Jakie studia podyplomowe?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

inay

Jakie studia podyplomowe?

Postautor: inay » 2018-08-17, 12:57

Hej :),
W związku z tym, że postanowiłam w końcu coś zrobić z własnym życiem i w końcu zacząć robić zawodowo coś co lubię, postanowiłam zarejestrować się na forum i poradzić się Was.
W 2011 r. ukończyłam studia jednolite magisterskie: pedagogika i specjalność: pedagogika bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego (specjalność weszła dopiero od 3 roku). Po studiach było ciężko z pracą więc spędziłam kilka lat w korpo i firmach zajmując się księgowością.
Od tego roku postanowiłam coś zmienić bo zawsze chciałam pracować z ludźmi lub ze zwierzętami. Mój wybór padł na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (uprawnienia pedagogiczne nabyłam podczas studiów), które zaczęłabym już w październiku tego roku. Jednak zwracam się do Was, ludzi, którzy są zdecydowanie bardziej zaznajomieni z tematem niż ja. Czy to dobry wybór czy jednak powinnam zainteresować się np. oligofrenopedagogiką lub jeszcze czymś innym?
Dodam, że mam 32 lata i mieszkam w Łodzi.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady.

Michalll_95
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Plastyka

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-17, 15:17

Ze specjalnością, którą masz i z przygotowaniem pedagogicznym myślę, że możesz uczyć Edukacji dla Bezpieczeństwa w VIII klasie SP i w I klasie szkół ponadpodstawowych ;)

inay pisze:Mój wybór padł na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (uprawnienia pedagogiczne nabyłam podczas studiów), które zaczęłabym już w październiku tego roku. Jednak zwracam się do Was, ludzi, którzy są zdecydowanie bardziej zaznajomieni z tematem niż ja. Czy to dobry wybór czy jednak powinnam zainteresować się np. oligofrenopedagogiką lub jeszcze czymś innym?

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na pewno zapewni ci pracę. Akurat tutaj jest sporo ofert na pełen etat. Jeżeli do tego dołożymy oligofrenopedagogikę to pracę masz już zapewnioną. Ofert jest bardzo dużo i na jedną specjalność i na drugą i na dwie naraz :D Co wybierzesz zależy tylko od twoich zainteresowań.

Musisz mieć tylko na uwadze, że praca z małymi dziećmi jest ogromnym wysiłkiem. Musisz poznać każde dziecko z osobna, orientować się kto w danym momencie kogo lubi, a kogo nie, bo szybko to się zmienia i różne niedobre rzeczy mogą z tego wyniknąć jeżeli się tego nie widzi i może oddziaływać na późniejsze lata życia dziecka. Oprócz bieżących problemów dzieci trzeba ich jeszcze nauczyć podstaw do przyszłych przedmiotów w szkole. Jest to praca fizyczna, intelektualna i emocjonalna i to wiele większa, niż w przypadku klas starszych.

Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę, że nauczyciele wczesnoszkolni nie zawsze mają przerwy. Często siedzi się z klasą cały dzień bez przerwy nawet na toaletę, jeżeli nie znajdziesz nauczyciela, który cię na chwilę zastąpi. Mam czasami zastępstwa z młodszymi dziećmi w bloku 4 godzinnym, więc sam próbki tego doświadczyłem :D

mm2014
Kto: rodzic

Postautor: mm2014 » 2018-08-22, 15:15

a bym wybrała studia podyplowowe z innego kierunku niż studia maguisterskie

Agnieszka_D
Przedmiot: Matematyka, Ekonomia

Postautor: Agnieszka_D » 2018-08-31, 22:12

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych studiów podyplomowych. Na polskim rynku oferta jest dość bogata, a listy prezentujące różne, konkretne kierunki studiów podyplomowych można znaleźć na portalu: www.studiapodyplomie.pl

kasia121

Postautor: kasia121 » 2018-09-06, 15:25

Hej, a jeszcze nawiązując do studiów podyplomowych, słyszeliście może o jakichś studiach, które uczą jak radzić sobie z trudną młodzieżą?

Łosoś
Przedmiot: Inne

Postautor: Łosoś » 2018-09-06, 17:03

słyszeliście może o jakichś studiach, które uczą jak radzić sobie z trudną młodzieżą?

Na żadnych studiach Cię tego nie nauczą. Ale jak chcesz wydać pieniądze...No, chyba, że do jakiegoś stażu papier potrzebny...

Zofiazzx
Przedmiot: Język polski, Przyroda

Postautor: Zofiazzx » 2018-09-30, 18:36

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to dobry, choć dosyć oblegany kierunek. Myślę, że studia z oligofrenopedagogiki (często połączonej z arteterapią) mogłyby dać ci możliwość na znalezienie lepszej pracy, choć nie powiem, że łatwiejszej. To wymagające, ale niezwykle wartościowe studia. Z tego co się orientuje, to z pewnością mają je na Akademii WSB. Tutaj reklama powinnaś znaleźć więcej informacji o tym kierunku.

Darek

Postautor: Darek » 2018-12-31, 10:35

Gdybyś była mężczyzna to proponowałbym kurs operatora wózka widłowego

kasztanekkk

Postautor: kasztanekkk » 2019-06-17, 18:54

Jak wózek widłowy ma się do pracy z ludźmi/zwierzętami ?? :crazy:

foteczka
Przedmiot: Matematyka, Fizyka

Postautor: foteczka » 2019-06-17, 19:02

Jeżeli praca z ludźmi to na własnych zasadach. Za mną reklama. Pracuję na własnych warunkach. Zdobywałam doświadczenie z innych dziedzin.

Awatar użytkownika
bernatek

Postautor: bernatek » 2019-08-26, 13:31

Całkiem nowym i dość ciekawym kierunkiem studiów podyplomowych są uruchamiane przez WSAiB "Mediacje Rodzinne https://wsaib.pl/kandydaci/podyplomowe/mediacje-rodzinne. Program studiów obejmuje m.in zagadnienia z zakresu konfliktu w rodzinie,
wykorzystanie wiedzy o psychologii rozwojowej dziecka w kontekście przygotowania rodziny do rozwodu. Studia adresowane są do przede wszystkim do: pełnomocników, mediatorów, psychologów, ale również pedagogów i nauczycieli, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje.

Wróć do „Pogaduszki”