Studia podyplomowe

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sullivan
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-29, 09:30
Przedmiot: Język polski, Język angielski, Język niemiecki, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Sullivan » 2016-08-29, 09:32

Według mnie szkoła podyplomowa to świetny pomysł :) Warto jest ją ukończyć jeżeli masz sprecyzowane plany np. zawodowe. Robienie jej bez specjalnego celu może się mijać z sensem.

dejwidu
Posty: 13
Rejestracja: 2015-02-01, 09:28
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: dejwidu » 2016-09-11, 13:12

Witam,

Ja mam ukończony j. polski (mgr), oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, zarządzanie oświatą.

W związku z sytuacją w oświacie zastanawiam się nad kolejnym dokształtem.

W gre wchodzi: Historia i WOS, edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, surdopedagogika, tyflopedagogika, doradztwo zawodowe.

Szczerze mówiąc nie wiem co wybrać. Najchętniej rozpocząłbym surdopedagogikę i tyflopedagogikę - mimo że to dwie osobne podyplomówki mógłbym je realizować w jednym roku akademickim - ponadto mam skończoną oligofrenopedagogikę - surdo i tyflo to kolejny stopień wtajemniczenia.

Historia i WOS - trochę strach, bo nie wiadomo, co będzie po zmianach...

Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna - cóż, z tego co się dowiadywałem bywa różnie jeżeli chodzi o zatrudnianie mężczyzn.

Doradztwo zawodowe - bardzo lubię i trochę się tym zajmuję, ale pieniędzy z tego nie ma...Sporadycznie zdarza się, że jest etat dla doradcy lub jakiekolwiek godziny.

Może ktoś coś poradzi?

Propozycje mogą być również spoza listy.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Matshow » 2016-09-11, 13:38

Ja bym wybrał tyflo, surdo. Jak pisałeś, to stopnie wtajemniczenia podnoszące kwalifikacje. Historia nie podniesie twoich kwalifikacji i nie poszerzy ofert szkoły, bo historia jest w ofercie każdej szkoły.

dejwid
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-20, 13:08
Przedmiot: Język polski, Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: dejwid » 2016-09-11, 15:40

Problem w tym, że pracuję w gimnazjum...a więc obecna podyplomówka będzie trochę walką o przetrwanie - zapewne już nie w miejscowości, w której obecnie pracuję.

Jednak tylfo i surdo przemawiają do mnie najbardziej. Cóż, to faktycznie mnie interesuje. Dobrze sprawdzam się w pracy z uczniami ze SPE.

Adrianna_2017
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-23, 11:09
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Adrianna_2017 » 2017-03-29, 10:43

Dejwidu przemyśl kwestie podyplomówki przez Internet. Wtedy nie będziesz musiał się martwić, że to co Cię interesuje jest w innej miejscowości niż ta, w której mieszkasz. Dla mnie jest to idealna opcja podniesienia kwalifikacji i właśnie wybieram się na podyplomówkę prowadzoną w trybie online. Podobnie jak Ty mam tylko dylemat odnośnie specjalizacji. Zastanawiam się między tyflopedagogiką a wychowaniem przedszkolnym i edukacją wczesnoszkolną.
Jak nadal jesteś zainteresowany to możesz sobie zajrzeć na stronę Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z Wałbrzycha, bo ma bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych z pedagogiki. Już od jakiegoś czasu interesuję się tematem podyplomówki i słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej uczelni więc wybieram się tam, tylko muszę jeszcze podjąć decyzję na co konkretnie ;)
Nie wiem jak to wygląda u Was, ale w mojej placówce jest kładziony duży nacisk na doszkalanie się, a że nie mogę sobie pozwolić na tradycyjne studiowanie to cieszę się, że jest coś takiego, jak studia online.

oewsb
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-26, 18:25
Przedmiot: Matematyka, Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: oewsb » 2017-05-12, 21:06

