Jakie studia podyplomowe?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

inay
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-17, 12:44
Lokalizacja: łódzkie

Jakie studia podyplomowe?

Postautor: inay » 2018-08-17, 12:57

Hej :),
W związku z tym, że postanowiłam w końcu coś zrobić z własnym życiem i w końcu zacząć robić zawodowo coś co lubię, postanowiłam zarejestrować się na forum i poradzić się Was.
W 2011 r. ukończyłam studia jednolite magisterskie: pedagogika i specjalność: pedagogika bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego (specjalność weszła dopiero od 3 roku). Po studiach było ciężko z pracą więc spędziłam kilka lat w korpo i firmach zajmując się księgowością.
Od tego roku postanowiłam coś zmienić bo zawsze chciałam pracować z ludźmi lub ze zwierzętami. Mój wybór padł na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (uprawnienia pedagogiczne nabyłam podczas studiów), które zaczęłabym już w październiku tego roku. Jednak zwracam się do Was, ludzi, którzy są zdecydowanie bardziej zaznajomieni z tematem niż ja. Czy to dobry wybór czy jednak powinnam zainteresować się np. oligofrenopedagogiką lub jeszcze czymś innym?
Dodam, że mam 32 lata i mieszkam w Łodzi.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-17, 15:17

Ze specjalnością, którą masz i z przygotowaniem pedagogicznym myślę, że możesz uczyć Edukacji dla Bezpieczeństwa w VIII klasie SP i w I klasie szkół ponadpodstawowych ;)

inay pisze:Mój wybór padł na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (uprawnienia pedagogiczne nabyłam podczas studiów), które zaczęłabym już w październiku tego roku. Jednak zwracam się do Was, ludzi, którzy są zdecydowanie bardziej zaznajomieni z tematem niż ja. Czy to dobry wybór czy jednak powinnam zainteresować się np. oligofrenopedagogiką lub jeszcze czymś innym?


Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na pewno zapewni ci pracę. Akurat tutaj jest sporo ofert na pełen etat. Jeżeli do tego dołożymy oligofrenopedagogikę to pracę masz już zapewnioną. Ofert jest bardzo dużo i na jedną specjalność i na drugą i na dwie naraz :D Co wybierzesz zależy tylko od twoich zainteresowań.

Musisz mieć tylko na uwadze, że praca z małymi dziećmi jest ogromnym wysiłkiem. Musisz poznać każde dziecko z osobna, orientować się kto w danym momencie kogo lubi, a kogo nie, bo szybko to się zmienia i różne niedobre rzeczy mogą z tego wyniknąć jeżeli się tego nie widzi i może oddziaływać na późniejsze lata życia dziecka. Oprócz bieżących problemów dzieci trzeba ich jeszcze nauczyć podstaw do przyszłych przedmiotów w szkole. Jest to praca fizyczna, intelektualna i emocjonalna i to wiele większa, niż w przypadku klas starszych.

Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę, że nauczyciele wczesnoszkolni nie zawsze mają przerwy. Często siedzi się z klasą cały dzień bez przerwy nawet na toaletę, jeżeli nie znajdziesz nauczyciela, który cię na chwilę zastąpi. Mam czasami zastępstwa z młodszymi dziećmi w bloku 4 godzinnym, więc sam próbki tego doświadczyłem :D

mm2014
Posty: 14
Rejestracja: 2014-10-15, 19:32
Kto: rodzic
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: mm2014 » 2018-08-22, 15:15

a bym wybrała studia podyplowowe z innego kierunku niż studia maguisterskie

Agnieszka_D
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-31, 22:11
Przedmiot: Matematyka, Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Agnieszka_D » 2018-08-31, 22:12

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych studiów podyplomowych. Na polskim rynku oferta jest dość bogata, a listy prezentujące różne, konkretne kierunki studiów podyplomowych można znaleźć na portalu: reklama

kasia121
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-06, 15:20
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: kasia121 » 2018-09-06, 15:25

Hej, a jeszcze nawiązując do studiów podyplomowych, słyszeliście może o jakichś studiach, które uczą jak radzić sobie z trudną młodzieżą?

