Konkursy przedmiotowe

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ilitwin
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-31, 22:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Konkursy przedmiotowe

Postautor: ilitwin » 2018-10-03, 20:46

Dzień dobry forumowiczom.
Mam pytanie do zorientowanych w temacie przepisów regulujących organizację konkursów przedmiotowych. Czy taki zapis odnoszący się do zadań dyrektora szkoły w regulaminie konkursu ma jakiekolwiek umocowanie prawne?
Do zadań dyrektora szkoły należy:
2.4. Powołanie szkolnej komisji odpowiedzialnej za przygotowanie arkusza konkursowego,
kryteriów oceniania i ocenę zadań uczniów.

Czy nie powinno byc tak, że na każdym etapie konkursu wszyscy uczniowie w województwie mają takie same pytania? Taki zapis pojawił się chyba tylko w województwie lubelskim i dla tego budzi moje wątpliwości. Będę wdzięczny za opinie.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-10-03, 20:49

Według mnie konkurs jest zabawą, relaksem, odskocznią, szlachetną rywalizacją a nie kolejnym punktem do produkcji makulatury.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: oramge » 2018-10-04, 08:38

Chciałabym się z Tobą zgodzić, jednak żyjemy w czasach "totalnej" demokracji i weszło już w nawyk wielu odwoływanie się od wszystkiego i dowodzenie n wszelkiej krzywdy, nierówności i uchybień proceduralnych.

ilitwin
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-31, 22:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: ilitwin » 2018-10-04, 16:55

Zaznaczam, że nie chodzi mi o odwoływanie się od wyników. Zastanawia mnie, dlaczego nauczyciele mają wykonywać za darmo pracę polegającą na układaniu zestawów, gdy w budżecie kuratorium wydatki na konkursy to kwota rzędu 700000. W innych województwach kuratoria ogłaszają przetargi na organizację konkursów, a w lubelskim jest to częściowo spychane na nauczycieli podstawówek i gimnazjów. Czy już nie wystarczy wkład pracy polegający na przygotowaniu uczniów?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-10-04, 17:18

Te pieniądze ktoś zgarnie. A Ty się napracujesz. Niestety. Dopiero co wyjąłem ulotki wszystko obiecujących kandydatów ze skrzynki przed domem. Oni wszystko zrobili, zorganizowali, ulepszyli, poprawili. A jak się ich ponownie wybierze, to będzie jeszcze bardziej wspaniale. To właśnie tacy, jak oni, mają już chrapkę na te pieniądze. Dlatego zawsze należy wybierać innych :mrgreen:
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: koma » 2018-10-04, 23:25

Mówisz o konkursach kuratoryjnych?
Przeciez juz na etap szkolny przychodzą zadania z kuratorium.
Chyba nie rozumiem, w czym problem...

ilitwin
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-31, 22:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: ilitwin » 2018-10-05, 08:52

No właśnie w tym problem, że u nas nie przychodzą, tylko w każdej szkole nauczyciele układają arkusze na pierwszy etap. Żeby nie było wątpliwości, miwa jest o konkursach kuratoryjnych.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Konkursy przedmiotowe

Postautor: oramge » 2018-10-05, 15:23

Może wziąć jakiegoś gotowca?


Wróć do „Pogaduszki”