Kodeks etyczny nauczyciela!!!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kseroterm1
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-21, 16:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: podkarpackie

Kodeks etyczny nauczyciela!!!

Postautor: kseroterm1 » 2019-07-25, 08:43

Heja! Takie małe pytanko mam: Czy u Was ktokolwiek przymierzał się lub stworzył "Kodeks etyczny nauczyciela"? Takie coś mamy mieć zaserwowane w nowym roku szkolnym. :mrgreen:
Zawiedziony oświatą

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kodeks etyczny nauczyciela!!!

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-07-25, 17:39

Biurokracja miała zostać ograniczona, podobno.
Nie zdziwię się, jak we wrześniu jakieś nawiedzone osoby z kuratorium albo innego organu wystąpią z radami szkoleniowymi: "Jak ograniczyć szkolną biurokracje".
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

kseroterm1
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-21, 16:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kodeks etyczny nauczyciela!!!

Postautor: kseroterm1 » 2019-07-27, 17:02

To wszystko prawda, ale dlaczego karą za udział w strajku ma być wypunktowanie Nas za rzekome złe pracowanie. Dyrektor ma nas wspierać, a nie rzucać kłody pod nogi.
Zawiedziony oświatą

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kodeks etyczny nauczyciela!!!

Postautor: WarTad » 2019-07-28, 09:07

Czyżby to była próba zastraszenia nauczycieli? Komisje dyscyplinarne już czekają. Podpaść etycznie można byle czym.

kseroterm1
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-21, 16:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kodeks etyczny nauczyciela!!!

Postautor: kseroterm1 » 2019-08-19, 08:15

Rzeczywiście dyrektor usiłuje nas sobie podporządkować. Zrozumiał (chyba), że Rada Pedagogiczna zaczęła mieć swoje zdanie.
Pozostaje kwestia najważniejsza: jak zablokować próbę stworzenia takiego kodeksu? Bo rozmowy w pokoju nauczycielskim to jedno a wypowiadanie się na Radzie to drugie. Jak opiniowany był, na szczęście już nieważny "Regulamin oceny pracy nauczyciela" to tylko ja byłem przeciw, pozostali nie odezwali się. I teraz, mimo powrotu do starych przepisów, jestem traktowany jak "zło konieczne". Gdyby nie to, że jestem facetem to pewnie bym odszedł ze szkoły. Presja jest olbrzymia. Pozdrawiam wszystkich walczących!!!.
Zawiedziony oświatą


Wróć do „Pogaduszki”