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Łosoś » 2018-09-06, 17:03

słyszeliście może o jakichś studiach, które uczą jak radzić sobie z trudną młodzieżą?

Na żadnych studiach Cię tego nie nauczą. Ale jak chcesz wydać pieniądze...No, chyba, że do jakiegoś stażu papier potrzebny...

Zofiazzx
Posty: 5
Rejestracja: 2018-09-30, 18:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Zofiazzx » 2018-09-30, 18:36

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to dobry, choć dosyć oblegany kierunek. Myślę, że studia z oligofrenopedagogiki (często połączonej z arteterapią) mogłyby dać ci możliwość na znalezienie lepszej pracy, choć nie powiem, że łatwiejszej. To wymagające, ale niezwykle wartościowe studia. Z tego co się orientuje, to z pewnością mają je na Akademii WSB. Tutaj reklama powinnaś znaleźć więcej informacji o tym kierunku.

Darek
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-11, 14:00

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Darek » 2018-12-31, 10:35

Gdybyś była mężczyzna to proponowałbym kurs operatora wózka widłowego

kasztanekkk
Posty: 2
Rejestracja: 2016-06-29, 15:25
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: kasztanekkk » 2019-06-17, 18:54

Jak wózek widłowy ma się do pracy z ludźmi/zwierzętami ?? :crazy:

foteczka
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-13, 08:57
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: foteczka » 2019-06-17, 19:02

Jeżeli praca z ludźmi to na własnych zasadach. Za mną reklama. Pracuję na własnych warunkach. Zdobywałam doświadczenie z innych dziedzin.

nataliamakowiecka
Posty: 14
Rejestracja: 2019-12-27, 10:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: nataliamakowiecka » 2020-01-10, 10:51

kasia121 pisze:Hej, a jeszcze nawiązując do studiów podyplomowych, słyszeliście może o jakichś studiach, które uczą jak radzić sobie z trudną młodzieżą?

Kasiu, ja szczerze polecam reklama, mają bardzo szeroką ofertę studiów podyplomowych i jak to się mówi każdy znajdzie coś dla siebie. Sama tam studiuję i jest naprawdę ok :) Przykładowo mają tam kierunek z zakresu kompleksowej terapii i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z ADHD :wink: Sprawdź sobie ich stronę

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: tomeh » 2020-01-16, 23:03

Najlepsze są techniczne po nich najszybciej w przyszłości o pracę. Najgorsze są humanistyczne one mają najmniejsze zapotrzebowanie na nowe osoby. Super być planistą produkcji czy jakiś zawody związane z techniką czy informatyzacją.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

Agnieszka800
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-14, 12:31
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Agnieszka800 » 2020-12-14, 12:33

Wybór studiów nie należy do decyzji jakie można podjąć na szybko. Natomiast wiele osób ma takie podejście, że wybierze cokolwiek byle iść na nie. Później owocuje to jedynie brakiem możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy. W życiu zawsze trzeba myśleć w perspektywie długoterminowej gdyż każda nasza decyzja ma wpływ na przyszłość. W pierwszej kolejności warto sprawdzić po jakich kierunkach mamy największe szanse na satysfakcjonującą karierę. Chętnie są wybierane takie kierunki jak e-marketing studia ponieważ jest duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.. Mam tutaj na myśli nie tylko dobre zarobki ale też możliwość rozwijania się dalej. Nie ma chyba nic gorszego niż stagnacja.

MartynaKe
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-14, 12:38
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: MartynaKe » 2020-12-14, 12:39

Studia trzeba planować dużo wcześniej niż wszyscy.

Agnieszka800
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-14, 12:31
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jakie studia podyplomowe?

Postautor: Agnieszka800 » 2020-12-14, 12:54

Zgadza się, o tym też m.in. pisałam :)


Wróć do „Pogaduszki”