"Dobra zmiana"

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-07, 19:24

Matshow pisze:
fragola pisze:w założeniach było, aby nauczyciel dyplomowany wykazał się dobrą znajomością języka obcego. Upadło, bo w Polsce to rzadkość wśród nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce.
Po co mam się wykazywać znajomością j. obcego? Do czego mi to jest potrzebne? Gadam, rozumiem, nie piszę, trochę czytam po angielsku. Za granicą nie mam z tym problemu, po co mam się certyfikować, hę?


A kto pisze o certyfikowaniu? Języki obce są potrzebne, bo liczne wymiany itp.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-10-07, 21:05

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/men-post ... ane/rj7e25
A piszecie, że macie karcianki, choć inaczej się zwą, Dostaliście też list za pośrednictwem dyrektorów. Odbył się cały proces konsultacji społecznych, ograniczono biurokrację itp., itd. Pani ministra mówi prawdę, toć pisze o tym w linku. :twisted:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Matshow » 2016-10-07, 22:19

Jak patrzę na zalewską, to widzę taką Zośkę, która napluła koleżance do piórnika i udaje, że nic o tym jej nie wiadomo. Qrvica mnie bierze na frazesy, a o biurokrację to już jestem mega wqr. Jakich papierów jest mniej, o ten dziennik karciany chodzi? Ja też ograniczyłem w domu papierologię, podcieram się składając dwa, a kiedyś składałem trzy listki.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-10-08, 06:46

Matshow pisze:J widzę taką Zośkę, która napluła koleżance do piórnika i udaje, że nic o tym jej nie wiadomo.

Toteż biorę udział w pikiecie, by dać wyraz oburzenia na kłamstwa. Bo kto to zrobi, jeśli nie my?
Opinia społeczna wszystko to bierze za dobrą monetę. Tylko w kręgach oświatowych wiemy, jak jest naprawdę.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

ehhe
Posty: 42
Rejestracja: 2012-07-18, 16:09
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: ehhe » 2016-10-08, 11:15

fragola pisze:W oświacie nadal jest selekcja negatywna. Dawniej trafiali do niej nieudacznicy, teraz stanowiska są obsadzane po znajomości, dlatego nie ma się co dziwić brakowi solidarności w tym zawodzie, w którym znajduje się wiele osób o bardzo niskim poziomie.


Dokładnie.
Ja dla odmiany popieram reformę. Ale nie dlatego, że zależy mi na likwidacji gimnazjów. Ja nie mogę patrzeć na to, jaki jest poziom nauczania w obecnym liceum. 1 godzina geografii, biologii czy fizyki na całe 3 lata to jest kpina. Tak samo rozszerzenia od 2 klasy - na rzetelną naukę zostaje de facto półtora roku.

Częścią Waszego problemu są niestety układy, układziki i znajomości, jakie są w tym kraju. Ufam, że nauczyciele tu się udzielający to ta część bardziej przykładająca się do pracy, kochająca to, co robi. Niestety w nowej rzeczywistości etat w SP lub Lic dostanie ktoś kto ma dobre układy, a nie ktoś kto jest dobry w swojej robocie. I tu jest chyba wielki problem.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: linczerka » 2016-10-08, 12:13

ehhe pisze:Częścią Waszego problemu są niestety układy, układziki i znajomości, jakie są w tym kraju.

Nie każdy, kto jest za oprotestowaniem zmian jest jednocześnie w jakiś tam układach. Nie mam żadnych układów, jestem przeciw takiemu wprowadzaniu chaosu.
Jak łatwo pomawiać :roll:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-10-08, 12:31

ehhe pisze:Ja dla odmiany popieram reformę. Ale nie dlatego, że zależy mi na likwidacji gimnazjów. Ja nie mogę patrzeć na to, jaki jest poziom nauczania w obecnym liceum. 1 godzina geografii, biologii czy fizyki na całe 3 lata to jest kpina. Tak samo rozszerzenia od 2 klasy - na rzetelną naukę zostaje de facto półtora roku.

Tylko, że po reformie tych godzin będzie jeszcze mniej:( Co z tego, że w liceum będzie 3 godziny, jak na wcześniejszych etapach ubędzie 7. To dopiero nam wyrośnie ciemnogród.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-08, 13:29

linczerka pisze:
ehhe pisze:Częścią Waszego problemu są niestety układy, układziki i znajomości, jakie są w tym kraju.

