Zawód - nauczyciel

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: koma » 2008-01-28, 19:15

Ty, Jolcik, teraz mieszkasz w Giżycku?? :shock:

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Jolcik » 2008-01-29, 15:39

koma pisze:Ty, Jolcik, teraz mieszkasz w Giżycku?? :shock:

Tak :D
Pozdrawiam - Jola

dee dee
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-22, 19:23

KIEDY MOŻNA ZACZĄĆ UCZYĆ W SZKOLE?

Postautor: dee dee » 2008-04-10, 08:51

:D [/i]JESTEM STIUDENTKA II ROKU I DOWIEDZIAŁAM SIE ŻE MOZNA STARAC SIE O PRACE W SZKOLE BEZ LICENCJATU. CZY TO PRAWDA? MIAŁAM JUŻ METODYKĘ I PRAKTYKI. JEŻELI KTOS WIE COŚ WIECEJ NA TEN TEMAT TO PROSZE O INFO.
:D POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: dushka » 2008-04-10, 15:21

W wyjątkowych przypadkach (przeważnie wówczas, gdy n-la danej specjalności brakuje na rynku pracy) można starać się o pracę, ale decyzja uzależniona jest od kuratorium.

dee dee
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-22, 19:23

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: dee dee » 2008-04-10, 20:09

aha dzieki ale jako cos...to chyba pojdę do szkoły sie zapytać:) pozdrawiam

ja_marta_o
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-28, 13:24
Kto: uczeń
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: ja_marta_o » 2008-04-28, 13:31

Witam. Obecnie kończę 4 rok turystyki i rekreacji na UAM w Poznaniu, za rok obrona ;) Moim marzeniem jest nauczanie w szkole geografii. Prawdopodobnie mam taką możliwość po ukończeniu dodatkowej podyplomówki z pedagogiki, nawet na poziomie szkoły średniej. Chciałabym zwrócić się do was o jakiekolwiek informacje. Jest to dla mnie bardzo ważne.
Czy staż nauczycielski można zacząć bez kursu pedagogicznego, lub w trakcie jego trwania??
Z góry bardzo dziękuje za zainteresowanie moją sprawą!
Serdecznie pozdrawiam
Marta O.

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: arte » 2008-04-28, 19:56

nie wiem jak to wygląda prawnie ale zawsze zależne jest to od dyrekcji jeśli się zgodzi to mozna

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2008-04-30, 09:32

jeśli dyrekacja wyrazi zgodę na Twoje zatrudnienie to tak, ale warunkiem ukończenia stażu rocznego na nauczyciela kontraktowego będzie ukończenie kursu i dopiero wtedy staż zostanie za zakończony.

ja_marta_o
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-28, 13:24
Kto: uczeń
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: ja_marta_o » 2008-05-02, 12:57

Dziękuje Wam za odpowiedź.
pozdrawiam

klaudiczek
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-07, 17:01
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: lubuskie

staż

Postautor: klaudiczek » 2008-05-07, 17:05

Witam!
Jestem studentką V roku zootechniki a więc studiów zaliczanych do biologicznych, mam również odbyty kurs pedagogiczny kwalifikacyjny. Chciałambym rozpocząć pracę w szkole. Czy mozliwe jest nauczanie np. biologii czy przyrody po moim kierunku? Czy wymagane jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Dziękuje z góry za okazaną pomoc!

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: staż

Postautor: Jethro Tull » 2008-05-09, 22:24

raczej wątpliwe chyba, że dyrektor uzna iż są to wystarczające kwalifikacje do pracy na stanowisku nauczyciela biologii czy też przyrody

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Co, gdzie i jak

Postautor: katty » 2008-05-14, 13:11

Witam!

Jesienią będę broniła dyplom magistra filologii angielskiej. Moje studia obejmowały szereg przedmiotów związanych z dydaktyką a także praktyki pedagogiczne. Gdy uzyskam dyplom, marzę o rozpoczęciu pracy jako nauczyciel. Mam zatem szereg pytań.

