Strajk

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Strajk

Postautor: koma » 2019-04-26, 23:01

fragola pisze:
Za rządów PO media popierające tę partie owszem głosiły, że pracujemy mało i mamy za niskie pensum(vide w Gazecie Wyborczej Dominika Wielowieyska). Teraz zmienili front, być może dlatego, że są antyrządowi. Przecież to Kluzik-Rostkowska jako pierwsza podjęła sprawę pensum, potem wycofała się z tego, bo PO zaczęło się pogrążać i bało się dolewać oliwy do ognia po podniesieniu wieku emerytalnego itp.

A strajk jest zły ponieważ młodzież się nie uczy. Szkoła pełni głównie taką rolę, o czym wielu zapomina w ferworze egzaminów, opieki itp.
Założę się, że po powrocie do szkól uczniowie będą katowani zaległymi sprawdzianami, testami.

Owszem, Kluzik chciała podnieść pensum. ALE! zleciła zbadanie czasu pracy nauczycieli Instytutowi Badań Edukacyjnych. W tym samym czasie dwie czy trzy gminy zrobiły druk i kazaly nauczycielom ewidencjonować czas pracy. IBE zbadał i zrobił ministerstwu raport - wyszlo to sławne 47 godzin!! Wtedy Kluzikowa zrezygmowala...zwlaszcza że w jednej gminie, gdzie mieli ewidencjonować, ludzie poszli do sądu o zapłatę i gmina przegrala.
To tyle o czasie pracy...

Po drugie - ja uważam, że prestiż nauczycieli wzrósl.
Nagle bowiem okazalo się, że potrafimy się obudzić w całej Polsce!!
Ktoż by się spodziewał, co?
Same baby, zahukane środowisko, potulne...nagle staje okoniem!

Wiecie, skąd ta nienawiść części rodziców, zwłaszcza z malych środowisk albo niezbyt roizgarniętych?
Bo te paniusie mądralińskie, takie zawsze potulne, ale jednak mądrzejsze od innych, ośmielily sie podnieść glowy nad hodowcę, ogrodnika czy pońcetplusa, któty teraz też pan całą gębą...

Wygraliście ludzie, wygraliście... :)
Tylko teraz jeszcze należałoby być konsekwentnym.

Tak, uważam, że PiS pensum podniesie, bo to mali ludzie, a mali są zlośliwi.
Główne szefo nie daruje...
Mimo że rządzi państwem i wysługuje się tymi wszystkimi podnóżkami, ktore nawet nie pissssną, ma ogromny kompleks, niską samoocenę...
Zemści się.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: Łosoś » 2019-04-27, 07:52

Te myślę, że się zemści i boję się, że stracę pracę.
Ale nie żałuję.

I jak mawiał osioł w Shreku "Rządy prominentów nigdy nie trwają długo"- więc choć na ogół jestem apolityczna, tym razem zrobię wyjątek!

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: Łosoś » 2019-04-27, 07:52

Niechcący dwa razy kliknęłam i dwa razy się wysłało.Sorry.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 10:30

koma pisze:
fragola pisze:
Za rządów PO media popierające tę partie owszem głosiły, że pracujemy mało i mamy za niskie pensum(vide w Gazecie Wyborczej Dominika Wielowieyska). Teraz zmienili front, być może dlatego, że są antyrządowi. Przecież to Kluzik-Rostkowska jako pierwsza podjęła sprawę pensum, potem wycofała się z tego, bo PO zaczęło się pogrążać i bało się dolewać oliwy do ognia po podniesieniu wieku emerytalnego itp.

A strajk jest zły ponieważ młodzież się nie uczy. Szkoła pełni głównie taką rolę, o czym wielu zapomina w ferworze egzaminów, opieki itp.
Założę się, że po powrocie do szkól uczniowie będą katowani zaległymi sprawdzianami, testami.

Owszem, Kluzik chciała podnieść pensum. ALE! zleciła zbadanie czasu pracy nauczycieli Instytutowi Badań Edukacyjnych. W tym samym czasie dwie czy trzy gminy zrobiły druk i kazaly nauczycielom ewidencjonować czas pracy. IBE zbadał i zrobił ministerstwu raport - wyszlo to sławne 47 godzin!! Wtedy Kluzikowa zrezygmowala...zwlaszcza że w jednej gminie, gdzie mieli ewidencjonować, ludzie poszli do sądu o zapłatę i gmina przegrala.
To tyle o czasie pracy...

