gej w szkole

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kuba_30
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-06, 22:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język francuski, WOS, ...
Lokalizacja: łódzkie

gej w szkole

Postautor: kuba_30 » 2016-08-06, 22:54

Witam ☺ To mój pierwszy post na forum.
Drodzy Moi czy spotkaliscie w szkole homoseksualistów ? Obojętnie czy to w roli nauczyciela czy ucznia choć wolałbym w woli nauczyciela. Nie chce zdradzać szczegółów ale spotkało mnie ostatnio wiele przykrosci związanych z tematem homoseksualistów.
Jak ich traktujecie i jakie macie z nimi relacje ?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: gej w szkole

Postautor: sharkinator » 2016-08-07, 12:32

U nas geje mają napisane na czołach karteczkę z napisem "Jestę geję". Dzięki temu mają ten komfort i są traktowani inaczej.

A tak serio, to głupotą byłoby coming outowanie się w szkole, zarówno będąc uczniem, a zwłaszcza nauczycielem. Oczywiście zawsze jakieś domysły są czy ten czy tamten jest homo czy nie. W tym roku nie mam żadnego "podejrzanego", ale w zeszłym roku był chłopak który rzucał się w oczy wyglądem, ubiorem i sposobem mówienia, w koło koleżanki, kolegów brak i naprawdę nie było mu łatwo. Pół biedy jak to tylko podśmiewanie się, ale niestety nasze społeczeństwo, a zwłaszcza najmłodsi obywatele są nastawieni bardzo agresywnie do takich osób. Stąd później bierze się przemoc psychiczna i fizyczna. Przykre, ale prawdziwe. To jest temat tabu w szkole i bardzo ciężko się rozmawia z młodzieżą na takie tematy.

kuba_30
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-06, 22:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język francuski, WOS, ...
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: kuba_30 » 2016-08-07, 13:09

Nikt tego nie ma napisane a ocenianie po wyglądzie świadczy tylko o naszej elokwencji. Ja nigdy w szkole nie chciałem wyjść z szafy. Jestem nauczycielem i zdaje sobie sprawę z obecnej ideologii władzy. Jednak wracając ostatnio z moim partnerem do domu z restauracji, pocałowaliśmy się i niestety widziała to dziewczyna z mojej klasy w której mam wychowawstwo i teraz się boję. Uczę w zespole szkół ponadgimnazjalnej i nie wiem jak teraz mam się zachować.

Chien
Posty: 60
Rejestracja: 2015-10-28, 00:40
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: gej w szkole

Postautor: Chien » 2016-08-07, 14:06

Ale jakie znaczenie w szkole ma mieć orientacja seksualna? To nie jet przecież miejsce żeby nią epatować. Nie widzę żadnego powodu dla którego taki uczeń czy nauczyciel miałby być traktowany w jakiś specjalny (gorszy czy lepszy) sposób.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: gej w szkole

Postautor: haLayla » 2016-08-07, 14:16

Kolejna prowokacja dziennikarska.
<3

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: gej w szkole

Postautor: oramge » 2016-08-07, 14:41

J/w zwykła, niewyszukana prowokacja.
Następnym razem bardziej się postaraj.
Dzisiaj dostajesz "3-"

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: antares140 » 2016-08-07, 15:07

Nie wydaje mi się,by była to prowokacje. Temat oczywiście, że w szkole jest ale zamiatany pod dywan, właśnie przez nauczycieli bo boją się poruszać take temat.
Myślę, że nic wielkiego się nie stało. Całowałeś osobę którą kochasz i jesteś w związku a każdy z nas ma prawo do miłości i szczęścia. Jeśli dyrekcja jakoś będzie Cię dyskryminować pamiętaj są związki zawodowe, KPH i media jak np. TVN.

Myślę, że trzeba być bardziej otwartym, i uświadomić młode osoby w szkole co to tolerancja, co znaczy słowo miłość i miłość jest równa i taka sama w każdym przypadku. Ja nie boję się poruszać takich tematów podczas lekcji.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: gej w szkole

Postautor: oramge » 2016-08-07, 17:49

kuba_30 pisze:Nikt tego nie ma napisane a ocenianie po wyglądzie świadczy tylko o naszej elokwencji.


O elokwencji??????

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: gej w szkole

Postautor: oramge » 2016-08-07, 18:00

antares140 pisze:Nie wydaje mi się,by była to prowokacje. Temat oczywiście, że w szkole jest ale zamiatany pod dywan, właśnie przez nauczycieli bo boją się poruszać take temat.
Myślę, że nic wielkiego się nie stało. Całowałeś osobę którą kochasz i jesteś w związku a każdy z nas ma prawo do miłości i szczęścia. Jeśli dyrekcja jakoś będzie Cię dyskryminować pamiętaj są związki zawodowe, KPH i media jak np. TVN.

