STRAJK

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: STRAJK

Postautor: eldog » 2008-05-29, 15:27

Ja jestem z zachodniopomorskiego, u nas procent strajkujących nie był wielki!
U mnie w szkole strajku nie był tak jak w większości małych wiejskich szkół w zachodniopomorskim! Normalnie pracowałam, ale uczniowie nie byłi tym faktem zachwyceni?! Pozdrawiam strajkujących nauczycieli!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: STRAJK

Postautor: Jolly Roger » 2008-05-30, 14:45

Strajk był. Poparłem tylko ze wzgledu, że MEN nie rozmawia z nauczycielami. Nie ma ciekawych rozwiązań w szkolnictwie.

Sam strajk uważam za błazenadę. Szczególnie nie podoba mi się brak dialogu ze społeczeństwem. Związkowcy narzekają, że ministerstwo z nimi nie rozmawia, a sami wykazali sie minimalizmem w kontakcie z rodzicami. zresztą postulaty też kiepskie.

Nie jestem przekonany, ze wszyscy nauczyciele zasługują na podwyżki, a już na pewno brak zmian w Karcie Nauczyciela to postępująca degrengolada środowiska nauczycielskiego.

W trakcie strajku wszyscy zajmowali się papierologią, a niby mieli nie pracować.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: STRAJK

Postautor: renati23 » 2008-06-02, 21:33

zobaczcie co znalazłam na stronach Newsweek :shock: :
Obrazek

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: STRAJK

Postautor: motylek8 » 2008-06-04, 18:34

Mi nie jest tak do śmiechu jak zobaczyłam moją wypłatę :( w końcu 6 lekcji niepłaconych. Ale cóż, wiedziałam od początku, że za strajk nikt nie będzie płacił :P

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: STRAJK

Postautor: ann » 2008-06-04, 18:37

A u mnie zapłacili :D
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ona4*
Posty: 2
Rejestracja: 2008-06-04, 18:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: pomorskie

Strajk Nauczzycieli

Postautor: ona4* » 2008-06-04, 19:21

Witajcie! Co sądzicie o takiej sytuacji:
Moja szkoła była jadyną szkołą w mieście w której strajkowała tylko garstaka nauczycieli. Reszta była zastraszona przez dyrekcje. Momentalnie zostały potrącone pieniądze z wypłaty przez Pana Dyrektora (właściwie jeszcze przed strajkiem) mimo, że w większości szkół pieniądze powinny być dopiero potrącone, ale nie będą, ponieważ Dyrektorzy przychylają się do prośby Prezesów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zaraz po strajku zostało wywieszone w pokoju nauczycielskim przez Pana Dyrektora następujące pismo:

"[glow=orange]Gdyby nauczycielom znów zachciało się strajku-kiedyś mieli gorzej[/glow]:Kodeks Nauczyciela z 1872 roku
1. Nauczyciel każdego dnia powinien zadbać o to aby lampy były napełnione a kominek czysty.
2. Każdy nauczyciel winien codziennie przynieść wiadro wody i kubeł węgla.
3. Pióra należy przygotować starannie. Końcówki piór można ostrzyc zgodnie z indywidualnymi upodobaniami wychowanków.
4. Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru w tygodniu na sprawy osobiste (bądż też dwóch wieczorów jeśli regularnie uczęszcza do kościoła).
5. Po spędzeniu 10 godzin w szkole nauczyciele mogą oddać się czytaniu Biblii lub innych pożytecznych ksiąg.
6. Nauczycielki, które wychodzą za mąż, bądź angażują się w romanse dostaną natychmiastowe wypowiedzenia.
7. Nauczyciel, który pali, używa alkoholu w jakiejkolwiek formie, uczęszcza do koasyna lub domu publicznego, lub też goli się u fryzjera dostarcza znakomitych poowodów, by żywić poważne wątpliwości, co do jego wartości, zamiarów, prawości i uczciwości.
8.Nauczyciel powinien odkładać drobne sumy z każdej wypłaconej mu pensji, aby w latach starości nie stać się ciężarem dla społeczeństwa.
9. Nauczyciel wykonujący swą pracę sumiennie i wiernie przez 5 lat spodziewać się może podwyżki w wysokości dwudziestu pięciu centów tygodniowo, o ile zarząd wyrazi na to zgodę."

