Strajk

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Strajk

Postautor: sharkinator » 2019-04-08, 17:12

Jak w Waszych szkołach ze strajkiem?
Dziś byłem w dwóch szkołach. W jednej tylko katechetka nie strajkuje, a w drugiej katechetka i jeden nauczyciel. Nie strajkuje również obsługa. Generalnie jest ok, bo strajkują również ci, którzy pierwotnie mieli nie strajkować, to chyba zasługa piątkowych propozycji rządu i wczorajszej zdrady Solidarności.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Strajk

Postautor: Melizabeth » 2019-04-08, 17:55

U mnie nie strajkują katechetki i jeszcze kilku nauczycieli. Z 10 osób będzie niestrajkujących.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strajk

Postautor: linczerka » 2019-04-08, 18:26

u nas tylko katecheci nie strajkują
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-08, 20:39

Wszyscy, poza katechetka. Ciekawe jak dlugo wytrwaja nauczyciele w samorzadach gdzie na pewno nie bedzie zadnej rekompensaty strajkowej.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: Matshow » 2019-04-09, 00:32

Katecheci nie są niestrajkujący. to osobna nacja

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-04-09, 09:03

Nie strajkuje katechetka i ksiądz. A jeden nauczyciel się wystraszył i zawiadomił o przesłaniu druku ZUS ZLA.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Strajk

Postautor: koma » 2019-04-10, 23:02

pieniądze najprawdopodobniej będą - prawnicy rozkminiają tę sprawę, także w oparciu o prawo unijne. Dyrektorzy pieniądze mają.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-11, 12:00

U nas oprócz księży i katechety nie strajkuje z 7 osób i byłoby ok, ale 2 z nich zachowują się nieelegancko w komentarzach. Sami w wątku obok mogliście się przekonać, że nie jest mi blisko do PO, Broniarza czy ZNP i wkurza mnie wrzucanie wszystkich strajkujących do jednego worka, traktowanie tego jako akcji politycznej wyłącznie. Jestem trochę jak Baryka w "Przedwiośniu" :D

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-11, 17:19

Nie wierze w odzyskanie kasy, ale...co z tego? Chodzi o sama demonstracje. Strajk byl przewidziany i zapowiedziany wczesniej. Rzad mial wszystkie instrumenty ku temu by zapobiec tej akcji, ale zrobil tez wiele zeby podgrzac atmosfere i...zniwelowac negatywne skutki protestu. Chyba nikt nie wierzyl w to, ze nie dojdzie do egzaminow, matur. Jednoczesnie problemu by wiekszego nie bylo gdyby Zalewska et consortes zgodzili sie na podwyzke np. w przyszlym roku. Jak teraz niby brakuje 2 mld to co im szkodzi zapowiedziec podwyzke w przyszlym roku? Aaa! Inni zaczna tez strajkowac? I tak to pewnie zrobia:)
A co do pogladow to przeciez popieram czesc postulatow czy to PiSu czy PO, a czasem zupelnie innych partii. Jednego nie jestem w stanie zdzierzyc. Ewidentnych klamstw ze strony rzadowej. Co jest najbardziej niepokojace? Pewien odsetek ludzi wyksztalconych (?) jakich znam naprawde nie rozumie potrzeby strajku skoro zarabiam te 5 tys. Sami w telewizji slyszeli :D

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-11, 17:27

Myślę, że bardziej bolesne dla społeczeństwa jest te "18 godzin" i chyba coś powinno się z tym zrobić. Bo niestety prawda jest taka, że niektórzy nauczyciele nie przepracowują solidnie nawet tych 18 lekcyjnych, a inni harują 60 zegarowych.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-11, 18:49

Podniesienie pensum niewiele zmieni w odbiorze spolecznym. Wlasciwie co za roznica 18 czy 22 np.? I tak brzmi to wrecz wulgarnie dla niektorych :D Zwolnienia czy tez poucinane etaty bylyby rzeczywistoscia nauczycielska. No chyba, ze do pensum nie liczonoby tylko godzin przy tablicy.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strajk

Postautor: linczerka » 2019-04-11, 19:57

Witamy na forum media :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-11, 20:50

qjaf pisze:Podniesienie pensum niewiele zmieni w odbiorze spolecznym. Wlasciwie co za roznica 18 czy 22 np.? I tak brzmi to wrecz wulgarnie dla niektorych :D Zwolnienia czy tez poucinane etaty bylyby rzeczywistoscia nauczycielska. No chyba, ze do pensum nie liczonoby tylko godzin przy tablicy.


Napisałam, że coś powinno się z tym zrobić, bo faktycznie wielu nauczycieli nie ogarnia, że ma jednak 40 godzinny tydzień pracy, a wielu dyrektorów uważa, że te 40 godzin jest z gumy i można wcisnąć 499778 dodatkowych czynności w ramach.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: Matshow » 2019-04-11, 21:32

Qrwa, PENSUM PENSUM PENSUM, by się wstydzili. Proponuję pani aniu:
pensum nauczyciela (należy rozumieć każdego) to 40 h, lekcja trwa 60 min, nauczyciel pracuje od 8 do 16, lub w innym czasie, łącznie równym wymiarowi pensum, nauczycielowi przysługuje przerwa od 11 do 11.15 na apel smoleński, lub w innymm czasie, z zachowaniem prawa do apelu smoleńskiego, podczas lekcji nauczyciel nie wykonuje innych czynności, poza ustalonymi w zakresie swojego przedmiotu. To wyciąg z dekretu Ministerstwa Etłukacji Narodowej w sprawie dojechania darmozjadów.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: Łosoś » 2019-04-12, 18:32

Jeśli przejdzie pensum 24 godzinne rezygnuję z zawodu.Koń by tego nie wytrzymał. Poza tym nie będzie mi się opłacało pracować na niepełnym etacie, a tak by się to pewnie skończyło. W małych szkołach zebranie takiej kosmicznej liczby godzin graniczyłoby z cudem. Poza tym mam dość tych kpin z mojego zawodu.

Czemu rząd nie zaproponuje solidnych podwyżek i pracy osiem godzin dziennie w budynku szkolnym? 4 lekcje dziennie i reszta na inne czynności, po 16.00 do domku i zero pracy. Możliwość brania urlopu w dowolnym momencie, własny cichy kąt do pracy z biurkiem, komputerkiem, dostępem do sieci etc.. w szkole. Skończyłoby się głupie gadanie o 18-godzinnym tygodniu pracy. I ŻADNEGO BRANIA ROBOTY DO DOMU. Czyż nie byłoby to idealne rozwiązanie?

Nie, oni wolą dowalić godzin do pensum, ani na milimetr nie zmniejszą durnej biurokracji, idiotycznych szkoleń i tych wszystkich bzdur, które robimy po godzinach i chcą nas zmusić do pracy ponad siły (i doprowadzić do masowych zwolnień).

Sorry, ja wysiadam. Polska szkoła sięgnęła dna.


Wróć do „Pogaduszki”

cron