Witam! Studia podyplomowe to doskonała okazja na podniesienie poziomu wykształcenia lub szybkie przekwalifikowanie się. Osoby zainteresowane takimi studiami zapraszam do zapoznania się z ich ofertą w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Na stronie wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe znajduje się pełna ich oferta oraz warunki rekrutacji. Dodam, że aplikując na studia do 31 maja można liczyć na 1000 zł zniżki: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

maritek
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-29, 10:36
Kto: student
Przedmiot: Język polski, Język angielski, Język francuski, ...
Lokalizacja: łódzkie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: maritek » 2017-05-29, 10:47

Ja skończyłem logopedię, socjoterapię, terapię zajęciową i pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Teraz zastanawiam się jeszcze nad arteterapią i terapią dla dzieci i młodzieży z ADHD. Myślę, że może mi to pomóc w codziennej pracy. Albo pomóc w znalezieniu kolejnej jeśli będą szykować się jakieś zmiany w kadrze.

Mera
Posty: 11
Rejestracja: 2017-07-26, 08:17
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Mera » 2017-07-26, 08:19

Logopedia to dobry kierunek i jeżeli chodzi o same studia podyplomowe, to świetna okazja na doszkolenie się. Sama myślałam nad podyplomowym zrobieniem bibliotekoznawstwa, ale nie zdecydowałam się.

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: carmen1 » 2017-07-26, 19:45

Słuchajcie moi drodzy mam pytanie, gdyż mam ukończony licencjat z filologii hiszpańskiej z j.włoskim i chciałabym zacząć studia mgr w tym kierunku (mam już mgr z ekonomii i zarządzania) i tu mam pytanie czy mogę wystąpić do dyrekcji o dofinansowanie takich studiów? Czy przeznaczone to jest tylko dla studiów podyplomowych?

Wujasek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 20:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Wujasek » 2017-08-06, 20:23

kiedyś było tak, że na drugi kierunek były jakieś dodatki, teraz ciężko powiedzieć jak jest, ciągle się wszystko zmienia.
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Łosoś » 2017-08-07, 09:16

Wystąpić odofinansowanie można zawsze. Nic nie tracisz, najwyżej Ci nie dadzą!

Rejsiuk
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-16, 15:05
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Rejsiuk » 2017-10-16, 15:06

Ja skończyłem reklama i nie żałuje. Dziś dzięki nim awansowałem w pracy na stanowisko kierownicze.

Inatka93
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-05, 17:00
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Inatka93 » 2017-11-28, 08:20

Hm,poza pedagogiką i podyplomową historią, myślę teraz o czymś skrajnie innym, czyli kierunkiem reklama. Martwię się jednak, że nie uda mi się tego pogodzić z pracą nauczycielki. Niedawno jako młoda osoba dostałam szansę od pani dyrektor z naszej szkoły i na razie idzie mi nieźle. Mogę się rozwijać, jednak nie wiem czy na managera e-commerce nie będę musiała poświęcać dużo czasu, w związku z czym mogę sobie nie poradzić. Może ktoś z Was też go robił podyplomowo? Pensja nauczycielska jak wiemy nie jest wysoka, a ja interesuje się handlem online i myślę, że mogłabym się tym po godzinach zająć. W szkole średniej miałam taką wykładowczynię, która w wolnym czasie obracała papierami wartościowymi i to jakoś godziła. Doradźcie proszę.

cytryna44
Posty: 4
Rejestracja: 2018-05-23, 09:46
Lokalizacja: lubelskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: cytryna44 » 2018-05-23, 09:52

Też właśnie myślałam o czyms związanym z reklamą albo social mediami, tylko żeby coś faktycznie nauczyli i żeby zdobyć wiedzę.

jozek4000
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-09, 23:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: jozek4000 » 2019-01-19, 23:09

Ja, moi drodzy, ukończyłem oligofrenopedagogika reklama. Jestem bardzo z tego zadowolony. Po 1. dlatego, że trzy semestry ukończyłem w rok. Po 2. dlatego, że mogę pracować z osobami niepełnosprawnymi i pomagać im w ich codziennych trudnościach. Po 3. Nie musiałem płacić za opłatę rekrutacyjną.


Wróć do „Pogaduszki”

cron