Po drugie - ja uważam, że prestiż nauczycieli wzrósl.
Nagle bowiem okazalo się, że potrafimy się obudzić w całej Polsce!!
Ktoż by się spodziewał, co?
Same baby, zahukane środowisko, potulne...nagle staje okoniem!

Wiecie, skąd ta nienawiść części rodziców, zwłaszcza z malych środowisk albo niezbyt roizgarniętych?
Bo te paniusie mądralińskie, takie zawsze potulne, ale jednak mądrzejsze od innych, ośmielily sie podnieść glowy nad hodowcę, ogrodnika czy pońcetplusa, któty teraz też pan całą gębą...

Wygraliście ludzie, wygraliście... :)
Tylko teraz jeszcze należałoby być konsekwentnym.

Tak, uważam, że PiS pensum podniesie, bo to mali ludzie, a mali są zlośliwi.
Główne szefo nie daruje...
Mimo że rządzi państwem i wysługuje się tymi wszystkimi podnóżkami, ktore nawet nie pissssną, ma ogromny kompleks, niską samoocenę...
Zemści się.

Nie mogę zgodzić się z Tobą, że prestiż nauczycieli wzrósł. W prosto w oczy, szczególnie rodzice będą ubolewać nad nami ale w rozmowach między sobą już tak nie mówią. Wczoraj byłem świadkiem takiej rozmowy. Koleżance słodziły jak mogły a jak odeszła to komenrarz był całkiem inny. Stałem za dzwami i słuchałem :D. A panie nadawały, że za dużo wymagamybo i tak dobrze zarabiamy, za mało mamy godzin, a przez strajk teraz dzieci muszą nadrabiać materiał i nie nadrobią do końca roku. Oczywiście większość komentarzy oparte było na TVP :D. Korciło mnie by wyjść i coś powiedzieć ale z wiatrakami nie wygra.
Zreszto mam w rodzinie kilku nauczycieli i nie jeden raz słyszałem niepochlebne komentarze na temat innych nauczycieli.
I na koniec dodam to co opowiadał mi kolega ze szkoły średniej. Przez strajk grono podzieliło się na dwa obozy. Ci z nadgodzinami nie chcieli strajkować. A pozostali byli za strajkiem.
Więc gdzie to zwycięstwo?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-27, 10:32

qjaf pisze:To nie kwestia idealizaowania, a raczej koordynacji prac. Nie sadze, ze strajk byl pretekstem do grzebania w oswiacie. To szykowano juz wczesniej, a preludium mielismy przy ocenie nauczyciela, nowejj drodze awansu zawodowego i wypowiedziach Kluzik.


A moim zdaniem stanie się na 100% takim pretekstem. Żadna opcja polityczna nie zgadza się z naszym pensum, tyle tylko, że w walce politycznej są gotowi obiecać wiele (obecne PO).
Nie sądzę, by ktokolwiek kiedykolwiek po 1989 roku decydował się na pracę w szkole ze względu na zarobki.
Duża swoboda w czasie pracy to jest niewątpliwy atut.
Ja jestem po zajęciach tak wyczerpana,że potrzebuję kilku godzin odpoczynku dla głowy i zabieram się za dalszą część pracy wieczorem, często pózno.
Inni ten krótki czas przy tablicy mogą wykorzystać w celu podjęcia pracy dodatkowej.
Jeszcze inni oszczędzają na opiekunce dla dziecka, bo nie są poza domem 8-10 godzin.
Na 100% są tacy nauczyciele, którzy przepracowują 47 godzin, 40 lub nawet więcej, ale masa tylko te 18.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 12:04

O naszym "zwycięstwie" świadczy wczorajszy okrągły stół. To wygraliśmy?

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: Strajk

Postautor: epilot » 2019-04-27, 13:49

Jak tam się ma to Wasze 1000zł? :lol:
Wypłata się zbliża i widmo braku 1300zł netto powoduje ostatecznie, że motywacja do dalszego strajkowania jakby zmniejszyła się.
Panie Broniarz, spowodował Pan rozłam w pokojach nauczycielskich. Tego Pan właśnie chciał?
Już Pana chcą odsunąć. Po tylu latach? Co za ludzie... :wink:

Ważna kwestia:
Czy osoby nienależące do ZNP zostaną pociągnięte do odpowiedzialności za niewykonywanie swojej pracy (KN, umowa)?
Członkowie ZNP są chronieni prawem, mogą spać spokojnie.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-27, 14:12

