zmiana zawodu

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

hortensjaa
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-14, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

zmiana zawodu

Postautor: hortensjaa » 2017-06-14, 12:44

Witam, od 3 lat pracuję jako nauczycielka historii w gimnazjum, w związku z reformą szkolnictwa szkoła zostanie przekształcona w podstawówkę. Mieliśmy dużo klas, więc we dwie z koleżanką uczyłyśmy historii, no ale niestety, teraz będzie tylko miejsce dla jednej, a ja z racji krótszego okresu pracy zostanę zwolniona… ale w sumie tak myślę, że może to i lepiej… skończyłam historię, chciałam być nauczycielką, ale trochę się rozczarowałam tą pracą, pensją, tą atmosferą w pokoju nauczycielskim, tą biurokracją.Myślę, że może zacznę coś nowego. Jak myślicie, czy trudno będzie mi sie przekwalifikować i znaleźć pracę w innym zawodzie? Ma ktos podobne doświadczenia?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: qjaf » 2017-06-14, 18:21

Witaj kolezanko po fachu:) Czy trudno sie przekwalifikowac? Chyba latwiej niz kiedys. Dobra znajomosc jezyka obcego wydaje sie byc niezbedna do pracy w korpo. Wtornosc i chore relacje miedzy ludzmi czasem tam panuja, ale zarobki sporo wyzsze niz w szkole.

minowa
Posty: 34
Rejestracja: 2013-12-05, 16:46
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: minowa » 2017-06-14, 18:43

hortensjaa pisze:Witam, od 3 lat pracuję jako nauczycielka historii w gimnazjum, w związku z reformą szkolnictwa szkoła zostanie przekształcona w podstawówkę. Mieliśmy dużo klas, więc we dwie z koleżanką uczyłyśmy historii, no ale niestety, teraz będzie tylko miejsce dla jednej, a ja z racji krótszego okresu pracy zostanę zwolniona… ale w sumie tak myślę, że może to i lepiej… skończyłam historię, chciałam być nauczycielką, ale trochę się rozczarowałam tą pracą, pensją, tą atmosferą w pokoju nauczycielskim, tą biurokracją.Myślę, że może zacznę coś nowego. Jak myślicie, czy trudno będzie mi sie przekwalifikować i znaleźć pracę w innym zawodzie? Ma ktos podobne doświadczenia?

No tak.... Nie ma 5000zł brutto, nie ma 4h pracy dziennie, nie ma 3 miesięcy wolnego.... Takie cos tylko w forum na portalach.....

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: zmiana zawodu

Postautor: oramge » 2017-06-14, 20:42

Wielu czołowych polityków to absolwenci historii. Jeden z nich "pochwalił się" nawet, że pracę magisterską napisała mu żona z teściem w 10 dni , i wcale nie przeszkodziło mu to zrobić zawrotną karierę. A więc patrząc na tę i inne historie wnioskuję, że jest to kierunek z przyszłością.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: zmiana zawodu

Postautor: partita400 » 2017-06-15, 05:18

Pracę magisterską napisałem w 11 dni - mówił marszałek Bronisław Komorowski podczas wizyty w Uniwersytecie Śląskim. Polityk wygłosił tam wykład "Wiedza kapitałem XXI wieku".


- Napisałem świetny pierwszy rozdział - mówił, ale ponieważ dotarła do niego informacja, że może być ze studiów relegowany, wówczas podjął decyzję, by pisanie pracy znacząco przyspieszyć.

- Efekt był taki, że w 11 dni powstała praca magisterska. Ja pisałem rękopis, żona przepisywała go, by był bardziej zrozumiały, zaś teść przepisywał go na maszynie do pisania - opowiadał polityk. - To był okres szczególny - zaznaczył.

Komorowski opowiadał także, iż dawniej studiowanie to "był sposób na życie". Teraz zaś ta sytuacja się diametralnie zmieniła. Młodzież obecnie "studiuje i pracuje". Dzieje się to dzięki ich "samodzielności".

