Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Dominika5
Posty: 10
Rejestracja: 2019-10-24, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: Dominika5 » 2019-10-26, 12:11

Uczennica chodzi do 3 klasy technikum przepuściłam ją ale nie powinnan. Od początku pierwszej klasy Karolina nie potrafi pisać samodzielnie po angielsku zna bardzo nie wiele podstawych wyrazów i nie zna podstawow gramatyki. Od początku kiedy zaczynałam z nją pracować nie robiła nic i się niczego nie nauczyła. Z matematyki jest to samo z innych przedmiotów ma słabe oceny ale wystarczające żeby zdać. Karolina ma 2 opinie z poradni które kompletnie ruszanią się od siebie. W jednej fragment brzmi tak :W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego stwierdza się rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna (dolny próg przedziału) rozwój niecharmonijny przewaga myślenia słowno-pojęciowego nad myśleniem praktycznym. Najsłabiej rozwinięte są orientacja wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna synteza danych spostrzeżeniowych (ujmiwanie relacji część całość) oraz antycypacja na materiale obrazkowy zdarzenia początkowego. Wyżej wymienione zdolności przyjmują wynik bardzo niskie. Nie co lepiej rozwinięte są np. trwałość pamięci werbalnej rozumowanie arytmetyczne zdolności językowe (werbalizowanie definiowanie) oraz zdolność do spostrzegania szczegółów. Jedynie zdolności do klasyfikowania (abstachowanie uogólnianie porównywanie) oraz uczenie się wzrokowo - ruchowe w zakresie motoryki małej w tym grafomotoryki przyjmują wynik przeciętny. A w drugiej fragment brzmi tak : Całokształt badań wskazuję na rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Mocną stroną uczennicy jest uczenie się wzrokowo - ruchowe w zakresie motoryki małej w tym grafomotoryki oraz orientacja wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna (wynik przeciętny). Najsłabiej rozwinięte są trwałość pamięci werbalnej rozumienie norm i zasad społecznych zdolności do spostrzegania szczegółów oraz przewidywanie konsekwencji zdarzenia początkowego. Wyżej wymienione zdolności przyjmują wynik bardzo niskie. Podobnie rozwinięte są synteza danych spostrzeżeniowych (ujmiwanie relacji część całość) rozumowanie arytmetyczne oraz pamięć słuchowa krótkoterminowa. Rozwój ponizej przeciętnej przyjmuje zdolności językowe (werbalizowanie definiowanie) oraz zdolność do klasyfikowania (abstachowanie uogólnianie porównywanie). W sumie to nie wiem co o tym myśleć. Opis badań pedagogicznych też wygląda zupełnie inaczej. Uczennica nadal nic nie umie z angielskiego ale już zaczeła cokolwiek robić. Czy ta się ją jeszcze czegoś nauczyć? Czy nie?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: linczerka » 2019-10-26, 12:50

1.Obowiązuje Cię najnowsza opinia. Nie sądzę, by obie były z tą samą datą.
2.Obie nie różnią się tak bardzo, jak sugerujesz.
3.Jakie stosujesz dostosowania? Jak indywidualizujesz pracę na lekcji?
4.Co robisz, gdy w piśmie popełnia liczne błędy?
W profilu masz też j. polski. Uczysz ją polskiego?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Dominika5
Posty: 10
Rejestracja: 2019-10-24, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: Dominika5 » 2019-10-26, 13:58

Nie polskiego jej akurat nie uczę tylko j. angielskiego nie wiem jak jest u niej z tego przedmiotu wiem tylko że na koniec miała ocenę dostateczną. Z tego co wiem to u tej uczennicy ustalenie jest takie że musi wykazać co najmniej minimum żeby postawić jej pozytywną ocenę na koniec. Stawia się przed nją normalne wymagania tylko zawężone do tych koniecznych. Zazwyczaj jest tak że z więkości przedmiotów ma pozytywne oceny a ja się nad nją lituje nawet gdy widzę że na angielskim nie robi nic. A tak wogóle to mogła wybrać szkołę zawodową i tam by pewnie sobie radziła. Nie mogą dostosowywać do niej wymagań ponieważ to u innych uczniów mogło by wzbudzić frustrację że akurat ją traktuje ulgowo.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: linczerka » 2019-10-26, 16:18

Dominika5 pisze:Nie mogą dostosowywać do niej wymagań ponieważ to u innych uczniów mogło by wzbudzić frustrację że akurat ją traktuje ulgowo.

Żartujesz?
W takim razie, w jakim celu cytujesz opinie? W opinii są zalecenia. Które z nich realizujesz?

Zgodnie z § 2 rozporządzenia w sprawie ocenia, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, wymagania edukacyjne, o których mowa w art. 44b ust. 8 pkt 1 ustawy o systemie oświaty, dostosowuje się do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia. Poczytaj rozporządzenia i zmiany.

Dominika5 pisze: A tak wogóle to mogła wybrać szkołę zawodową i tam by pewnie sobie radziła.


I ostatnia refleksja: zacznij wymagać od siebie. Trudno mi uwierzyć, że też masz kwalifikacje do nauczania j. polskiego.
Obyś nie miała kontroli KO dotyczącej pomocy ppp.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Dominika5
Posty: 10
Rejestracja: 2019-10-24, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: Dominika5 » 2019-10-26, 17:21

Bardzo bym chciała traktować ją w taki sposób który umożliwiłyby jej lepszą nauką i radzenie sobie z angielskim ale w klasie jest 26 osób. Nie mam czasu koło niej latać. Poza tym jej zachowanie wskazuję na to że ona nie chce się uczyć ponieważ nie odrabia prac domowych na sprawdzianach oddaje czyste kartki a zapytana nie wychodzi z ławki tylko od razu odpowiada że nie umie. Poza tym zawsze jej mogłam dać jedynkę i wysłać na poprawę w sierpniu a tego nie zrobiłam.

Dominika5
Posty: 10
Rejestracja: 2019-10-24, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak pomóc tej uczennicy w nauce języka angielskiego?

Postautor: Dominika5 » 2019-10-26, 17:29

A jeśli chodzi o zalecenia poradni to są one dość niewielkie jak na takie trudności między innymi :odpytywać na bieżąco z niewielkich partii materiału, włączyć do zajęć wyrównawczych z matematyki i języka polskiego, doceniać wysiłek wkładany w naukę a nie tylko efekty, posadzić uczennicę w pierwszej ławce blisko nauczyciela ze względu na wadę wzroku i osłabioną percepcję słuchową. Więcej już nie pamiętam. A zalecenia dla rodziców są takie między innymi :Mobilizować do systematycznej nauki w domu akceptować bezwarunkowo, zachęcać do czytelnictwa w celu usprawnienia wypowiedzi pisemnych i ustnych, pomóc w nadrobienia braków z matematyki itp.


Wróć do „Pogaduszki”

cron