Reforma oświaty 2016

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Reforma oświaty 2016

Postautor: Matshow » 2016-09-03, 11:41

Proponuję tutaj prowadzić zwartą wokół tematu dyskusję. Kontynuujmy tu z wątków dobrej zmiany, roku 2015/2016 i ile nowych/starych - są zbieżne.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Reforma oświaty 2016

Postautor: Matshow » 2016-09-03, 12:01

W różnych wątkach powiedziałem, że:

o prowadzeniu dokumentacji odbiurokratyzowanej
Pojawiają się argumenty dyrektorskie, że rozp. zawiera niezbędne minimum, a więcej nie zaszkodzi. Nie zaszkodzi wypełnić kilka tabelek i nie zaszkodzi mieć plan na karcianki, których nie ma. Jedynie PESEL jest zabroniony, bo go nie ma w rozp. ABSURDALNE!!! Wielu nie ma w aktach prawnych, a są w rzeczywistości oświatowej.

o przydziale zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych
Malgala, poanalizujmy znaczenie przywołanej ustawy.
1) punkt odnosi się do pensum. Zajęcia na rzecz uczniów, cóż to takiego? Bo bezpośrednio z uczniami to wiem.
2) punkt odnosi się do statutu. Które zajęcia opiekuńcze i wychowawcze można tu włożyć, nie wpisując ich do pensum?
Dodatkowo
Czy zakres poleceń służbowych kończy się przed molestowaniem?

kontynuacja myśli o poleceniu służbowym
Ja uważam, że wymaganie! od nauczycieli dodatkowych godzin (u mnie pozostało jak za karcianych) jest pochodną nadinterpretowania prawa i powinności, dyrektorzy pobierają korzyści z rywalizacji o lepszą ofertę nauczycieli. Tokarz bierze rysunek, materiał i toczy detal. Jedyne co usprawnia, to ekonomiczność pracy. A nauczyciel daje siebie całą gębą. Kto by nie skorzystał?


Wróć do „Pogaduszki”

cron