Zawód - nauczyciel

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: katty » 2008-05-15, 08:23

Dziękuję. Ciekawi mnie jeszcze, jak to jest z tym etatem. Z tego, co mi wiadomo, wynosi on 18 godzin. Ale przecież praca nauczyciela to nie tylko przeprowadzone lekcje, są jeszcze rady, zebrania itp. - czy czas poświęcony na te sprawy jest bezpłatny, czy liczy się jako nadgodziny?

I jeszcze jedno pytanie: te 18 godzin to jest 18 godzin zajęć (45 minut) czy 18 godzin zegarowych?

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: niebo77 » 2008-05-15, 14:02

Etat to 18 godzin lekcyjnych. Nadgodziny to lekcje, zastępstwa, nauczanie indywidualne czy zajęcia dodatkowe (np. kółka) prowadzone powyżej tych 18 godzin. Przy czym z zapłatą za kółka to już różnie bywa w różnych szkołach. Wszelkie prace związane z przygotowanie do lekcji, radami, zebraniami itp. wliczane są w 40-godzinny tydzień pracy (tyle ma pracować n-l według zapisu w Karcie Nauczyciela)... za te godziny nie płaci się.

Przykładowo: j. angielski po 3 godziny * 6 klas = 18 godz. w tygodniu czyli etat (to jest pensja z góry, czyli na początku miesiąca)
Jeżeli dojdzie do tego jeszcze jedna klasa to powstają 3 nadgodzin w tygodniu czyli w miesiącu 12 nadgodzin (te pieniądze płacone są pod koniec miesiąca)

Tak wygląda to w mojej szkole.

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: oliweczkaS » 2008-06-05, 20:12

Do nauczania przyrody musisz skończyć podyplomówkę, i wątpię, żebyć mogła też uczyć biologii. Twoje studia mają zbyt zawężoną specjalizację.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

justynka
Posty: 75
Rejestracja: 2008-07-04, 17:32
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: justynka » 2008-07-16, 21:57

Faktycznie, szkoda by było gdyby ta osoba nie zagościła tutaj ponownie :cry: ale pocieszający jest fakt, że w takim wieku mozna zacząć robić coś, o czym sie marzyło :) . Nie martwcie się, jeśli nie tej osobie, to pomogliście innym, chociażby mnie :oops:

ilo
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-24, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: ilo » 2008-07-18, 13:01

Ludzie
patrząc na mój przykład.
bylam po studium ekonomicznym gdy w wieku 30lat zaczęłam studiować na NKJO. w wieku 33 zrobiłam licencjat. obecnie kończę magisterkę i jestem już ( albo dopiero) nauczycielem kontraktowym
pozdrawiam

justynka
Posty: 75
Rejestracja: 2008-07-04, 17:32
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: justynka » 2008-07-18, 16:54

Dzięki EWA za komentarz!!To co napisałaś bardzo pocieszające. Uważam, że nalezy o tym informować ludzi. Nie każdemu udało sie we właściwym czasie ukończyc lub zacząć studia. Ja jestem żywym porzykładem. Dążę do celu sukcesywnie, i będę namawiała każdego czlowieka będącego w podobnej sytuacji:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: chiczi » 2008-07-18, 17:02

justynka pisze:Dążę do celu sukcesywnie, i będę namawiała każdego czlowieka będącego w podobnej sytuacji:)


A ja trzymam kciuki za realizację planów :)

justynka
Posty: 75
Rejestracja: 2008-07-04, 17:32
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: justynka » 2008-07-18, 17:10

chiczi pisze:A ja trzymam kciuki za realizację planów


Dziekuję bardzo!! :D

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: chiczi » 2008-07-18, 17:11

:D :D :D

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2008-07-18, 18:55

u mnie w szakole jest babk, która zaczęła pracę w zawozie nauczyciela informatyki w wieku 42 lat. I jest w tej chwili kontraktowa.

zawszebosa
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-03, 17:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Chciałabym...lecz nie wiem na czym stoje

Postautor: zawszebosa » 2008-09-03, 17:52

Witam,
chciałabym pracowac w zawodzie nauczyciela http://www.45minut.pl/forum/images/smil ... edface.gif
Ukończyłam NKJO, specjalność niemiecki.. uprawnienia do nauczania posiadam. Przeprowadziłam się miesiąc temu do innego miasta..chciałabym się tutaj rozkręcic głownie w tym własnie zawodzie. Mam na oku jakieś 30 szkól, w związku z tym ze rok szkolny już się zacząl.. i szanse me na znalezienie pracy dość marne.
Czy CV, wraz z listem motywacyjnym ( o ile taki konieczny), moge wysyłać pocztą do wybranych szkół, czy powinnam tam udać się osobiscie?
Nie wiem zabardzo od czego zacząc...jak i na co sie nastawiać.

Planuje kontynuacje nauki na studiach magisterskich, lecz juz nie język niemiecki a pedagogika opiekunczo wychowawcza. W związku z czym mam do was pytanie, mianowicie czy magister z pedagogiki, a licencjat z niemieckiego zablokują mi możliwość nauczania tego języka w szkołach wyższych? Czy tez praw do awansu zawodowego?
Przepraszam za tak banalne pytania, ale jestem totalnie "zielona" w tym temacie...

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2008-09-03, 19:52

z doświadczenia wiem, że jak szukają to zadzwonią, bez względu na to, czy przyniesiesz podanie, czy wyślesz.

Co do drugiej części, nie mam pojęcia.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: edzia » 2008-09-03, 21:02

Yoka pisze:z doświadczenia wiem, że jak szukają to zadzwonią, bez względu na to, czy przyniesiesz podanie, czy wyślesz.
Ale jeśli szukają, to raczej wybiorą tych, co się zgłosili osobiście. Ja zdecydowanie doradzam udać się osobiście.
zawszebosa pisze:Planuje kontynuacje nauki na studiach magisterskich, lecz juz nie język niemiecki a pedagogika opiekunczo wychowawcza. W związku z czym mam do was pytanie, mianowicie czy magister z pedagogiki, a licencjat z niemieckiego zablokują mi możliwość nauczania tego języka w szkołach wyższych?
Dlaczego w szkołach wyższych?
Jeśli masz już uprawnienia do nauczania języka niemieckiego, to nie zablokuje ci ich nikt. Masz je dożywotnio. Praw do awansu też nie stracisz.

zawszebosa
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-03, 17:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: zawszebosa » 2008-09-04, 11:20

Dziekuje za dobre rady.... postaram sie odwiedzic kazdą szkołe osobiście, w sumie mam na to czas :)

Wydaje mi się ze uczelnie szukają ludzi w wykształeceniem "pełnym", czyli 5 lat kontaktyu z daną dziedziną. Tak tez zastanawiam się od dłuzszegho czasu, czy taki "mieszaniec" jak ja bedzie miał szanse.
Zdecydowałam sie na pedagogike, poniewaz niemiecki mam juz w jednym paluchu, w sumie otaczam się nim od ponad 23 lat... i pomyslałam, po co mi drugi taki sam tytuł.

Wszystkie znajome z grupy poszły dalej na germanistyke...zaczelo mnie troche niepokoic, czy tez wlasciwie wybrałam....

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: edzia » 2008-09-04, 15:04

zawszebosa pisze:Wydaje mi się ze uczelnie szukają ludzi w wykształeceniem "pełnym",
Chyba jednak tak. Ja sądziłam, że szukasz pracy w szkole, a nie na uczelni.


Wróć do „Pogaduszki”