Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

eli2006
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-07, 11:08
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

Postautor: eli2006 » 2018-06-07, 11:16

Witam , Jak w tytule jestem 37 letnią kobietą z licencjatem z wychowania fizycznego ,(2005) z przyczyn rodzinnych po skończeniu studiów nie mogłam kontynuować dalszej nauki oraz podjąć wymarzonej pracy nauczyciela. Teraz bardzo bym chciała ale nie wiem jak się dyrektorzy zapatrują na takiego "dinozaura" poza tym od października zaczynam studia II stopnia a od czerwca Gimnstykę Korekcyjno Kompensacyją. Czy macie jakieś doświadczenia z tak późnym nauczaniem ??? oraz czy moje kwalifikacje na dzień dzisiejszy są wystarczające.
Pozdrawiam

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

Postautor: Łosoś » 2018-11-25, 09:07

Dawny post, ale akurat interesuje mnie ten temat.
Wydaje się, że na dzień dzisiejszy licencjat wystarczyłby do podjęcia pracy w sp. Ale od 2020 podobno wszyscy nauczyciele będą musieli mieć tytuł magistra...
Moje pytanie brzmi: czy jeśli będzie się miało tytuł magistra powiedzmy z historii, a z języka angielskiego licencjat, to taki nauczyciel nie będzie mógł uczyć angielskiego w szkole podstawowej (mimo posiadania w ogóle tytułu magistra), ponieważ z każdego przedmiotu trzeba będzie mieć kierunkowego magistra...? Z języka angielskiego nie ma podyplomówek, a z nowego rozp. wynika, że kwalifikacje do nauczania w szkole daje jedynie mgr kierunkowy lub ukończona podyplomówka z danego przedmiotu...
Dużo osób uczy drugiego przedmiotu po licencjacie, mając z drugiego przedmiotu mgr. Czy teraz wszystkich powysyłają n przymusowe studia mgr?
:cry:

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

Postautor: oramge » 2018-11-25, 15:37

Bez szczególnego zastanowienia się.... piszę co mi się "wydaje", że przepisy o których mówisz będą dotyczyć nowo zatrudnionych nauczycieli. Jeśli teraz miałabym iść na studia uzupełniające, mimo że jestem magistrem, to wolę iść na pomostówkę lub do Lidla.

Bezos
Posty: 18
Rejestracja: 2018-11-24, 20:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

Postautor: Bezos » 2018-11-26, 18:26

Rzeczywiście chyba tak jest, jak piszecie.
Straszne to, ale późniejsza pensja nie rekompensuje tak dużego zaangażowania z naszej strony.

Darek
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-11, 14:00

Re: Nauczyciel przed 40-tką z licencjatem WF

Postautor: Darek » 2018-12-31, 10:05

idź lepiej na kasę do marketu


Wróć do „Pogaduszki”