Powrót do szkoły dziennej jako osoba pełnoletnia?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Maciaszek22
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-29, 00:38
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Powrót do szkoły dziennej jako osoba pełnoletnia?

Postautor: Maciaszek22 » 2019-03-29, 01:20

Witam,


Jestem z rocznika 99 i na drugiem semestrze 1 klasy liceum w szkole dla dorosłych. Borykałem się z problemami podchodzącymi pewnie pod depresję o których nikt nie wiedział i ciągle nie wie. Stąd też ten trzy letni poślizg. Mam małą nadzieję, że po skończeniu pierwszego roku, jakieś liceum przyjmie mnie do klasy drugiej, czy jest w ogóle możliwe?

Brakuje mi kontaktu z rówieśnikami. Mieszkam w małym mieście więc nie ma mowy o klubach hobbistycznych, a lekcje w liceum zaocznym odbywają się co drugi weekend. Większość uczestników jest o wiele starszych ode mnie, poza tym nikt tam nie chodzi w celu zawarcia znajomości. Kolejny problem jest sama nauka a raczej jej brak, nauczyciele dają 4-5 na lewo i prawo, a cudem jest jak ktoś maturę zda tam na 50%. Nie wierzę w swoje umiejętności, tak aby cały potrzebny materiał nauczyć się samemu.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powrót do szkoły dziennej jako osoba pełnoletnia?

Postautor: Łosoś » 2019-03-29, 07:17

Zapewne możliwe jest, chociaż z trudem wyobrażam sobie Ciebie- dwudziestolatka- i dzieci w wieku 16-17 lat....Jak Ty się w tym odnajdziesz...? To ewidentnie nie będą Twoi rówieśnicy. Może lepiej przyłożyć się samemu do nauki (w dobie Internetu nie jest to takie trudne) i skończyć to liceum zaocznie..? Może jakieś korepetycje...? Są też kompendia wiedzy, które podpowiedzą Ci, jaki materiał musisz opanować. W końcu skupić się musisz na trzech przedmiotach, żeby dobrze zdać maturę. Reszta i tak przychodzi łatwo,skoro- jak mówisz- nauczyciele rozdają dobre oceny na lewo i prawo.


Wróć do „Pogaduszki”