Według mnie było to upokorzenie osób, które strajkowały, próba skłócenie i podzielenia Grona Padegogicznego i zastraszenie. A co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: STRAJK

Postautor: Ingeborga » 2008-06-04, 21:32

ona4* pisze:"Gdyby nauczycielom znów zachciało się strajku-kiedyś mieli gorzej:Kodeks Nauczyciela z 1872 roku
1. Nauczyciel każdego dnia powinien zadbać o to aby lampy były napełnione a kominek czysty.
2. Każdy nauczyciel winien codziennie przynieść wiadro wody i kubeł węgla.
3. Pióra należy przygotować starannie. Końcówki piór można ostrzyc zgodnie z indywidualnymi upodobaniami wychowanków.
4. Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru w tygodniu na sprawy osobiste (bądż też dwóch wieczorów jeśli regularnie uczęszcza do kościoła).
5. Po spędzeniu 10 godzin w szkole nauczyciele mogą oddać się czytaniu Biblii lub innych pożytecznych ksiąg.
6. Nauczycielki, które wychodzą za mąż, bądź angażują się w romanse dostaną natychmiastowe wypowiedzenia.
7. Nauczyciel, który pali, używa alkoholu w jakiejkolwiek formie, uczęszcza do koasyna lub domu publicznego, lub też goli się u fryzjera dostarcza znakomitych poowodów, by żywić poważne wątpliwości, co do jego wartości, zamiarów, prawości i uczciwości.
8.Nauczyciel powinien odkładać drobne sumy z każdej wypłaconej mu pensji, aby w latach starości nie stać się ciężarem dla społeczeństwa.
9. Nauczyciel wykonujący swą pracę sumiennie i wiernie przez 5 lat spodziewać się może podwyżki w wysokości dwudziestu pięciu centów tygodniowo, o ile zarząd wyrazi na to zgodę."
:shock: :shock: :shock:
Coś mi się wydaje, że mamy rok 2008, a nie 1872... :roll: Wygląda na to, że dyrektor był baaardzo nieprzychylnie nastawiony do strajku...
...

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: STRAJK

Postautor: pilot Pirx » 2008-06-04, 21:35

Dyrektorów, typu "wycieraczka", jest pod dostatkiem :wink: . A w oświacie w szczególności.
A ja lecę i lecę .... od lat

ona4*
Posty: 2
Rejestracja: 2008-06-04, 18:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: pomorskie

Re: STRAJK

Postautor: ona4* » 2008-06-05, 15:33

:evil:

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: STRAJK

Postautor: Anita@ » 2008-06-05, 16:37

Wygląda na to, że Wasz dyrektor ma niezłe poczucie humoru:) Nie sądzę, żeby chciał upokorzyć nauczycieli, lecz dać powód do śmiechu.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: STRAJK

Postautor: ann » 2008-06-05, 18:56

ona4*, mam wrażenie, że się powtarzasz.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: STRAJK

Postautor: otaka » 2008-06-05, 22:43

Zdecydowanie dyrektor ma niezłe poczucie humoru. Tekst mi się podoba, niezależnie od tego w jakim celu został użyty.
otaka

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: STRAJK

Postautor: słonek » 2008-06-06, 10:20

A dlaczego strajkowaliście?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: STRAJK

Postautor: edzia » 2008-06-06, 10:33

ann pisze:ona4*, mam wrażenie, że się powtarzasz.

to chyba dlatego, że post został przyklejony do podobnego wątku, a koleżanka się nie zorientowała.
Kontunuacja tego wątku jest tutaj

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: STRAJK

Postautor: malgala » 2008-06-06, 15:29

Też uważam, że dyrektor ma poczucie humoru.
A co do potrącenia za strajk to coś mi tutaj nie gra. Jakim cudem mogło być potrącenie jeszcze przed strajkiem. Przed strajkiem to wypłata majowa była, a wtedy jeszcze nie było wiadomo dokładnie kto będzie strajkował.

A temat faktycznie jest w pogaduszkach, więc go tam przeniosłam i podczepiłam. Nie było potrzeby pisać drugi raz tego samego.
Przyklejam jeszcze raz, a każdą nową powtórkę trzeba bądzie usunąć :D


Wróć do „Pogaduszki”