Studia za granica

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Okano
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-20, 15:21
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Studia za granica

Postautor: Okano » 2017-03-17, 17:22

Jak pomóc córce w studiowaniu za granicą. Wyczytałam na stronach fundacji reklama , że trzeba mieć poza dobrymi wynikami w nauce doświadczenie w pracach pozalekcyjnych związanych z kierunkiem, który chce się studiować. Ta fundacja w tym pomaga w wspiera finansowo, czy ktoś przechodził podobne procedury?

wronka
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-12, 18:48
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia za granica

Postautor: wronka » 2017-05-12, 18:53

wspieraj ją

Mera
Posty: 11
Rejestracja: 2017-07-26, 08:17
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia za granica

Postautor: Mera » 2017-07-26, 08:20

Racja, po prostu ją wspierać i być pomocną

wrotles
Posty: 1
Rejestracja: 2017-08-10, 21:59
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Studia za granica

Postautor: wrotles » 2017-08-10, 21:59

A ja wam powiem, że nie wysłał bym dziecka n studia za granicą.... Bałbym się za bardzo

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia za granica

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-08-11, 11:18

Na Węgry, w Czechach, na Słowacji czy też na Łotwie - to i owszem, ale z pewnością niestety nie w Niemczech albo też w innej Francji. Wystarczy pojechać do Berlina albo do Hamburga i zobaczyć co się tam na ulicach i w sklepach dzieje. 30 lat temu nikt by nie zakładał, że u nas będzie większy porządek, dyscyplina, ład społeczny.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Higgs
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-16, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: Berlin

Re: Studia za granica

Postautor: Higgs » 2017-08-22, 20:03

Ritter von Rodewald pisze:Wystarczy pojechać do Berlina albo do Hamburga i zobaczyć co się tam na ulicach i w sklepach dzieje.

A co takiego dzieje się na ulicach, np. Berlina?
Gwizdanie czajnika powoduje wrzenie wody.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia za granica

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-08-22, 20:08

Skoro tam mieszkasz, to chyba widzisz, co się dzieje.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia za granica

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-08-22, 20:25

Gdy ostatnio stałem na peronie kolejki S-Bahn (Frankfurter Allee) i czekam na połączenie w kierunku Südkreuz autentycznie bałem się, czując na sobie wzrok przybyszów z Afryki i Azji, którzy na dodatek byli tam w przewadze.

Albo przykład z końca grudnia 2016 r., gdy przybysz z Afryki Północnej zamordował mnóstwo osób w rejonie Hardenbergplatz.

Sądzę, że współczesne Niemcy są niemal całkowicie przesiąknięte lewactwem.

Myślę, że Niemcy są krajem, który popada w skrajności.

Kiedyś, w czasach Adolfa Hitlera, były krajem nietolerancyjnym. To była jedna skrajność.

Teraz natomiast Niemcy popadły w drugą skrajność i stały się krajem skrajnie tolerancyjnym.

A to niedobrze, bo niczym nieograniczona wolność jest niczym innym, jak tylko anarchią. A anarchia z kolei prowadzi do chaosu.

Mało tego, osobiście jestem bliski stwierdzenia, że Niemcy pod wodzą Merkel, wykorzystując w tym celu tzw. instytucje unijne, próbują siłą "nawracać" innych na lewactwo, czego dowodem jest właśnie nacisk na przyjmowanie tzw. uchodźców.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Higgs
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-16, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: Berlin

Re: Studia za granica

Postautor: Higgs » 2017-08-22, 22:08

Hm, osób ciemnoskórych w metropoliach europejskich zawsze było dużo. W Berlinie, na przykład, w dzielnicy Neukölln, odsetek Turków, Arabów i innych Nie-Niemców był zawsze wysoki, sięgał nawet 50%, i to mniej więcej od lat sześćdziesiątych. Czyli nic nowego pod Słońcem. To, że sam się boisz czarnoskórych na stacji kolejki... no cóż, nie wiem co ci poradzić, omijaj ich, albo zostań w PL. Ja nigdy z tym problemów nie miałem.
Gwizdanie czajnika powoduje wrzenie wody.

alicjamak
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-16, 10:52
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia za granica

Postautor: alicjamak » 2017-08-28, 13:10

Jeśli Twoja córka chce studiować na zagranicznej uczelni, to na pewno musi się bardzo dobrze przygotować do matury z języka obcego - jej wyniki na pewno będą brane pod uwagę. Natrafiłam na kilka wskazówek na temat efektywnych przygtowań do matury: reklama Myślę, że mogą się przydać :)


Wróć do „Pogaduszki”