"Dobra zmiana"

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bartosz2104
Posty: 46
Rejestracja: 2015-08-02, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język polski, WOS, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Bartosz2104 » 2016-09-11, 00:36

sharkinator pisze:To po co przekraczasz? Ja w zeszłym roku harowałem jak wół, teraz Zalewska skutecznie mnie zdemotywowała. Robię tyle ile potrzeba, skupiam się na działalności lekcyjnej, wszystko pozostałe zeszło na inny plan. Stwierdziłem ze nie dam się wykorzystywać po kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Nie, nie odstawiam chały, ale nauczyciel ma uczyć a nie zajmować się biurokracją.

Ja jestem dodatkowo rozczarowany dodatkiem motywacyjnym. Wziąłem na siebie w zeszłym roku wszelkie możliwe obowiązki, miałem sukcesy i dostałem najnizszy czyli tyle samo co rok wcześniej gdy miałem o połowę mniej roboty. Nie chodzi o kase bo to śmieszne kwoty ale po co w takim razie się starać?


To się nazywa "sprawiedliwość" dziejowa :( ale na to się nic nie poradzi... takie jest życie...
Pozostaje się cieszyć, że ma się tę pracę... zawsze mogło być gorzej...
Jednak łączę się w bólu... Młodzi nauczyciele chyba wszędzie mają podobnie...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: malgala » 2016-09-11, 00:44

Myślicie, że tylko młodzi?
U nas wszyscy mają dodatek motywacyjny w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego i nie ma znaczenia kto i ile robi.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-09-11, 08:13

To po co przekraczasz?


Czasem się nie da nie przekroczyć. Papierki trzeba na dany termin zrobić, to siedzisz i piszesz po nocach. Analizę testu- kilka godzin pracy dodatkowo, koniecznie "na "tę najbliższą radę". Jak nie, to ochrzan, mówiąc kolokwialnie. No i na radę też musisz przyjść, nieważne, że trwa szóstą godzinę i od dwóch już "przekraczasz". Co, wyjdziesz w trakcie...? Ech, szkoda słów.
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 13:35 przez Łosoś, łącznie zmieniany 1 raz.

justyna80
Posty: 20
Rejestracja: 2016-01-07, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: justyna80 » 2016-09-14, 18:06

na mnie też dodatek motywacyjny działa demotywująco - w tamtym roku miałam osiągnięcia a dostałam za to 4 zł więcej... kolega wuefista ma wszystko gdzieś i dostał więcej...liczy się tylko kolesiostwo :(

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-09-16, 16:22

Podobno nasza ministra coś tam ogłosiła. Nie mam siły tego słuchać. przeczytałam tylko, ze:
Zalewska wskazała, że ostatni tydzień szkoły ma być jej świętem, uczniowie i nauczyciele mają wówczas pokazywać projekty dot. tego, nad czym pracowali przez cały rok.
- i coś mnie trafiło. PROJEKTY??? W ostatnim tygodniu, kiedy toniemy w papierach i liczbach???? ŚWIĘTO??? Dla kogo- skoro oprócz tej papierologii chcą nam jeszcze wepchać dodatkowy stres i paranoję w postaci "prezentacji projektów"??? Już widzę oczami wyobraźni te apele, robienie dekoracji, prezentacji....brrrrrrr.....
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 13:35 przez Łosoś, łącznie zmieniany 1 raz.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: qjaf » 2016-09-16, 17:15

Łosoś pisze:Podobno nasza ministra coś tam ogłosiła. Nie mam siły tego słuchać. przeczytałam tylko, ze:
Wie ktoś może, czy oprócz dyrdymałów ( :devil: ) podała jakieś konkrety

Zarty sie Ciebie trzymaja :D

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-09-16, 17:30

Czy ktoś słyszał takie słuchy, że minister Zalewska zostanie zwolniona tak jak minister skarbu? Podobno jest wśród faworytów, ale to tylko plotki.

