Jak daleko macie do pracy?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Jak daleko macie do pracy?

Postautor: Anita@ » 2008-07-29, 14:18

Dostałam właśnie ofertę pracy, etat dla anglisty, ale niestety w miejscowości oddalonej o 35km. Nie wiem co mam zrobić, bo chciałabym tam pracować, ale na dojazdy wydam prawie połowę wypłaty. chyba że jakiś autobus tam jeździ... W mojej miejscowości już raczej nie znajdę etatu w szkole państwowej. Co byście zrobili na moim miejscu? Nigdy nie dojeżdżałam tak daleko i trochę mnie to przeraża.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: chiczi » 2008-07-29, 14:28

Ja dojeżdzam do pracy 10 km w jedną stronę.
Koleżanka natomiast ma 42 km w jedną stronę...i mówi, że za nic w świecie nie zmieniłaby pracy :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: renati23 » 2008-07-29, 14:29

Anita@, powiem że jak się dojeżdza jest strasznie ciężko ale można to jakoś pogodzić :wink: musisz wtedy przestawić trochę rytm swojego dnia :D
Ja dostałam swoją pierwszą pracę 45 km dalej - autobusem czy pociągiem jechałam ponad godzinę (1,1 - 1,2) :evil:
aby dojechać na 8.00 wstawałam przed 5.00, pociąg 6.00 w szkole byłam po 7 i zanim zaczęłam lekcje jadłam śniadanie, robiłam kserówki, sprawdzałam kartkówki itp.
po lekcjach często musiałam jeszcze siedzieć w szkole, bo czekała na autobus :P
Nie miałam życia towarzyskiego bo chodziłam spać z kurami :evil: :evil: :evil: a w weekendy odrabiałam zaległości :twisted: :twisted: :twisted:
ale nie żałuję :mrgreen: bardzo dobrze mi się w tej szkole pracowało

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: ejwa » 2008-07-29, 15:16

Ja dojeżdżam 25 kilometrów. Korzystam z PKP i nie jest źle. Fakt, że jestem w pracy 40 minut przed czasem, a po lekcjach muszę czekać na pociąg. Ale za to większość dyżurów mam rano, co bardzo mnie cieszy i mam czas na sprawdzanie zadań domowych czy kartkówek.
Sprawdź czy możesz dojeżdżać autobusem, może będzie taniej??

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: Jolly Roger » 2008-07-29, 17:14

dojeżdżam 16 km. Było bliżej, ale mniej fajniej. Dalej mam większą swobodę, ale tez ograniczony kontakt ze społecznością.

Natomiast w tej chwili to jeszcze bym poczekał. Zauważam prawidłowość, ze dopiero od połowy sierpnia pojawia się wysyp ofert.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: Anita@ » 2008-07-30, 17:38

A czy jest taka możliwość, że dyrektor rozłożyłby mi etat na 3 dni? Czy to jest niezgodne z prawem? Zdarzają się czasem takie sytuacje?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: renati23 » 2008-07-30, 18:15

Anita@, wszystko zależy od dyrektora :twisted:

wilga
Posty: 193
Rejestracja: 2008-02-16, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: wilga » 2008-08-02, 21:46

Najważniejsze, to posprawdzaj autobusy, jaki będziesz maiała dojazd?
Jeżeli z przesiadkami (tak jak ja miałam przez rok - to tragedia :( ), a na dodatek rano o 7 "otwierałam" szkołę :sleep: .

Teraz (tak samo jak i przedtem) pracuję 20km od domu. Zajeżdżam prawie na 8. Z powrotem też mam bez czekania (lub godzinka - w zależności od ilości lekcji - można posprawdzać kartkówki, pokserować,...) i jestem zadowolona :rotfl:
Samochodem nie opłaca się jeździć, chyba, że z kimś na zmianę. Aha, pamiętaj, że na autobus są zniżki.

