Librus i rekolekcje

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Rebug
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-20, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Librus i rekolekcje

Postautor: Rebug » 2017-05-20, 12:14

Witam :)
W marcu w mojej szkole odbywały się w czasie zajęć rekolekcje dla uczniów. Miałem wtedy jedną godzinę lekcyjną z klasą IV, z którą później szedłem do kościoła i w Librusie miałem to zaznaczone jako "Rekolekcje - przedmiot dodatkowy", dla którego nie można przypisać było rozkładu nauczania. Ostatnio robiłem porządki na swoim koncie i przez przypadek zmieniłem rekolekcje na swój przedmiot z kolejnym tematem z listy. Wtedy zaczął się problem...w zakładce: Statystyki > Kontrola frekwencji oraz Kontrola realizacji wstawiły mi się braki tym spowodowane, próbuję na różne sposoby, ale niestety nie mogę nanieść zmian, przy jakichkolwiek edycji przycisk zatwierdzenia tematu jest nieaktywny.
Czy ktoś miał może chociaż odrobinę podobną sytuację z Librusem i rekolekcjami? Czy pozostaje mi jedynie wiadomość do nauczyciela, który w szkole zajmuje się dziennikiem elektronicznym?

Pozdrawiam

Rebug
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-20, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Librus i rekolekcje

Postautor: Rebug » 2017-05-20, 14:14

Sytuacja opanowana, usunąłem tematy z listy realizowanych przez klasę.

natalik90
Posty: 6
Rejestracja: 2016-05-18, 17:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Librus i rekolekcje

Postautor: natalik90 » 2019-03-27, 23:01

Dobry wieczór!
Chciałam zapytać jako jaki przedmiot były wpisane rekolekcje? Został wprowadzony jako przedmiot dodatkowy, którego nie liczy się w zestawieniach? Przyznaję bez bicia, jestem adminem Librusa, ale mam z nim do czynienia dopiero miesiąc i mam problem z tym, jak nauczyciele mają te rekolekcje wpisywać, ponieważ u nas po rekolekcjach uczniowie idą do domu.
Czy dodać je jako przedmiot dodatkowy, np. "inne zajęcia" i prosić żeby każdy nauczyciel na swojej lekcji wybrał ten właśnie przedmiot, a w temacie wpisał "rekolekcje"?
Czy tylko każdy ma wpisać przy swoim normalnym planowym przedmiocie "rekolekcje" i odhaczyć realizację podstawy?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Librus i rekolekcje

Postautor: linczerka » 2019-03-28, 18:34

Tak nie można. Wpisujesz słowo Rekolekcje, odhaczasz godziny i już nikt nic nie wpisuje.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Pogaduszki”