"Dobra zmiana"

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-12-17, 15:51

No ale co to za strajk? Mamy nie prowadzić lekcji tylko zajęcia opiekuńcze, w dodatku pozbawiając się wynagrodzenia na ten dzień.

Strajk powinien wyglądać tak, że zamykamy się w szkole na 4 spusty i tyle. Wszyscy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: koma » 2016-12-17, 18:47

Słyszeliście przed wyborami "zlikwidujemy gimnazja", tak?
Nie dawało to do myślenia?
Przecież prognozy, co z tego może wyniknąć, były!
Dlaczego nauczyciele jako klasa poszli głosować za pisem??

Schizofrenia jakaś czy co?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-17, 22:23

A to dobre. Nauczyciele za Pisem!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: malgala » 2016-12-17, 23:49

Nawet u siebie mam kilkoro.
Żadnej dyskusji, żadnych argumentów.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-12-18, 10:21

Też mnie to denerwowało. Ja ostrzegałam, a w odpowiedzi słyszałam "a daj spokój, myśl pozytywnie, tak od razu nas nie zwolnią, niemożliwe".
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 13:45 przez Łosoś, łącznie zmieniany 1 raz.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-18, 17:28

Łosoś, okazało się, że ostrzeganie i prorokowanie okazało się nieskuteczne. Nikt Cię nie posłuchał, ani tam gdzie pracujesz, ani w sieci.Zarzucanie, nie wiadomo komu, bierności, lenistwa i konformizmu, powoduje reakcję inną od tej , którą oczekujesz. W moim przypadku Twoje zarzuty powodują dążenie do konfrontacji. Można zrozumieć Twoje rozczarowanie i złość. Zatem trzeba wymyślić coś innego. Chyba, że chcesz się kopać z koniem.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-12-18, 17:48

W sumie masz rację. Nie wiem tylko, czy porównanie do konia komuś się spodoba :wink: zważywszy na to, że koń łeb wielki ma, ale rozumu trochę..eee...mniej...

Zatem trzeba wymyślić coś innego


No tyko co????

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-18, 18:05

Każdy musi wypracować swoje własne metody. Moje nie muszą być skuteczne w Twoim wykonaniu.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-12-18, 18:52

Enigmatyczna dość wypowiedź. :mrgreen: Do polityki się nie nadaję. Po prostu wywalą mnie na bruk i tyle.I trzeba sobie będzie radzić. A wraz ze mną tysiące innych nauczycieli. Cóż, takie życie.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-18, 19:35

Tyle było w Twoich wypowiedziach polityki... a tu bęc "do polityki się nie nadaję". Tak więc zrzucić z wozu zbędny balast - będzie lżej. Nie można być doskonałym na każdym polu. Nb. wielu polityków, zwłaszcza gminnych i powiatowych, zaczynało swoją karierę w szkole.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: Łosoś » 2016-12-18, 19:56

Polityka...? W moich wypowiedziach? E. nie. Ja dawałam tylko wyraz swojemu zniechęceniu, oburzeniu czasem, bezsilności. Żeby mi "korki nie strzeliły", bo tylko tu mogę sobie pogadać. Polityka kojarzy mi się tylko z kłamaniem, obłudą, czczymi obietnicami, prywatą, nepotyzmem, żądzą władzy. Nie jestem taka, a przynajmniej się staram. Nie chciałabym wchodzić w bagno zwane polityką.
No i jak ktoś "włazi między wrony..."- politykowanie kończy się dla człowieka na ogół źle. Zaczyna się "ideologicznie", a kończy licząc kasę i nie licząc się z ludźmi. Wolę nie ryzykować. Nie jestem taka mocna...nie chcę się zmieniać na gorsze.


Wracając do dobrej zmiany- jestem za strajkiem.Ale takim generalnym, najlepiej w okresie egzaminów gimnazjalnych, Jak tu ktoś wyżej pisał- należy zamknąć szkołę na cztery spusty. Jeśli to nie pomoże, to już nic nie pomoże.
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 13:46 przez Łosoś, łącznie zmieniany 1 raz.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: qjaf » 2016-12-18, 22:49

Nie chce pouczac przewodniczacego Broniarza, ale pojawiajac sie na manifestacjach obok Schetyny czy Petru sam niejako wpisal sie w polityke i byc moze utracil wiarygodnosc. Nie kto inny jak lider Nowoczesnej postulowal zmiany w Karcie Nauczyciela, a i sam na spotkaniach przedwyborczych kwestionowal obecny system edukacji. Moze nie mowil wprost o tym co chce zrobic, ale nie wydaje mi sie, aby liberalna partia utrzymala obecny stan zatrudnienia w oswiacie. Wybitna fuszerka rzadzacych nie zostala zdyskontowana przez ZNP, a wydaje sie, ze jakies swiatelko w tunelu bylo. Odpowiednia kampania informacyjna w stosunku do rodzicow, wspolpraca miedzy placowkami byc moze zaowocowalaby glosniejszym i bardziej donosnym "NIE". Przynajmniej wieksza czesc spoleczenstwa zrozumilaby o co chodzi ludziom z popularnej gimbazy. Tymczasem odnosze wrazenie, ze jest jasny przekaz - "walcza o stolki, a dobro dzieci jest na 2 miejscu".
Teraz czytam, ze na jutro szykowane sa demonstracje. Nauczyciele podczepia sie pod polityczny bajzel i moze na tym cos ugraja. Watpie, bo tydzien mamy przedswiateczny, a zdecydowana wiekszosc nauczycieli to kobiety, ktore tradycyjnie maja 100 razy wiecej obowiazkow i ciekawszych zajec niz pikietowanie.
Zeby byla jasnosc - gdybym byl rzadzacym to i tak przeforsowalbym swoje pomysly. W koncu wygralem wybory... A ludzie? Maja prawo protestowac.
Staram sie wazyc slowa :P

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-20, 19:09

O ile dobrze pamiętam to p. Broniarz protestował przeciwko powstaniu gimnazjów. Teraz protestuje przeciwko ich wygaszaniu. To kiedy jest/był wiarygodny?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: sharkinator » 2016-12-20, 20:29

Tylko krowa nie zmienia zdania.

Jestem przeciwko likwidacji gimnazjów. Jeżeli kolejny rząd chciałby je znów wprowadzić, będę przeciwny. Czy jest w tym coś dziwnego? Jestem przeciwny rewolucjom w oświacie, Broniarz pewnie też, aczkolwiek on raczej musi ze względu na pełnioną funkcję.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: "Dobra zmiana"

Postautor: oramge » 2016-12-20, 20:59

Są różne powody do bycia w opozycji. Ale chyba najbardziej pogardy godny to zachowanie własnego stołka , funkcji i apanaży. I dalej możemy mówić już o krowie...


Wróć do „Pogaduszki”