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: Anita@ » 2008-08-03, 10:47

Sprawdziłam już, bardzo mało ich jest. Pasowałby mi taki i 6.30 i trochę przeraża mnie codziennie wstawanie o 5. Ale najgorsze jest to, że ten autobus jeździ przez wszystkie wioski i trasę 4o km pokonuje w 1,5h! Nie wiem czy jest sens spędzać 3godziny dziennie w autobusie. Z drugiej strony na paliwo wydam około 400zł. Jutro idę na rozmowę z dyrektorem w tej szkole. Jeśli zgodzi się na 3 dniowy tydzień pracy, to wezmę ten etat, w innym wypadku się nie opłaca. Ciekawe jak zareaguje na mój warunek... Słyszałam że masz jeszcze kilkoro chętnych, więc pewnie zrezygnuje ze mnie. Cały czas mam jeszcze nadzieję, że coś się znajdzie w moim mieście.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: chiczi » 2008-08-03, 12:51

wilga pisze:Aha, pamiętaj, że na autobus są zniżki.


Zależy- w moim województwie nie ma :cry:

wilga
Posty: 193
Rejestracja: 2008-02-16, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: wilga » 2008-08-03, 12:57

Nie zazdroszczę Tobie takich dojazdów :( Jako anglistka może jeszcze coś znajdziesz bliżej, albo z lepszymi dojazdami?

Anita@ pisze: Jeśli zgodzi się na 3 dniowy tydzień pracy, to wezmę ten etat

Zawsze warto spróbować. Trzymam kciuki!

POWODZENIA na rozmowie kwalifikacyjnej! :thumright:

wilga
Posty: 193
Rejestracja: 2008-02-16, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: wilga » 2008-08-03, 13:03

chiczi pisze:
wilga pisze:Aha, pamiętaj, że na autobus są zniżki.


Zależy- w moim województwie nie ma :cry:


Nie wiedziałam, że zależy to od województwa. U nas na razie są, oczywiście, tylko na miesięczny.

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: Anita@ » 2008-08-05, 15:33

No i oczywiście dyrektor się nie zgodził na 3 dniowy tydzień pracy. Podobno już nawet plan mają ułożony, więc mam do wyboru albo 19 godzin na 4 dni, albo 26 godzin na 5 dni. Muszę się zdecydować do 15-ego. Umowę niestety bym dostała tylko na rok, mimo że jestem kontraktowa. Dyrektor tłumaczył się tym, że najpierw musi mnie dobrze poznać i sprawdzić, zanim da umowę na stałe. Wiecie może jak się oblicza stawkę za dodatkowe godziny? Czy mniej więcej mogę liczyć po 10zł za godzinę?Nie wiem co mam zrobić... :( Boję się też tego, że tu się zdecyduję (40 km dojazd), a ostatniego sierpnia znajdę u siebie w mieście i dopiero będę miała orzech do zgryzienia....

Aaa! Podobno to jest bardzo dobre liceum i bardzo bym chciała tam pracować... Doradźcie coś proszę...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: edzia » 2008-08-06, 10:07

Anita@ pisze:Umowę niestety bym dostała tylko na rok, mimo że jestem kontraktowa. Dyrektor tłumaczył się tym, że najpierw musi mnie dobrze poznać i sprawdzić, zanim da umowę na stałe
To niezgodne z prawem, Twoja umowa i tak byłaby na czas nieokreślony.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak daleko macie do pracy?

Postautor: edzia » 2008-08-06, 10:13

§ 7. 1. Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową i godzinę doraźnego zastępstwa oblicza się, z zastrzeżeniem ust. 2, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych oraz doraźnego zastępstwa odbywa się w warunkach trudnych lub uciążliwych) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych lub doraźnego zastępstwa nauczyciela.
2. Dla nauczycieli realizujących tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć na podstawie art. 42 ust. 4a Karty Nauczyciela wynagrodzenie za godzinę doraźnego zastępstwa oblicza się, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach doraźnego zastępstwa odbywa się w warunkach trudnych lub uciążliwych) przez miesięczną liczbę godzin realizowanego wymiaru zajęć.


Wróć do „Pogaduszki”