Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Gryfinka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 00:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Gryfinka » 2008-06-21, 01:03

Nie wiem jak jest u Was, ale u nas ruszyła na początku tego roku szkolnego akcja picia mleka.... dzieciaki jak to dzieciaki nie lubią pić mleka, więc strasznie się oburzają, chowają po szkolnych toaletach itp. Sama już nie wiem czy taka akcja jest słuszna...co myślicie?? Jak zachęcić dziecko do picia takiego mleka??

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Ingeborga » 2008-06-21, 15:21

U nas w tym i w zeszłym roku było mleko i kakao w kartonikach po 250 ml, do wyboru. Dzieci z podstawówki chętnie piły, gimnazjaliści na początku też, ale potem zaczęli się nim oblewać albo wrzucać do śmietnika w ten sposób, żeby na korytarzu powstała mała powódź. :evil: :roll: W ostatnim roku mleko i kakao dostawała już tylko podstawówka. Problemu nie ma. Może dlatego, że większość pije kakao ;)
Jak nie chcą, to może lepiej nie zmuszajcie...
...

Gryfinka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 00:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Gryfinka » 2008-06-21, 18:21

Nie wiem po co ta cała akcja, dzieci mają tylko okazje do wygłupów, typu rzucanie się kartonikami. Uważam że nie powinno się czegoś takiego wprowadzać. To nie my nauczyciele jesteśmy od tego żeby pilnować zdrowia dzici....

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: edzia » 2008-06-21, 18:26

A czy rodzice wiedzą, co wyprawiają z mlekiem ich dzieci? Czy w ogóle wiedzą, że dzieci dostają mleko? Moim zdaniem w rozwiązanie problemu włączyć rodziców, może u nich w domach jest tradycja rzucania się kartonikami z mlekiem? A może dawać mleko tylko chętnym, a nie wszystkim?
Ostatnio zmieniony 2008-06-21, 18:29 przez edzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Gryfinka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 00:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Gryfinka » 2008-06-22, 22:55

Czasem cięzko jest dziecko przekonać do tego co zdrowe. Zresztą dlaczego my nauczyciele mamy o to się troszczyć i męczyć, przecież to rodziców rola a nie nasza. Ufff aż się boje co to będzie w przyszłym roku szkolnym... :/

Gryfinka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-21, 00:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Gryfinka » 2008-06-24, 12:36

A tak przy okazji.
Wy promujecie jakoś tę akcję wśród dzieci lub rodziców?
Mam na myśli działania zachęcające do picia mleka w którejś z wymienionych postaci.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: dushka » 2008-06-24, 18:40

U nas za grosze można kupić mleko białe (no, to właściwie za darmo jest) lub smakowe. Nikogo nie zmuszam, piją tylko chętni. Wiedzą, że jeśli nie mają ochoty - mogą je oddać komuś, kto ochotę ma. I problemu nie ma.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Jolly Roger » 2008-06-24, 23:38

U mnie nie ma akcji. Ponoć jakieś proceduralne jaja były (że firma która miała dostarczac mleko dowiedziała się dopiero od dyrekcji mojej szkoły, ze wygrała przetarg do którego nie stawała :shock: ) Dyrekcja nie ciągnęła tematu. OP miał sprawę wyjaśniać. Ponoć.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Ginevra
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-12, 10:27

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Ginevra » 2008-07-15, 13:40

u mnie dzieci piją mleko bardzo chętnie, a jeżeli nie piją, to zabierają do domu, nie było ani jednego przypadku rzucania kartonikami

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Gigi20 » 2008-07-15, 15:28

U mnie w zeszłym roku również była akcja picia mleka, tyle że w samej podstawówce. Dzieci dostają mleko w kartonikach o smaku truskawkowym, czekoladowym, waniliowym i normalne. Dzieci piją chętnie natomiast w gimnazjum akcji nie było z wiadomych powodów. :roll:
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:
Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: ms.elephant » 2008-07-15, 19:55

Powiem tak: u mnie w szkole dzieciaki dostają bezpłatnie białe mleczko, za smakowe płacą bardzo małe pieniążki. Do picia mleka nikt ich nie zmusza, zapisują się na nie tylko chętne dzieci. (U mnie była to niemal cała klasa.)

Zwiększenie pracy paniom sprzątaczkom? - owszem, zdarza się. Czasami można spotkać rozgnieciony kartonik, gdzieś pod kaloryferem. Częściej jednak dzieciaki upominają się o mleko i wypijają zaraz na przerwie. Niektórzy zabierają do domu. Zapominalscy ... ;) - niekiedy zostawiają na ławce, szafce lub oknie ;).

Pewne jest zwiększenie obowiązków nauczyciela - co miesiąc zebrać zapisy, zanieść do intendentki, zebrać pieniążki, zanieść do intendentki, co tydzień iść odebrać kartony mleka na cały tydzień, schować je gdzieś w szafce - w której i tak już nie ma miejsca ;), codziennie wydać dzieciakom, pamiętać o uczniach nieobecnych, by dostali zaległe mleka.

Mimo wszystko myślę, że jeśli jest szansa na przysłowiowy kartonik mleka - trzeba ją wykorzystać!

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: Jedliński » 2009-08-29, 16:50

Zabawny tytuł ...;)

Pij mleko, będziesz… jak Polska!


http://forsal.pl/wiadomosci/komentarze_ ... ziesz.html

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: anmar » 2009-08-29, 16:55

Teraz jest akcja owocowa- owoce, warywa. Mamnadzieję, że jabłuszka będą jednakowe,bo nauczyciel będzie mógł być posądzony o dyskryminację dziecka jak da mniejsze jabłuszko
Leges ab omnibus intellegi debant

wiatraczek
Posty: 13
Rejestracja: 2009-11-08, 20:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: wiatraczek » 2009-11-18, 00:24

Jako matka alergika i to tego uczulonego na mleko napiszę, "a po jakie licho przekonywać dziecko do picia mleka"? Nie demonizowałabym jego ogromnego wpływu na zdrowie. Owszem mleko w tych kartonikach jest dość smaczne i jeśli komuś odpowiada to zamawia i pije, ale przeciwna jestem namawianiu i przekonywaniu do picia wspomnianego mleka.
Fuj, jak sobie przypomnę akcję mleko z czasów mojej podstawówki, to chyba najgorsze ze wspomnień.
wiatraczek

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak zachęcić do picia mleka w szkole??

Postautor: JankesLee » 2009-11-23, 13:15

mleko nie jest zdrowe... to jest mit wynikający z niewiedzy, oprócz tego ktoś na tym nieźle zarabia ale tu nie miejsce, żeby o tym pisać.


Wróć do „Pogaduszki”