Wystarczy spojrzec ile godzin nauczyciel pracowal w latach 70. jeszcze, sypnac haslem o Jaruzelskim i juz macie grunt gotowy pod zmiane pensum. Przeciez wiadomo, ze kazda niemal opcja polityczna chce to zmienic, bo nauczyciele z punktu widzenia gospodarki to darmozjady. Tylko, ze sekwencja zdarzen jest "troche" inna. A mianowicie nie nauczyciele zrobili deforme oswiaty z wszystkimi tego konsekwencjami. No jezeli uznajemy, ze strajk byl prowokacja i absolutnie na reke rzadzacych to wracamy do punktu wyjscia. Siedz, nie odzywaj sie i mow, ze deszcz pada jak na ciebie pluja. Pretensje do Broniarza i rzekome podzialy u nauczycieli to tylko reszta tej spiewki. A przed strajkiem to nie bylo podzialow i bylo w ogole cacy :D To nie ma znaczenia! Ktokolwiek bedzie chcial przerobi na szaro nauczyciela. Co dla mnie nie oznacza siedzenia cicho. Strajk byl legalny i zadnej odpowiedzialnosci nie bedzie. Przynajmniej ja spie spokojnie, a jezeli ktos z tego powodu ma nieprzyjemnosci to wspolczuje. Przypominam, ze okres stalinowski to nie jest...

Na malostkowosc ludzi nic sie nie poradzi :)

I nie ukrywam, ze podoba mi sie to co koma napisala :)

"Dla Polakow wiele mozna zrobic, z Polakami nic"

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 14:35

Nie nauczyciele zrobili deformę a oberwało się nauczycielom. A na kogo społeczeństwo woli głosować w większości? Na deformiarzy. A dlaczego? Bo mają coś do zaoferowania społeczeństwu. I nie ważnne czy to jest mądre. A my co możemy zaoferować? Naszą wiedzę i chęć podzielenia się nią? A kogo to obchodzi? Wiedza plus się nie liczy. Liczy się krótkowzroczność.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Strajk

Postautor: haLayla » 2019-04-27, 14:58

WarTad pisze:A na kogo społeczeństwo woli głosować w większości? Na deformiarzy.


37,58% to jest większość? To chyba się innej matematyki uczyliśmy.

WarTad pisze:A dlaczego? Bo mają coś do zaoferowania społeczeństwu.


Ludzie nie głosowali za PiS, tylko przeciwko PO. Tak samo jak w 2007 głosowano bardziej przeciwko PiS niż za PO. A dlaczego? Bo ciepła woda w kranie okazała się nie być przypływem, który podnosi wszystkie łodzie.
<3

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 15:10

Chyba jednak 37 to jest większość? Taka ciekawostwa matematyczna :D. No bo to by przy władzy PiS był? A co za różnica czy głosowali przeciw PO skoro rządzi PiS?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Strajk

Postautor: haLayla » 2019-04-27, 15:25

WarTad pisze:Chyba jednak 37 to jest większość? Taka ciekawostwa matematyczna :D


Większość to jest ponad 50%. Więc większość społeczeństwa (zarówno całego społeczeństwa, które ma prawa wyborczego, jak również tego, które z tego prawa skorzystało), nie oddała głosu na PiS. Fakt, że PiS otrzymał większość mandatów w Sejmie wynika z konstrukcji ordynacji wyborczej. Prawie 17% oddanych głosów nie brało udziało w podziale mandatów z uwagi na nieprzekroczenie progu wyborczego, lub oddanie głosów w sposób nieważny.

To absolutnie elementarne. Jeżeli chcesz zabierać głos w jakiejś sprawie to dobrze byłoby uzupełnić wiedzę. W ten sposób dyskusja może być prowadzona w ciekawy i merytoryczny sposób i nie będą potrzebne dygresje tak jak ta powyżej.
<3

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 16:04

Czyli jednak 37 dało większość, która pozwoliła PiS objąć rządy. Jakby tego nie liczyć, nawet elementarnie :D.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-27, 17:24

System nauczania , w którym dzieci na najniższym szczeblu nauczania są obarczane zadaniami domowymi mimo siedzenia w szkole bardzo długo to chore.Tak samo jak powszechne korepetycje.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-27, 18:04

I ktoś wreszcie coś konkretnego napisał.


Wróć do „Pogaduszki”