Korepetycje. Dziwna sytuacja

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Amarillo
Posty: 1
Rejestracja: 2019-11-06, 11:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: wielkopolskie

Korepetycje. Dziwna sytuacja

Postautor: Amarillo » 2019-11-06, 11:48

Prowadzę korepetycję z języka hiszpańskiego. Mam zarówno stałych jak i nowych uczniów. Bardzo dbam o dobrą atmosferę na zajęciach, ale wiadomo, że z niektórymi uczniami można złapać świetny kontakt, a z niektórymi ten kontakt jest trochę utrudniony. Mimo wszystko, myślę, że uczniowie mnie lubią. Jednak od pewnego czasu spotykam się z dziwnymi sytuacjami. Niektórzy uczniowie (pomimo tego, że bardzo dobrze nam się współpracowało) rezygnowali nagle z zajęć. Rozumiem, że są przeróżne sytuacje w życiu, które mogą spowodować taką rezygnację, ale ostatnio dość często się to zdarza. Absolutnie nic nie wskazywało na to, żeby akurat Ci uczniowie nie byli zadowoleni z zajęć,a ja zawsze staram się "wybadać" czy wszystko jest w porządku i dopytuję uczniów czy są jakieś zagadnienia, które na pewno chcieliby ze mną omówić. To, co jeszcze bardziej mnie zadziwia to fakt, że zazwyczaj ktoś, kto zrywa ze mną nagle współpracę to osoba, z którą akurat ten kontakt był najlepszy, a nie osoba, z którą ciężko mi było się porozumieć. Czy powinnam winić za to samą siebie? czy to po prostu pech, zdarzenie losowe? Szukam przyczyn, ale nie potrafię ich znaleźć.

Wróć do „Pogaduszki”