Zawód - nauczyciel

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: vuem » 2010-03-27, 07:01

Bako,

Nie podejmuj pochopnych decyzji.

Potrzeba jednak trochę czasu, by pewność osiągnąć.

A co jeśli praca w szkole nie spełni Twoich oczekiwań - pozostanie Ci depresja i rencina :wink:

Odnoszę wrażenie, że nie pracujesz zbyt długo, a już tak szybko się zniechęciłaś.

To może świadczyć o braku cierpliwości, a ta jest jedną z kluczowych cech potrzebnych by w zawodzie nauczycielskim choćby przetrwać...że o czerpaniu z niego satysfakcji nie wspomnę :wink:

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 11:36

Wiecie co jak na razie nikt mi nie dał konkretnych odpowiedzi na moje pytania:(
Bardzo proszę o radę. Czy mogę uczyć już od września jeśli od października zacznę podyplomowe z pedagogiki???
Czy dyrektor otrzyma zgodę z kuratorium na zatrudnienie takiej osoby, chę tylko wiedzieć czy mam jakąś szansę???

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 11:43

Jeśli chodzi o to czy się szybko zrażam, myślę że nie. Pracuję już 2 lata i jestem pewna, że długo tak nie pociągnę:). Kiedyś chciałam zostać nauczycielem, jeszcze na matematyce. Niestety zawaliłam sprawę ze studium pedagogicznym, no i szukałam pracy gdzieś indziej, i tak wyszło że wylądowałam w biurze maklerskim:). No i jeśli nie będzie wyjścia to będę musiała wytrzymać jeszcze ze dwa lata, ale jeśli tylko będzie możliwość to zmieniam pracę od ręki:)
Dlatego jeśli czytacie ten post i cokolwiek wiecie na ten temat to piszcie:)

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: agadanuta » 2010-03-27, 13:20

Jest taka możliwość, byś za zgodą kuratorium zaczęła uczyć w szkole i równocześnie podjęłabyś studia podyplomowe z pedagogiki, czy też kurs kwalifikacyjny. Pensja takiego pracownika - magistra bez przygotowania pedagogicznego to chyba 1600 zł minus podatek i różności. czyli na rękę jakieś 1200 zł. Studia na własny koszt. Zero szacunku u ludzi - mieszanie Cię z błotem, za to że jesteś darmozjadem. Weekendy zajęte - konkursy, sprawdziany, dokumentacja szkolna etc.
Poza tym o pracę nauczyciela jest trudno - bo, jako że to atrakcyjny i wysokopłatny zawód - chętnych jest dużo.

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 14:51

Dzięki za szczera odpowiedź, no i oczywiście proszę o kolejne:)

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 15:08

agadanuta pisze:Zero szacunku u ludzi - mieszanie Cię z błotem, za to że jesteś darmozjadem. Weekendy zajęte - konkursy, sprawdziany, dokumentacja szkolna etc.


Czy to znaczy, że ta praca nie przynosi Ci żadnej satysfakcji???
Zastanawiam się czy nie ma już nauczycieli którzy byliby dumni z tego , że są osobami dzięki którym dzieciaki mogą w życiu do czegoś dojść, bo ja właśnie tak postrzegam moich nauczycieli. Zarówno tych z podstawówki, liceum czy wykładowców na uczelni. Przecież to dzięki nim, osobom które poświęciły się temu zawodowi- nauczyciela, jestem takim człowiekiem i osiągnęłam tyle.
Oczywiście to jest moje zdanie, ale myślę, że wszyscy nauczyciele powinni być dumni z siebie. Jasne, że w każdej pracy zdarzają się trudne chwile, ale jeśli kocha się ta pracę to wszystko można przezwyciężyć. Dlatego tak wazne jest znalezienie odpowiedniej pracy dla siebie. :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: vuem » 2010-03-27, 15:31

Nie wyczułaś ironii u agadanuty? :wink:

To piękny zawód, jak każdy miewa swoje ciemne strony, ale ogólnie bardzo wyraźnie na plus, nie wyobrażam sobie innej pracy. Nawet te minusy ciężko mi dojrzeć :D

