Praca w dwóch szkołach - czy warto?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

giszowiec24
Posty: 32
Rejestracja: 2017-03-14, 01:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: śląskie

Praca w dwóch szkołach - czy warto?

Postautor: giszowiec24 » 2019-02-13, 17:22

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Pracuję na 1,5 etatu w SP - 27h. Zawsze jednak chciałem pracować w liceum. Mam możliwość "wzięcia" 12h w liceum. Wiemy również, że w przyszłości godzin może być więcej (LO 4 letnie). Jako, że póki co nie jest to nawet etat, chciałbym go połączyć z obecną SP (ze zmniejszoną liczbą godzin). Jak dyrektorzy podchodzą do takich spraw ograniczania godzin? Jestem jedynym nauczycielem swojego przedmiotu w szkole. Wiadomo, że planowo jest to cięższe, lepiej mieć jednak pracownika tylko dla siebie. Z drugiej strony może to jednak ja zwariowałem, że myślę o chodzeniu między dwoma szkołami? :D Co myślicie?

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Praca w dwóch szkołach - czy warto?

Postautor: sharkinator » 2019-02-14, 16:55

Mam podobną sytuację, też mam 27 godzin, tylko że pracuję w czterech SP i chciałbym się przenieść do liceum. Jeśli masz 1,5 etatu to się lepiej tego trzymaj, przypuszczam że dyrektor może Ci się nie zgodzić na ograniczenie i powie że albo bierzesz całość albo nic, no ale próbuj. Poza tym jak nie będziesz miał całego etatu stracisz różne prawa takie jak np urlop dla poratowania zdrowia.


Wróć do „Pogaduszki”