Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Butterfly123456
Posty: 1
Rejestracja: 2023-09-24, 12:32
Lokalizacja: mazowieckie

Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

Postautor: Butterfly123456 » 2023-09-24, 12:35

Chciałabym zostać nauczycielką klas 1-3. Mam licencjat z kulturoznawstwa i tytuł magistra dziennikarstwa.Na jakie studia muszę iść by w niedalekiej przyszłości zostać nauczycielką?

2 lata pracowałam jako pomoc nauczyciela (czy da się to podciągnąć pod zaliczenie obowiązkowych praktyk na studiach? )

Bardzo proszę zorientowane osoby o podesłanie mi linków z konkretnym kierunkiem na który można się zapisać już teraz.Studia chciałabym zacząć od października.Zależy mi by były to studia w Warszawie,bo tutaj mieszkam.
Dzięki z góry za odpowiedzi

nigdy44
Posty: 1
Rejestracja: 2023-09-27, 19:27
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

Postautor: nigdy44 » 2023-09-27, 19:43

Moja droga - masz wspaniałe szerokie wykształcenie. Nie marnuj tego w szkole!!!! To najgorsze i najbardziej niewdzięczne miejsce dla takich osób, które ukończyły, w zasadzie kierunki artystyczne. Dziennikarstwo i kulturoznawstwo, cudo!!!! Szukaj pracy po domach kultury, po muzeach, szukaj w marketingu, gdzie dziennikarze mają fajne zajęcia ( moja córka jest dziennikarką i pracuje w firmie konsultingowej), prowadź strony internetowe róznym instytucjom i organizacjom itd
Córka była nawet dziennikarką jednej profesjonalnej orkiestry. Idx do radia itp. Uciekaj z tego straconego czasu i pieniędzy na nastepne studia , by potem siedziec po nocach w martwych szkolnych papierzyskach ( nie mysl, że tylko testy - kopa regulaminów, protokołów, konkursów, masakra). Sam jestem nauczycielem i wiem, co mówię. Weź jeszcze pod uwagę, że rodzice współczesnych dzieci wejdą Ci na głowę ( pretensje, brak szacunku, telefony po nocach, skargi do kuratorium...).
Masz tak wielką i wspaniałą dziedzinę wiedzy - nie poświecaj tego dla szkoły, gdzie nigdy z nikim nie porozmawiasz o kulturze, sztuce, pisarstwie....W szkole będziesz realizować nudny program - bardzo infantylny w kl. 1-3 - i świecic oczami przed zakochanymi w swoich pociechach rodzicami " No jak to pan kazał kupić córci słownik ortograficzny? My mamy JUŻ tyle książek w domu". Uwierz mi będziesz spotykac ignorantów , ludzi, którzy utknęli w szkole, bez rozwoju osobistego i zainteresowań. A jeszcze myślisz o nauczaniu wczesnoszkolnym? CZym Cię tak skrzywdzono na dziennikarstwie i kulturoznawstwie?

matka12
Posty: 7
Rejestracja: 2023-10-02, 13:34
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

Postautor: matka12 » 2023-10-02, 13:34

ja bym nie chciała, to ciężki zawód.

aniloraki
Posty: 1
Rejestracja: 2024-01-06, 10:19
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

Postautor: aniloraki » 2024-01-06, 10:40

Dzień dobry,

podłączam się pod pytanie.
Jestem absolwentką filologii rosyjskiej (bez przygotowania pedagogicznego). Po studiach pracowałam w korporacjach - tam liczyły się wyniki, które osiągałam, ale prawdę mówiąc po 10 latach mam już dość. Praca w szkole zawsze była moim marzeniem, ale wiedziałam, że wiąże się to z niskimi zarobkami.
W tej chwili zarobki nie mają już dla mnie znaczenia. Chciałabym stabilizacji i zadowolenia z efektów swojej pracy.
Po przyjeździe obywateli Ukrainy do Polski zaczęłam uczyć obcokrajowców polskiego i już wiem, że to totalnie moja bajka. Rozpoczęłam też studia podyplomowe z logopedii (było to również moje marzenie), a teraz próbuję uzyskać informację, jaka jest szansa, żeby podjąć pracę jako nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego lub jako polonista (filologię polską zaczęłam jednocześnie z rosyjska, ale zagraniczne wyjazdy stypendialne spowodowały, że musiałam z nich zrezygnować).

Czy jeśli np. zrobiłabym studia podyplomowe z pedagogiki to mogłabym zrobić później studia podyplomowe z nauczania języka polskiego w szkole podstawowej? Proszę o porady i opinię :)
Z góry wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Dobrego dnia :)

przemek_polo@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-20, 17:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak zostać nauczycielem po innych studiach?

Postautor: przemek_polo@o2.pl » 2024-02-14, 20:08

Po zdobycie pełnego wyższego wykształcenia (mgr) można podjać studia podyplomowe praktycznie z każdej dziedziny oprócz medycyny.


Wróć do „Pogaduszki”

cron