałam. Nie byłam przecież stoczniowcem...

Ktoś tu plagiat popełnił? ;)

haLayla pisze: sami na to przez 25 lat sobie zapracowaliście.


Tak, tak...Gdy inni protestowali, my pilnowaliśmy ich dzieci, bo przecież "nauczyciel nie może opuścić uczniów".
Nie pamiętasz tych czasów...
Przypinaliśmy sobie kokardki na znak solidarności i do roboty! Bo tam dzieci same!

Uderz się w swoje piersi, chłopaku...tym bardziej, że durnowato napisałeś.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: 4+4+4

Postautor: haLayla » 2016-03-25, 21:39

koma pisze:
haLayla pisze:Jak wylali szwaczki, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu szwaczką. Gdy likwidowano PGR, to nie protestowałam. Nie byłam w końcu rolnikiem. Gdy likwidowano stocznie, to nie protestowałam. Nie byłam przecież stoczniowcem...

Ktoś tu plagiat popełnił? ;)


Kto? ;)

koma pisze:
haLayla pisze: sami na to przez 25 lat sobie zapracowaliście.


Tak, tak...Gdy inni protestowali, my pilnowaliśmy ich dzieci, bo przecież "nauczyciel nie może opuścić uczniów".
Nie pamiętasz tych czasów...
Przypinaliśmy sobie kokardki na znak solidarności i do roboty! Bo tam dzieci same!


To naród wybiera swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. I, jak to celnie napisał swego czasu Urban, naród wybiera sobie parlament na swój obraz i podobieństwo.

koma pisze:Uderz się w swoje piersi, chłopaku...tym bardziej, że durnowato napisałeś.


Ja mam się uderzyć? Zanim dostałem pierwszą kartkę wyborczą do ręki to mieliście 20 lat na to by jakoś Polskę ogarnąć. To się wam nie udało. Teraz cała rzesza ludzi wykluczonych, pogardzanych i niedostrzeganych zrobiła polityczny czyściec. I dobrze.

Współczuję wszystkim, którzy stracą pracę w wyniku kolejnych przetasowań w edukacji. Współczuję też dzieciom, bo dobrze wiem jak to wygląda od strony ucznia, na którym się eksperymentuje. Ale nie potrafię się pozbyć jakiegoś poczucia tryumfu, pewnego przeświadczenia, że o to właśnie na moich oczach dzieje się to, czego już od dawna się spodziewałem. Chociaż wcale mnie to nie cieszy. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby po jakimś czasie przyszli także i po mnie.
<3

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: 4+4+4

Postautor: Łosoś » 2016-03-26, 09:27

No wg mnie to nie będzie dobra zmiana:(
Poza tym ja uczę polskiego, więc pani z EW mi zabierze godziny w kl. IV (a polonista z gimnazjum godziny w klasie V i VI). Sorry, ciężko mi na to patrzeć inaczej, jak przez pryzmat utraty pracy. Niedługo stuknie mi 50, nie dostanę innej pracy:(
A jeśli chodzi o dzieci- gimnazja przestałyby funkcjonować, toż to byłaby 8-klasowa podstawówka, a nie zadne "gimnazjum"(chyba tylko z nazwy). Myślę, że to w ogóle (poza zwolnieniami i dodatkowymi kosztami) niczego nie zmieni. Obwoluta się zmieni, treść będzie ta sama.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: 4+4+4

Postautor: Łosoś » 2016-03-26, 09:36

wiesz co, halayla...Nigdy nie popierałam niesprawiedliwości prowadzącej do ludzkiej krzywdy. I wyrażałam swoje opinie na ten temat, podpisywałam jakieś deklaracje. Zatem owszem protestowałam. Tyle, że te protesty o kant stołu rozbić. Więc mi teraz nie pisz, że sobie na "bezrobocie zapracowałam", bo coś mnie trafia, jak takie *** słyszę. Mam jakiś wpływ na decyzje rządowe???? Przepraszam, proponujesz na wojnę iść??? Daj przykład, lideruj. A nie się wymądrzasz.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 4+4+4

Postautor: qjaf » 2016-03-28, 23:23

Minister Zalewska przypomina chirurga, ktory jak niewykwalifikowany rzeznik eksperymentuje na ciele pajcenta (edukacji). Najpierw likwidujemy gimnazja, a teraz podstawowke w starej formie? Od Sasa do Lasa te propozycje. Za duzo namieszac nie moga, nauczyciele to tez wyborcy. A "smrodek" po takich fatalnych zmianach ciagnalby sie za wladza przez jakis czas.
A tak w ogole...
likwidacja karcianek moze byc polem do naduzyc ze strony dyrekcji, ktora bedzie "prosila" o prowadzenie dodatkowych zajec np. wyrownawyczch z polskiego nie w wymiarze 2, ale wiecej godzin.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: 4+4+4

Postautor: linczerka » 2016-03-29, 06:20

U nas są zapędy do 8 godz.
Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Jeszcze mile powspominamy karcianki.
I jakoś nie wierzę w mniejszą papierologię.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 4+4+4

Postautor: koma » 2016-03-29, 11:39

linczerko, już wiecie, jak to będzie?
musicie poważnie pomyśleć o ewidencjonowaniu czasu pracy nauczycieli, żeby dyrekcja miała swiadomość, że zapłaci za nadgodziny.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: 4+4+4

Postautor: linczerka » 2016-03-29, 13:59

Na razie są zapędy. OP ostrzy ząbki na 8 godzin.
Zobaczymy, co dalej. Czas pokaże.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: 4+4+4

Postautor: dushka » 2016-03-29, 14:02

Rozumiem, że w te 8h wchodzą wszelkie szkolenia, konferencje, spotkania z rodzicami?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: 4+4+4

Postautor: linczerka » 2016-03-29, 14:42

dushka, w dzisiejsze karcianki wszystko, co wymieniłaś nie wchodzi.
Świetlica, zajęcia specjalistyczne, praca z uczniem (zdolnym i z dysfunkcjami = kółka, zajęcia wyrównawcze).
Ot, takie zapędy.
Zaczniemy chyba ewidencjonować czas pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 4+4+4

Postautor: koma » 2016-03-29, 15:07

Nieprawdopodobne, co te "organy" mogą nakombinować ;)

Żeby tylko ludzie mieli odwagę ewidencjonować, żądać potwierdzenia godzin i zapłaty...
Inaczej - leżymy!

Diabelna "dobra zmiana", niech ją szlak...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: 4+4+4

Postautor: dushka » 2016-03-29, 15:31

linczerka pisze:dushka, w dzisiejsze karcianki wszystko, co wymieniłaś nie wchodzi.
Świetlica, zajęcia specjalistyczne, praca z uczniem (zdolnym i z dysfunkcjami = kółka, zajęcia wyrównawcze).
Ot, takie zapędy.
Zaczniemy chyba ewidencjonować czas pracy.


Oczywiście wiem ;)
Natomiast właśnie - w kontekście ewidencjonowania - to, co napisałam to nadgodziny i trzeba domagać się zapłaty za nie.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 4+4+4

Postautor: koma » 2016-03-29, 16:01

Nadgodziny będą, gdy udowodnimy przekroczenie 40 godzin.


Wróć do „Pogaduszki”

cron