Nie każdy, kto jest za oprotestowaniem zmian jest jednocześnie w jakiś tam układach. Nie mam żadnych układów, jestem przeciw takiemu wprowadzaniu chaosu.
Jak łatwo pomawiać :roll:


To nie są pomówienia. To codzienność polskich szkół, do których dostają się obecnie znajomi znajomych. Najlepiej mają będący w układach.
W ramach 40 godzin pracy jest też czas na samokształcenie i rozwój (nie chodzi o zdobywanie papierów). Nawet na tym forum widać, że dla części nauczycieli to dziwne i najlepiej tkwić w rutynie. Tak, ten 40 godzinny tydzień pracy to nie tylko sprawdziany, papierologia, ale czas na rozwój.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: haLayla » 2016-10-08, 13:54

Matshow pisze:Tak było za czasów PRL, gdy dolnośląskie, poniemieckie pałace zamieniano na lokale mieszkalne dla pracowników PGR.


A nie wpadłeś na to, że robiono tak dlatego, że gdzieś trzeba było tych ludzi zakwaterować? Po wojnie był olbrzymi niedobór mieszkań i ważniejsze było, żeby ktoś miał dach nad głową, niż żeby oglądać wspaniałe poniemieckie pałace.

Matshow pisze:Nikt o to nie dbał, bo to po Niemcach.


Nikt o to nie dbał, bo to nie było jego.
<3

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-08, 14:26

haLayla pisze:
Matshow pisze:Tak było za czasów PRL, gdy dolnośląskie, poniemieckie pałace zamieniano na lokale mieszkalne dla pracowników PGR.


A nie wpadłeś na to, że robiono tak dlatego, że gdzieś trzeba było tych ludzi zakwaterować? Po wojnie był olbrzymi niedobór mieszkań i ważniejsze było, żeby ktoś miał dach nad głową, niż żeby oglądać wspaniałe poniemieckie pałace.

Matshow pisze:Nikt o to nie dbał, bo to po Niemcach.


Nikt o to nie dbał, bo to nie było jego.


Nikt o to nie dbał, bo nie dostrzegał wartości. W PRL na szczytach władzy byli przeważnie prości ludzie. Jest masa ludzi dzisiaj, którzy wyrzucają na śmietnik wartościowe przedmioty, bo są stare.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: haLayla » 2016-10-08, 15:12

Tak jakbyśmy teraz mieli u władzy tytanów intelektu.
<3

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-08, 15:27

Jakby nie patrzeć były demokratyczne wybory. Duda i Kaczyński choćby z poglądami się nie podobali, głupi nie są.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: haLayla » 2016-10-08, 15:42

Nie zmienia to faktu, że nasza klasa polityczna, abstrahując od barw konkretnego jej członka, to nie są najtęższe umysły.
<3

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: fragola » 2016-10-08, 16:09

Trzeba tęgiego umysłu, by z osoby kompletnie nie kojarzonej zrobić prezydenta kraju w 4 miesiące.

ehhe
Posty: 42
Rejestracja: 2012-07-18, 16:09
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: ehhe » 2016-10-08, 17:53

linczerka pisze:Nie każdy, kto jest za oprotestowaniem zmian jest jednocześnie w jakiś tam układach. Nie mam żadnych układów, jestem przeciw takiemu wprowadzaniu chaosu.
Jak łatwo pomawiać :roll:


Ależ źle mnie zrozumiałaś, miałem na myśli coś wprost przeciwnego! Przeczytaj moje dwa kolejne zdania po tych, które zacytowałaś.

Chodziło mi o to, że szkoły powinny zabiegać o zatrudnienie najlepszych nauczycieli i wówczas ci, który przykładają się do pracy, mają dobry kontakt z młodzieżą, sukcesy dydaktyczne itd. nie mieliby tak wielkiego problemu ze zmianą pracy. Pisząc o układach miałem na myśli takich nauczycieli - a nie da się ukryć że tacy też są - którzy pracują w szkole i nie boją się o etat bo są w znajomości z odpowiednimi osobami.
Ostatnio zmieniony 2016-10-08, 17:55 przez ehhe, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Pogaduszki”

cron