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 15:42

vuem pisze:To piękny zawód, jak każdy miewa swoje ciemne strony, ale ogólnie bardzo wyraźnie na plus, nie wyobrażam sobie innej pracy. Nawet te minusy ciężko mi dojrzeć :D

dzięki za to zdanie :) uratowałaś moja wiarę w to że są nauczyciele którzy kochają ta pracę, nie no może trochę przesadziłam, ale przeglądając różne fora zawsze spotykam się, że nauczyciele zazwyczaj nie wypowiadają się pochlebnie na temat pracy nauczyciela.... a ja osobiście znam takich nauczycieli którzy bez tej pracy nie wyobrażają sobie życia. Mam nadzieję, że i mnie w przyszłości ta praca będzie przynosić tyle satysfakcji i szczęścia. Dlatego proszę o porady dot. tej pracy. Czy wystarczy, że poroznoszę swoje CV po szkołach i jeśli będą chcieli mnie przyjąć to dyrektor szkoły będzie mógł dostać zgodę na zatrudnienie nauczyciela bez uprawnień pedagogicznych?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: vuem » 2010-03-27, 15:56

Wiesz.

Gdy czytasz i to forum, często natrafiasz na jęk i narzekania, ale to chyba taka przywara co niektórych.

Gdzie by nie pracowali, gdziekolwiek by nie mieszkali, to czują nieodparta potrzebę jęczenia. To nie tak, tamto do dupy, tu mnie kopią, a tam wyzyskują.
Tu sie męczę, a tam cierpię ja, a ze mną cała dzielnica.

A im trudniejsze faktycznie to życie, tym bardziej należy koncentrować się na jasnych stronach. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 16:03

nie no, rewelacja ten filmik:), Vuem Ty to masz rewelacyjne poczucie humoru- super:), od razu polepszył mi się nastrój:), bo właśnie walczę z praca magisterską:)

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 17:11

baka20 pisze:Dlatego proszę o porady dot. tej pracy. Czy wystarczy, że poroznoszę swoje CV po szkołach i jeśli będą chcieli mnie przyjąć to dyrektor szkoły będzie mógł dostać zgodę na zatrudnienie nauczyciela bez uprawnień pedagogicznych?


?????????????????????????????????????????????????????
:P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!:

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: agadanuta » 2010-03-27, 19:26

Tak, to była m.in. ironia.

Ja kocham swój zawód - i JA jestem dumna.

Co nie znaczy, że nie potrafię przeczytać komentarzy w Internecie pod jakimkolwiek artykułem dotyczącym nauczycieli.
Wówczas jest czlowiekowi po prostu PRZYKRO, tak zwyczajnie po ludzku.

Ja niemal cały swój czas poświęcam pracy, bo ona jest jednym z moich hobby. Na inne hobby mam daleko mniej czasu. Nie zmieniam jednak zawodu, bo mam wiele ważnych "rzeczy" do przekazania młodzieży. Chcę zmieniac w ten sposób świat - na lepszy :)


Czy wystarczy, że poroznosisz CV? Od tego trzeba oczywiście zacząć. Musisz jednak porozmawiać z dyrektorem szkoły, i przedstawić mu swoją propozycję - plany odnoście zdobycia kwalifikacji pedagogicznych.

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 19:34

Bardzo dziękuję za cenne rady, no i ciesze się mamy takich nauczycieli z prawdziwego zdarzenia- z powołaniem!
pozdrowienia dla agadanuta i vuem

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: vuem » 2010-03-27, 19:39

No, nie przesadzaj z tym powołaniem. :wink:

Takich ludzi, co to lubią swoja pracę, widzą jej sens i czerpią z niej satysfakcję znajdziesz na pęczki w każdym zawodzie.

baka20
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-26, 13:30
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: baka20 » 2010-03-27, 20:04

OK, no to teraz muszę się spiąć- napisać tą pracę magisterską. No a potem rajd po szkołach:)

Dzieki za info:)


Wróć do „Pogaduszki”

cron