A dzisiejsze wystąpienie to żenada, bo nie wiadomo nadal NIC. Ja proponuję koniec czerwca na ogłoszenie wszystkiego. Oczywiście do tego czasu odbędą się szerokie konsultacje społeczne :crazy:

dejwidu
Posty: 13
Rejestracja: 2015-02-01, 09:28
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: dejwidu » 2016-09-16, 17:31

Nie. Powtórka z rozrywki. 27 czerwca na bis.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-09-16, 20:27

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Matshow » 2016-09-17, 15:59

linczerka pisze:Będzie wniosek o wotum nieufności
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... Id,2276441
Bezprzedmiotowy wobec większości faktycznej. Beton partyjny o jakości lepszej niż w PZPR.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-09-22, 17:22

MEN ogłosiło siatkę godzin https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2 ... p-i-lo.pdf

Bardzo mi się ona nie podoba.
Historii 9+8 to bardzo dużo w porównaniu do przedmiotów przyrodniczych gdzie jest 4+3. Wiem, że historycy się ucieszą i obruszą pewnie, ale uważam że trzeba uczyć społeczeństwo w kierunku przedmiotów ścisłych, a nie stawiać na przedmioty humanistyczne, których nie ma znowu tak mało. Nie podoba mi się to lekceważenie przedmiotów przyrodniczych.

10 lat temu każdy uczeń miał w swoim życiu 11 godzin biologii i geografii ! Po reformie PO w liceach ta liczba spadła do 8 godzin, a teraz w wyniku dobrej zmiany już do 7! I jeszcze bezczelnie mówią, że przywracamy ważność tych przedmiotów. Czy tego naprawdę nikt tego nie widzi?!

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: qjaf » 2016-09-22, 18:12

PiS zapowiadal zwiekszenie liczby godzin historii i tu akurat chyba slowa dotrzyma. Ale czemu plany nauczania odnosza sie do klasy 4 rowniez skoro tam ma byc edukacja wczesnoszkolna dalej, tak? Czy beda tam tez przedmioty takie jak historia? (to jest ta 1 godzina z 9?).

Goraca prosba do forumowiczow ws. liczby godzin wszelkich przedmiotow do czasow reformy Buzka. Ciekawe porownanie.

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: julka8 » 2016-09-22, 19:16

Teraz już wycofują się z nauczania wczesnoszkolnego w 4 klasie. Pani z nauczania ma być tylko wychowawcą w klasie czwartej ale nie uczyć - no chyba, że ma kwalifikacje do nauczania np. polskiego, muzyki itp w klasach starszych. Z tego wynika, że będzie mieć kontakt z dzieciakami tylko na lekcji wychowawczej, co oczywiście jest absurdalną sytuacją ponieważ maluchy w klasie czwartej powinny mieć jak najczęstszy kontakt z wychowawcą, bo z każdą pierdołką biegną do Pani. Wszystko będzie postawione na głowie, zwłaszcza,ze wychowawczyni klasy czwartej będzie musiała przejąć również pierwszaków, bo przecież z czegoś musi mieć etat. Powstanie paranoja - czwartoklasiści nie będą dopilnowani przez "starą" Panią a nie będą mieć jeszcze "nowej".

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-09-22, 20:00

W klasach IV-VI tylko 4 muzyki :( Jak to było, że kiedyś były dwie muzyki w ciągu tygodnia...??? Co można zrobić na jednej lekcji...człowiek ledwo zdąży instrument wyciągnąć :(((( A podstawa programowa taaaaak rozbudowana. Kpina.
Język obcy- tylko 3 godzinki w tygodniu. Czyli bez zmian...
A to całe doradztwo zawodowe to po co? Już ja widzę "specjalistów" od doradztwa. No chyba, że ktoś z zewnątrz przyjdzie. Bo co mądrego może młodzieży poradzić ktoś, kto wybrał..zawód nauczyciela?!

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: epilot » 2016-09-22, 20:24

Pytanie:
W której klasie zostanie wprowadzony drugi język obcy w nowej SP?
Na zakończenie klasy ósmej ma być egzamin m.in. z "języka obcego nowożytnego".
Rozumiem, że dziecko będzie mieć prawo wyboru języka.
Np. ktoś z dzieciaków nie przepada za j.angielskim. Kiedy i w jakim wymiarze wejdzie do SP np. j. niemiecki?
W klasie 5? W klasie 7?
Ile lat taki uczeń będzie mieć na przygotowanie się do wspomnianego egzaminu z drugiego, wybranego języka?

Ma ktoś może jakiś link/fragment do wyjaśnienia mojej zagadki?


Wróć do „Pogaduszki”