Oprogramowanie dla nauczycieli

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mazurro77
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-10, 18:01
Lokalizacja: mazowieckie

Oprogramowanie dla nauczycieli

Postautor: mazurro77 » 2019-08-10, 18:14

Cześć,

Jestem programistą i zastanawiałem się nad stworzeniem jakiegoś przydatnego oprogramowania dla nauczycieli. Mam wobec tego kilka pytań. Czy narzędzia komputerowe (jak choćby zdaje się najpopularniejszy Librus), z których polscy nauczyciele obecnie korzystają są efektywne, przydają się, działają bez zarzutu? Czy może są niedopracowane, albo istnieją jeszcze funkcjonalności, które można dodać, poprawić?
Czy może nie są implementowane z powodu zbyt wysokiej ceny?

Czy istnieją procesy w nauczaniu, które można jeszcze zautomatyzować i dzięki temu zaoszczędzić czas poprzez wykorzystanie jakiekoś programu? Jeśli tak to jakie?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Wydaje mi się że wykorzystywanie dobrego oprogramowania może zaoszczędzić czasami wiele czasu (a często i nerwów). Zanim zabiorę się jednak do czegoś, chciałbym poznać opinie samych potencjalnie zainteresowanych :)

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oprogramowanie dla nauczycieli

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-08-11, 10:20

Cena aplikacji LIBRUS dla nauczyciela jest przecież bez znaczenia. Szkoła płaci.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Pogaduszki”