Integracja sensoryczna - czy warto?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dejwid
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-20, 13:08
Przedmiot: Język polski, Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Integracja sensoryczna - czy warto?

Postautor: dejwid » 2016-09-20, 13:28

Szanowni Państwo,

Zastanawiam się czy warto zdobyć kwalifikacje z zakresu integracji sensorycznej.

Mam ukończony kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Nie ukrywam, że szukam jakiegoś rozwiązania, aby mieć większe szanse na znalezienie pracy po likwidacji mojego miejsca pracy, jakim jest gimnazjum.

Każda uwaga - na wagę złota!

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Integracja sensoryczna - czy warto?

Postautor: sławka » 2016-09-20, 19:07

Powiem to co zasłyszałam od koleżanek. Poradnie coraz częściej zalecają dzieciom terapię SI,a jest brak specjalistów w tym zakresie, ale... Jeśli mieszkasz w dużym mieście, albo myślisz o prywatnej praktyce to jak najbardziej, bo rodzice szukają pomocy dla swoich dzieci w tej terapii. Szkoły póki co nie maja odpowiedniego zaplecza. prowadzenie zajęć z integracji sensorycznej wymaga specjalistycznego sprzętu, a ten jest kosztowny. samo prowadzenie zajęć też do łatwych nie należy. często dzieci nie chcą wykonywać trudnych dla nich ćwiczeń (płaczą), trzeba mieć siłę , bo trzeba je podnosić na linie, drążku i takie tam.

tomekbedn
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-09, 09:41
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Integracja sensoryczna - czy warto?

Postautor: tomekbedn » 2018-04-09, 09:46

Ogólnie w Polsce można powiedzieć że jest brak specjalistów w tej dziedzinie. Skończyć kurs to jedno, a stosowanie w praktyce to drugie. Ja ze swoim dzieckiem dojeżdżałam ponad 80 km w jedną stronę do reklama. Tak naprawdę dopiero terapia w Sensorea zaczęła przynosić efekty... Wcześniej wiele godzin i pieniędzy zmarnowaliśmy u innych "specjalistów".

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Integracja sensoryczna - czy warto?

Postautor: malgala » 2018-04-09, 10:48

tomekbedn , nie rerklamuj.


Wróć do „Pogaduszki”