Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sealtiel
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-27, 23:40
Przedmiot: Przysposobienie obronne, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: Sealtiel » 2016-07-27, 23:49

Witam serdecznie.

Jestem absolwentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dość dużym zamiłowaniem do nauczania ( swoje publikacje, wystąpienia na konferencjach itp.) Od ponad roku pracuję w służbach mundurowych jednak coraz częściej odnoszę wrażenie, iż nie jest to "to coś". Po głowie nadal chodzi mi życie związane z nauczaniem... I tu pojawia się moje pytanie... Jaką drogę z moim wykształceniem trzeba przejść, żeby owym pedagogiem zostać? Podkreślić należy, iż publikacje mam na temat Edukacji Dla Bezpieczeństwa, zwalczania cyberprzestępczości w sieci czy ochrony danych osobowych - a więc w dużym stopniu wiedza informatyczna. Zaznaczę również, iż wiem "z czym się je" zawód nauczyciela, gdyż mam nauczycieli w rodzinie ( od matematyków po polonistów przez historyków i muzyków :D ), dlatego proszę darować posty " zawód nauczyciela to syf", " nic nie zarobisz a się napracujesz" itd. Dzięki z góry za odpowiedzi ;)

compute
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-08, 08:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: compute » 2016-07-28, 00:31

Witam,

Wszystko zależy od tego co masz wpisane na dyplomie ukończenia studiów wyższych. Bo jeżeli masz coś co można "wpasować" w nauczanie edukacji dla bezpieczeństwa to jak najbardziej możesz tego uczyć. Brakować Ci będzie tylko Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego, ale o ile się nie mylę, to ten rok 2016/2017 jest ostatni kiedy można takie coś zrobić (pytaj przy szkołach wyższych), bo później już tylko będzie można skończyć studia pedagogiczne.

Sealtiel
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-27, 23:40
Przedmiot: Przysposobienie obronne, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: Sealtiel » 2016-07-28, 12:51

Ok. Czyli to ostatni rok takowych kursów... kurcze może być ciężko coś tak na szybkości ogarnąć. Na dyplomie - przedmioty zdane to np. Zarządzanie Kryzysowe, Pierwsza Pomoc, Kwalifikowana Pierwsza Pomoc, Kryminologia i Kryminalistyka, 4 rodzaje Psychologii, Filozofia, Przeciwdziałanie Czynnikom Masowego Rażenia itp... te kursy mają (chyba) 270 godzin i później praktyka, tak ?

compute
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-08, 08:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: compute » 2016-07-28, 15:17

Chodzi o to jak masz napisane na dyplomie na przedniej stronie. Nie chodzi jakie przedmioty kończyłeś...
Kurs pedagogiczny spokojnie znajdziesz...

compute
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-08, 08:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: compute » 2016-07-28, 15:20

Ja mam na swoim dyplomie: podstawy edukacji (150h), Metodyka nauczania (120h), Praktyka (150h). Razem: 420h

Sealtiel
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-27, 23:40
Przedmiot: Przysposobienie obronne, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: Sealtiel » 2016-07-28, 22:37

Musiałbym zerknąć co tam jest napisane :) No nic... dzięki za informacje. W razie problemów będę się odzywał.

annaa123456
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-22, 19:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Skoro pogaduszki - to zadam pytanko :)

Postautor: annaa123456 » 2016-09-22, 19:29

Witam!
Mam do Państwa takie nietypowe pytanie. A raczej proszę o radę. Prowadzę aktualnie klasę II. W klasie I miałam 18 uczniów natomiast we wrześniu doszły dzieci 6cio letnie, które rodzice posłali do klasy II. Teraz mam w klasie 26 uczniów i co za tym idzie dostałam pomoc nauczyciela. Mogę stwierdzić po 3 tygodniach, że jest to osoba niepotrzebna w klasie II. Co więcej... kiedy prowadzę zajęcia z dzieciaczkami sama, dzieci są posłuszne, nie rozmawiają na lekcji, skupione są na swojej pracy. Natomiast kiedy jest ze mną pomoc, tracą tą koncentrację, odwracają się. Szum tez zaczyna się w momencie kiedy ona wstaje, chodzi. rozumiem, że ma mnie wspomagać, ale kiedy ona tłumaczy dziecku, pokazuje w książce zadanie tworzy się przez to szum i mimo wszystko to rozprasza mnie, a co dopiero dzieci. Proszę was o radę czy mogę jej powiedzieć, aby siedziała z tylu i nic nie robiła, nie chodziła? Ale z drugiej strony to co ona ma robić w tej pracy....?


Wróć do „Pogaduszki”

cron