zasiłek na zagospodarowanie

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kinia026
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-29, 08:18
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: kinia026 » 2018-01-29, 08:18

"Należy jednak zwrócić uwagę na to czym w świetle tej ustawy jest szkoła. Zgodnie z art.3 pkt.2 KN przez szkołę należy rozumieć także przedszkola, szkoły i placówki a także zakłady poprawcze, schroniska dla nieletnich, publiczne kolegia pracowników służb społecznych oraz ich zespoły."

An__dzia
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-25, 18:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: An__dzia » 2018-09-25, 19:07

Witam,
chciałabym spytać o zwrot zasiłku na zagospodarowanie:
Pracuję w szkole drugi rok, właśnie otrzymałam zasiłek na zagospodarowanie. Od przyszłego roku przeprowadzam się praktycznie na drugi koniec Polski i w związku z tym zastanawiam się, czy zgodnie z art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. podejmując w trzecim roku pracę jako nauczyciel w szkole znajdującej się nie w tej gminie/powiecie/województwie, w której pracuję obecnie będę zmuszona zwrócić zasiłek szkole, w której otrzymałam w/w dodatek?
W skrócie: czy mogę zostać nauczycielem na drugim końcu Polski, zachowując 3-letnią ciągłość pracy, i nie zwracać zasiłku?
Uprzejmie proszę o odpowiedź.

K. Ruta
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-01, 15:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: K. Ruta » 2018-10-01, 15:16

Oczywiście, że możesz. Miłej pracy ;-)

Paulina90
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-08, 14:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasiłek na zagospodarowanie

Postautor: Paulina90 » 2018-10-08, 14:23

Dzień dobry,
We wrześniu 2017 roku rozpoczęłam prace na zastępstwo w szkole Społecznej i w czerwcu 2018 roku otrzymałam stopień nauczyciela kontraktowego. Umowa między mną a szkoła wygasła z 31.08.2018 roku i nowa prace rozpoczęłam 1.09.2018 w szkole państwowej.
Złożyłam wniosek o zasiłek na zagospodarowanie w nowej szkole, Pani dyrektor zatwierdziła wniosek ale jednostka wypłacająca wstrzymała wypłatę twierdząc ze wypłacić powinna poprzednia szkoła. Jaka jest podstawa prawna ? Kto powinien wypłacić ? Czy należy mi się owy zasiłek ?


Wróć do „Pogaduszki”