Projekt Kasandry

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Projekt Kasandry

Postautor: dushka » 2008-06-30, 19:38

http://projekt-kasandra.blogspot.com/

Poczytajcie, skomentujecie. Przy okazji chciałabym poruszyć kwestię NK i uczniów Waszych szkół.

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Projekt Kasandry

Postautor: Anita@ » 2008-07-01, 10:32

Spodobał mi się ten pomysł, ale wyniki aż tak bardzo mnie nie zaskoczyły. Przeglądając NK wielokrotnie już się dziwiłam głupocie niektórych kobiet, które umieszczają tam czasem pół-nagie zdjęcia i w ten sposób chyba się "reklamują" prowokując jakieś durne komentarze. Coraz częściej się zastanawiam nad skasowaniem mojego profilu, ale trochę mi szkoda, bo jednak odkopałam kilkanaście starych znajomości. Coraz częściej mam też zaproszenia od uczniów. Nigdy ich nie przyjmuję, bo mam profil prywatny i nie chcę, żeby uczniowie oglądali moje zdjęcia.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Projekt Kasandry

Postautor: renati23 » 2008-07-01, 11:44

Przeczytałam i ....
Nasza-klasa bardzo fajny pomysł, powiedziałabym rewelacyjny - jednak jak ze wszystkiego trzeba umieć z tego korzystać :P
Ja osobiście już kilka razy zgłosiłam nadużycie - właśnie dotyczące pokazywanych publicznie zdjęć , które widziałam na portalu :?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Projekt Kasandry

Postautor: Nosferata » 2008-07-01, 19:49

Cóż ...a mnie sie pomysł wcale nie podoba ..nieco tendencyjne i pragnące utwierdzić autora eksperymentu w określonej tezie ...poddawanie kogoś tak durnym eksperymentom wydaje mi sie równie żałosne ..co i nabrane dziewczyny. Było to zupełnie zbędne - o pewnym zdegenerowaniu i zepsuciu świata wiedzieliśmy już przed panem mądralińskim.

Takim manipulacją mowie : nie

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Projekt Kasandry

Postautor: Jolly Roger » 2008-07-01, 21:49

każdy jakieś hobby ma.
A ja mam chomika, kota rybki oraz psa


Hołduje zasadzie, że wszystko jest dla ludzi tylko trzeba mądrze stosować. Prowokacje są naszym chlebem powszednim, a mimo to wciąż dajemy się nabierać, nawet my nauczyciele, którzy powinniśmy być lepiej przygotowani do takich niezdrowych zabaw.
Tymczasem przeglądając forum można zauważyć jak nam często zdarza się ponieść emocjom.

W NK przeglądnąłem własną szkołę w momencie gdy któryś z uczniów zaprosił mnie do grona znajomych. Dzieciaki faktycznie korzystały z tej platformy zupełnie bezmyślnie. Podawane nry telefonów, opisy domów, rozmowy o nauczycielach i szkole na dodatek trochę rynsztoku. Było o czym pisać w gazetce szkolnej i o czym rozmawiać na lekcjach wychowawczych. :twisted:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Projekt Kasandry

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-07-01, 23:03

pomysł hm... sprytny... ale... świata jakoś znacząco nie zmieni... pokazuje to, co i tak wszyscy wiedzą.... Ja swoje konto z NK usunąłem... swoje konta posiada wielu nauczycieli z mojej szkoły i mają wśród znajomych swoich uczniów... ja jakoś nie przełamałem się do dodania nauczycieli do moich znajomych...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Projekt Kasandry

Postautor: edzia » 2008-07-02, 10:16

NK powstała raczej w zamiarze odnajdywania swoich szkolnych kolegów, znajomości - i to był świetny pomysł. Gdy ja kończyłam np. liceum, powymieniałam się ze znajomymi jedynie adresami, bo nie mieliśmy telefonów. Z kilkoma przez jakiś czas utrzymywałam kontakt, potem to jakoś zamarło. Dzięki NK i całej tej "otoczki" i szumu wokół tego portalu, coraz więcej ludzi o nim wie i zakłada swój profil. Można wykorzystać ten portal do odkopania starych znajomości. I za ten pomysł brawo dla założycieli portalu.

Nie rozumiem jednak celu zakładania na NK własnej klasy, a nawet własnego profilu w wieku powiedzmy szkoły podstawowej, czy nawet gimnazjum. Przecież uczniowie danej klasy SP i tak na co dzień spotykają się, a często mieszkają w jednej miejscowości. Więc zamiast rozmów, spotkań, oglądania zdjęć w realu, robią to na portalu :shock: Czemu to niby miałoby służyć????? :?

Z kolei niektórzy kolekcjonują znajomych, byle jak najwięcej, byle więcej, niż ma np. sąsiad, czy kolega z klasy. Ot, tak muszą się dowartościować... :?


Ale już zupełnie nie rozumiem zakładania kont typu "Wszyscy Adamowie świata", "żony policjantów", czy te z pomysłu Kasandry "Ekstra laski" itp. Czemu to ma służyć??? Zupełnie nie wiem :?

Zatem niektórzy w imię demokracji internetowej wypaczają prawdziwy, dość mądry cel portalu. Ot, są ludzie i ludziska...

Jeden z wniosków Kasandry to:
W cztery dni napisałem kilkadziesiąt listów podobnej treści, które były wysyłane do kobiet różnorakich. Młodszych, starszych, mężatek z dziećmi, bez dzieci, z dziećmi rozwódek, zaręczonych i wszystkich innych. Zaskoczyła mnie ta cała sytuacja ponieważ większość z tych kobiet, leciała do mnie jak ćmy do światła...


Chcę zaznaczyć, że skoro ten badacz celowo i świadomie dobrał sobie próbę do badań, celowo wybierał jakieś durnowate profile:
Bez najmniejszego problemu wyszukałem pierwszy lepszy wyimaginowany profil typu "Ekstra laski" , wszedłem w jego znajomych i zacząłem na ślepo klikać w każdą pannę i dodawać do swoich znajomości. Nie patrzyłem na wiek. Patrzyłem na urodę.
to niech się tak bardzo nie dziwi wynikom swego badania. I niech na ich podstawie nie uogólnia wniosków na wszystkie kobiety.

Ja na razie nie usuwam swego konta :wink:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Projekt Kasandry

Postautor: malgala » 2008-07-02, 16:30

edzia pisze:Ja na razie nie usuwam swego konta

ja też nie, a wśród swoich znajomych mam też i uczniów, ale takich, którzy już dawno szkołę skończyli


Wróć do „Pogaduszki”