Myślę, że trzeba być bardziej otwartym, i uświadomić młode osoby w szkole co to tolerancja, co znaczy słowo miłość i miłość jest równa i taka sama w każdym przypadku. Ja nie boję się poruszać takich tematów podczas lekcji.


Otwieraj się ile chcesz, gdzie chcesz, otwórz też wszystko co możesz otworzyć, ale nie pokazuj wszystkiego i wszystkim na ulicy, bo niezależnie od tolerancji mogę niechcący trafić w ciebie strumieniem torsji. Mam nadzieję, że i wtedy będziesz tolerancyjny.

Prawo to jedno, a obyczaj i kultura to drugie.

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: antares140 » 2016-08-07, 22:42

Ja uważam, że Polaków trzeba powoli uczyć inności. Autor wątku pocałował osobę którą kocha i jest w związku i o co to wielka awantura. Gdybym to ja wracał z moją żoną i ją pocałował to pewnie nawet nikt by się tym nie zainteresował. Ja dziś, nawet przed chwilą wracając z kobietą mojego życia, ze spotkania z przyjaciółmi przy lampce wina w restauracji, całowałem i wyznawałem miłość wielokrotnie i nikt nawet tego nie zauważył. Tego właśnie życzę autorowi wątku by okazywanie uczyć naszej drugiej połówce było czymś normalnym. Nie ma nic piękniejszego niż głęboka prawdziwa miłość.

kuba_30
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-06, 22:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język francuski, WOS, ...
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: kuba_30 » 2016-08-08, 00:27

haLayla pisze:Kolejna prowokacja dziennikarska.


Nie jest to prowokacja.
W żaden sposób nie pokazuje swojej seksualności. W pracy wie tylko o tym jedna osoba, moja koleżanka nauczycielka języka polskiego. Do tej pory żaden uczeń nie wiedział, podobnie jak inni nauczyciele.
Tak antares, masz rację. Mam prawo kochać i być szczęśliwym. Dlatego tez, pocalowalismy się. Antares czy czasem nie za dużo wina ?

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: antares140 » 2016-08-08, 15:28

Może troszkę za dużo wina ale w końcu mam urlop. Jeszcze trochę pakowania i piękna Chorwacja.
Nie bój się, na pewno nie zwolnią Cie tylko dlatego bo pocałowałeś własnego chłopaka. Ja w mojej klasie miałem takich dwóch chłopców byli parą i to całkiem oficjalnie. Świetna lekcja tolerancji

kuba_30
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-06, 22:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język francuski, WOS, ...
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: kuba_30 » 2016-08-09, 00:05

antares140 pisze:Może troszkę za dużo wina ale w końcu mam urlop. Jeszcze trochę pakowania i piękna Chorwacja.
Nie bój się, na pewno nie zwolnią Cie tylko dlatego bo pocałowałeś własnego chłopaka. Ja w mojej klasie miałem takich dwóch chłopców byli parą i to całkiem oficjalnie. Świetna lekcja tolerancji


Dziekuje za wsparcie i za to ze jako jedyny zrozumiałeś sytuację. Teraz już mniej się boję. Dyrekcja nie dzwoni więc pewnie nic nie wie, a nie mogą mnie zwolnić tylko dlatego, ze jestem gejem. Będę walczyć o siebie.
Widzę ze jesteś bardzo otwartym nauczycielem. Fantastycznie ze dyskutujesz na takie tematy z dzieciakami. Na jakim poziomie edukacji pracujesz ?

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: antares140 » 2016-08-09, 13:46

Świetnie, że w końcu to zrozumiałeś. Nic złego się nie stanie. Wrócisz do pracy i wszystko będzie tak jak zawsze. Uczę w prywatnym zespole szkół ( szkoła podstawa + gimnazjum ), jednak praca w edukacji teraz dla mnie to dodatek, bo rozwijam własną kreatywność we własnej działalności gospodarczej.

Ceslaus
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-04, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: gej w szkole

Postautor: Ceslaus » 2016-08-09, 13:55

Kubo, nie dziw się, że ludzie zareagowali na Twój post jak na prowokację dziennikarską, bo podobnych akcji jest sporo - trwa sezon ogórkowy, a dziennikarze często posuwają się troszeczkę za daleko. Prawda jest taka, że każdy ma prawo do prywatności i do tego aby żyć jak chce, pod warunkiem, że nie krzywdzi innych ludzi. A jeśli nawet o Twojej orientacji wiedziałby dyrektor czy ktoś inny to jeśli jest normalnym, myślącym człowiekiem, to nie powinien robić żadnych problemów. Przecież on ma Cię rozliczać z pracy w szkole, z tego jak spełniasz obowiązki, jak uczysz, a nie z tego czy jesteś homo czy hetero.


Wróć do „Pogaduszki”