"Dobra zmiana"

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-09-27, 18:30

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Matshow » 2016-09-27, 19:27

Mam propozycję, zmieńmy szkoły w spółki skarbu państwa. Chętnie zostanę członkiem rady nadzorczej szkoły podstawowej nrX w Xxxx, stanowisko prezesa mnie nie interesuje, nie jestem pazerny. I jeszcze gdyby połowa szkół była w 100% państwowa, a druga połowa w 49% państwowa, a w 51% RR, mógłbym zasiadać w dwóch radach nadzorczych i w tej państwowej wystarczy mi marne 3450zł miesięcznie. No!!! za dwa, może trzy posiedzenia w miesiącu to chyba uczciwa stawka?

anni
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: anni » 2016-09-28, 20:35

Zobaczcie to:
http://praca.interia.pl/news-reforma-os ... Id,2281452

to jest dopiero "dobra zmiana"...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-09-30, 20:00

Z naciskiem na 28 min.
https://www.youtube.com/watch?v=oqzgMGQv4RA
Może i my się poderwiemy?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-09-30, 21:47

I bardzo dobrze! Powinniśmy- jak najbardziej!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: malgala » 2016-10-05, 16:41


Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-10-06, 07:32

Podpisałam. Poczytałam komentarze.
Ciekawe, czy ktoś się takimi petycjami przejmie :( Rząd na ogół ma gdzieś głos ludu. Potem jeszcze będą wmawiali, że większość oczywiście była "za"- przecież były "debaty społeczne", czyż nie?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-10-06, 20:04

10 PAŹDZIERNIKA OGÓLNOPOLSKIM DNIEM PROTESTU NAUCZYCIELI! Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje przeciw zmianom, które spowodują wyłącznie chaos organizacyjny i informacyjny. W związku z negatywnymi konsekwencjami reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, polegającymi m.in. na likwidacji gimnazjów, Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich. Manifestacje odbędą się przed gmachami urzędów wojewódzkich, ich organizatorami są Zarządy Okręgów ZNP razem z organizacjami tworzącymi koalicję "Nie dla chaosu w szkole" Uważamy, że proponowana reforma ustroju szkolnego: - ma charakter rewolucyjny: zburzy wszystkie struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych; - będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego; - stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji, a jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć; - spowoduje zwolnienia nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji i obsługi, przede wszystkim z gimnazjów. Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, inicjatyw i ruchów społecznych oraz wszystkich osób, którym leży na sercu dobro dzieci o udział w tych manifestacjach. Szczególnie mocno apelujemy do nauczycieli o okazanie solidarności zawodowej. W ramach Ogólnopolskiego dnia protestu przeciwko reformie edukacji organizujemy 17 manifestacji - we wszystkich miastach wojewódzkich.

Warto przemyśleć, ja dołączam :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-10-07, 09:00

U nas idzie połowa nauczycieli, ja również.
Druga połowa uważa, że to nic nie da. To tak jak z wyborami, nie pójdę głosować bo... No i przez takich mamy, co mamy.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-10-07, 14:45

Od czegoś trzeba zacząć. Samym narzekaniem nic nie wskóramy. Pikiety popierają pozarządowe organizacje oświatowe. Też będą.
ZNP zapowiada, że pikiety mogą być uwerturą do strajku generalnego.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-07, 16:30

Kiedy wprowadzano gimnazja- narzekali nauczyciele.
Teraz likwidują gimnazja- narzekają nauczyciele.
Niestety część tych narzekań jest spowodowana obawą o swój los, a nie troską o los młodego pokolenia.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: qjaf » 2016-10-07, 17:31

Nie ma w tym nic dziwnego, ze nauczyciele tez chca pracowac i boja sie utraty stanowisk pracy. Nie czarujmy sie, ze tylko dobro dzieci jest wartoscia najwyzsza kiedy chodzi o wlasny los. Pracuje w podstawowce, ale tez poniekad solidaryzuje sie z gimnauczycielami :) Niemniej nie wierze, ze rzad zrezygnuje z reformy. To kwestia wizerunku, a takze wiarygodnosci (przedwyborcze haslo).

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-07, 18:14

W oświacie nadal jest selekcja negatywna. Dawniej trafiali do niej nieudacznicy, teraz stanowiska są obsadzane po znajomości, dlatego nie ma się co dziwić brakowi solidarności w tym zawodzie, w którym znajduje się wiele osób o bardzo niskim poziomie.
Pamiętam, że w założeniach było, aby nauczyciel dyplomowany wykazał się dobrą znajomością języka obcego. Upadło, bo w Polsce to rzadkość wśród nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Matshow » 2016-10-07, 18:45

qjaf pisze:nie wierze, ze rzad zrezygnuje z reformy. To kwestia wizerunku, a takze wiarygodnosci (przedwyborcze haslo).
Obecna opcja rządząca ma wdrukowaną walkę ze wszystkim, co zastała. Tak było za czasów PRL, gdy dolnośląskie, poniemieckie pałace zamieniano na lokale mieszkalne dla pracowników PGR. Nikt o to nie dbał, bo to po Niemcach. Teraz trzeba ciężkich milionów na odrestaurowanie zniszczonych budowli. Niewielu ludzi w Polsce wie, w jakim stanie infrastrukturę pozostawiły po sobie wojska przyjaznego związku w Legnicy lub Świdnicy. Oni też traktowali majątek jak własność, a po nich tylko goła ziemia. Trzeba było lat i pieniędzy, żeby doprowadzić budynki do właściwego stanu. Prime premier ma głęboki żal do opozycji z czasów PRL, że nie dostał się na piedestał, że zawsze był cieniem brata, taki gorszy bliźniak. Już był u władzy, nie wyszło. Teraz ma szansę zostawić po sobie ślad w historii Polski i robi to. Że nie zgadza się z tym znaczna część społeczeństwa, nie ma znaczenia. Teraz q-wa on. Władza jest w jego rękach i spełnia się dziecięce marzenie o byciu kapitanem wielkiego statku. Przejął zabawkę w dobrym stanie, na dobrym kursie, z pełnymi zbiornikami i ładownią. Wyrzucił starą załogę, zaokrętował własną wybierając spośród portowych chłopców i poszedł w morze. Jak się pobawi, to opuści statek i niech dryfuje. Tu nie o wizerunek i wiarygodność chodzi, ale o pokazanie wszystkim kolegom z czasów PRL, że jeszcze będzie po jemu.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Matshow » 2016-10-07, 18:48

fragola pisze:w założeniach było, aby nauczyciel dyplomowany wykazał się dobrą znajomością języka obcego. Upadło, bo w Polsce to rzadkość wśród nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce.
Po co mam się wykazywać znajomością j. obcego? Do czego mi to jest potrzebne? Gadam, rozumiem, nie piszę, trochę czytam po angielsku. Za granicą nie mam z tym problemu, po co mam się certyfikować, hę?


Wróć do „Pogaduszki”