Bronisław Komorowski w 1977 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawski

Koleżanka ,może nie wie ,ale w tamtych czasach pracę dawano do przepisania na maszynie komuś, kto robił to sprawnie.Ja też przepisywalam pracę mojemu męzowi, by była bardziej czytelna,(zrozumiała) zanim oddał ją do przepisania na maszynie.Ale to on byl jej autorem , nie ja i nie maszynistka.Poza tym pracę magisterską piszemy cały rok-wybór tematu, promotora,konsultacje,bibliografia, praca badawcza.Nie sposób zrobić tego w ciagu 11 dni.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zmiana zawodu

Postautor: malgala » 2017-06-15, 17:35

partita400 pisze:Poza tym pracę magisterską piszemy cały rok-wybór tematu, promotora,konsultacje,bibliografia, praca badawcza.Nie sposób zrobić tego w ciagu 11 dni.

To zależy.
Nie każda praca ma charakter badawczy.
Też pisałam w 77 i moja czysto teoretyczna była, ale kończyłam matematykę teoretyczną, to inna być nie mogła.
Tematy prac mieliśmy wybrane w listopadzie i zaraz potem nasz promotor wyjechał.
W marcu dał znać, że wraca na początku kwietnia i prace mają być już gotowe.
Pisałam dwa tygodnie.
Przepisywała maszynistka a potem jeszcze na maszynopisie w trzech egzemplarzach zrobionym musiałam własnoręcznie wszelkie matematyczne znaki wykaligrafować, bo maszyna do pisania to nie komputer i znaków specjalnych nie miała.

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: izolator » 2017-06-15, 22:11

Moja praca z informatyki miała 11 stron wiec to zależy od kierunku i tematu.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: zmiana zawodu

Postautor: oramge » 2017-06-15, 23:50

A słyszała koleżanka, że były takie czasy, iż student pytał "na którym roku jestem, panie profesorze (dziekanie)?

dorothy
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-09, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: dorothy » 2017-06-19, 14:59

Hortensjaa, współczuję ci utraty pracy :( … skoro skończyłąś historię i na pewno masz uprawnienia pedagogiczne, to może jednak warto kontynuować pracę w jakimś podobnym zawodzie? np. mogłabyś prowadzić szkolenia? to jest teraz bardzo dochodowy biznes ;)

Wujasek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-06, 20:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: Wujasek » 2017-08-06, 20:26

korki są opłacalne.
Pozycjonowanie i budowa stron internetowych http://www.beako.eu pozycjonowanie wizytówek google moja firma, adwords.

nevadasa
Posty: 2
Rejestracja: 2017-03-04, 23:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: nevadasa » 2017-08-30, 00:48

Powiem Ci że jak słyszę o tych zwolnieniach to aż strach ja teraz chce otworzyć ze znajomymi spółkę reklama i zacząć dawać korepetycje bo z takich łączonych etatów jak nam proponują to nie za wiele wyciągniemy.

Jupiter
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-09, 05:32
Kto: rodzic
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: Jupiter » 2017-11-09, 05:36

nie będzie ci trudno - w końcu po gimnazjum jesteś zaprawiona w bojach :) Pomyśl, że chyba nic cięższego (psychicznie) to już Cię nie może spotkać :)

Jupiter
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-09, 05:32
Kto: rodzic
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: Jupiter » 2017-12-01, 15:58

on troche sa :)

beatajed
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-27, 10:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zmiana zawodu

Postautor: beatajed » 2017-12-27, 10:13

Nie jest wcale tak trudno się przekwalifikować, jeśli ktoś wie, gdzie zacząć. Spróbuj w paru miejscach, zorientuj się, co tak naprawdę lubisz robić. To może być dla ciebie szansa.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: zmiana zawodu

Postautor: oramge » 2017-12-27, 15:32

WOW
Spróbuj w paru miejscach.
Fajny post!! Ile wnosi w naszą rzeczywistość!!
Podaj więcej takich złotych myśli.


Wróć do „Pogaduszki”