1. Jeśli pracę magisterską składać i bronić będę dopiero na jesieni, a zatem po rozpoczęciu roku szkolnego, to rozumiem, że pracę w szkole podjąć będę mogła dopiero od kolejnego roku szkolnego?

2. Poszukiwania pracy rozpocznę od składania dokumentów do różnych placówek, zastanawia mnie jednak, co się dzieje dalej. Załóżmy, że jedna z placówek wyrazi chęć nawiązania współpracy. Czy dobrze rozumuję, że na samym początku będę nauczycielem stażystą? Jakie są wymogi, by zostać nauczycielem kontraktowym?

3. Czy aby wspiąć się na kolejne stopnie awansu zawodowego składa się jakieś egzaminy?

4. Jak to wszystko wygląda w szkołach społecznych i prywatnych, czy stosuje się takie same zasady?

Z góry dziękuję za czas i chęci poświęcone na odpowiedź na moje pytania.

Pozdrawiam serdecznie,

Kasia

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co, gdzie i jak

Postautor: niebo77 » 2008-05-14, 14:20

1. Jeśli pracę magisterską składać i bronić będę dopiero na jesieni, a zatem po rozpoczęciu roku szkolnego, to rozumiem, że pracę w szkole podjąć będę mogła dopiero od kolejnego roku szkolnego?

Jeśli masz zrobiony licencjat to możesz rozpocząć poszukiwania pracy już wcześniej. Jeśli nie to pozostaje:
a) poczekać rok
b) porozmawiać z dyrektorami szkół (czasem, w sytuacji braku kadry dyrektor może zatrudnić za zgodą organu nadzorującego).


2. Poszukiwania pracy rozpocznę od składania dokumentów do różnych placówek, zastanawia mnie jednak, co się dzieje dalej. Załóżmy, że jedna z placówek wyrazi chęć nawiązania współpracy. Czy dobrze rozumuję, że na samym początku będę nauczycielem stażystą? Jakie są wymogi, by zostać nauczycielem kontraktowym?

Rozpoczynając pracę w szkole automatycznie zostaniesz stażystą. Zostaje Ci przydzielony opiekun stażu - nauczyciel bardziej doświadczony- który powinien służyć ci pomocą. Staż na nauczyciela kontraktowego można rozpocząć po 3 latach pracy w szkole (1 rok stażysta + 2 lata przerwy).

3. Czy aby wspiąć się na kolejne stopnie awansu zawodowego składa się jakieś egzaminy?

Uzyskanie kolejnych stopni awansu jest związane z egzaminami. Stażysta ma egzamin w szkole (komisja to dyrektor, opiekun stażu, inny nauczyciel). Przed mianowanie i dyplomowaniem odbywają się egzaminy zewnętrzne. Osobą znaną w tych komisjach jest dyrektor szkoły.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Co, gdzie i jak

Postautor: koma » 2008-05-14, 14:45

niebo77 pisze: Rozpoczynając pracę w szkole automatycznie zostaniesz stażystą. Zostaje Ci przydzielony opiekun stażu - nauczyciel bardziej doświadczony- który powinien służyć ci pomocą. Staż na nauczyciela kontraktowego można rozpocząć po 3 latach pracy w szkole (1 rok stażysta + 2 lata przerwy).



Oj....coś pokręciłaś, niebo:)

Staż na nauczyciela kontraktowego rozpoczyna się obligatoryjnie z początkiem pracy w szkole! Po pierwszym roku pracy - po pomyślnie odbytej rozmowie kwalifikacyjnej - otrzymuje sie tytuł nauczyciela kontraktowego. i dopiero teraz trzeba czekać 2 lata, aby rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego.

Myślę, że z powodzeniem możesz starać się o zatrudnienie - anglistów potrzebują i dyrektor zgodzi sie na to, abyś dyplom dostarczyła we wrześniu.

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: niebo77 » 2008-05-14, 14:54

to nie pokręcenie tylko skróty myślowe... :)

dokładnie jest tak jak u komy


Wróć do „Pogaduszki”