Po polsku w internecie

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: apolonia » 2009-08-02, 13:40

Zgadzam się z tym całkowicie. Jako jedyna napisałam coś na temat. To nie forum o poprawnej polszczyźnie, jesli tak bardzo was to irytuje to załóżcie nowy post w odpowiedniej kategorii .

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Po polsku w internecie

Postautor: renati23 » 2009-08-04, 16:05

apolonia pisze:To nie temat matematyki ale problemy w-fistyczne więc jeśli nie umiesz w tej kwesti pomóc to nie udzielaj się na forum...


apolonia i Twoja wypowiedź w temacie: Co robić? w Pogaduszkach

"Dokładnie w pierwszym poście napisałam co ja zrobiłabym gdybym znalazła sie w takiej sytuacji na lekcji Historii. Zdecydowanie na lekcji w-fu nie ma takiego typu problemów ,ale zapytana odpowiedziałam i nie widze w tym nic złego. Również ukończyłam pedagogike wiec nie jest też tak ,ze sie całkowicie nie znam. Jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza mogę nie udzielac sie na forum. "
a jak mam rozumieć takie podejście do sprawy

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: apolonia » 2009-08-04, 22:25

Ktos chyba żartuje sobie, pisząc:

malgala pisze:Skoro zdecydowałaś się zarejestrować na tym forum, trzeba było dokładnie zapoznać się z jego regulaminem


Administratorko malgalo nie zaśmiecaj tematów związanych z W-F...

A jak zachęcić Administracje... :cry:

Popieram całkowicie ! żartuje...bo inaczej chyba nazwać tego nie trzeba..?
Nie zamierzam włączać żadnego poprawiacza pisowni bo jeśli komuś zależy na odpowiedzi to przeczyta mi taką jaka jest i nie będzie zważać na błędy. Liczy się treść. A co z dyslektykami ? czy im tez każesz włączać słowniki ?!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Po polsku w internecie

Postautor: dushka » 2009-08-04, 22:27

Dyslektykom - zwłaszcza :] Apolonio, zacznij zachowywać się jak wykształcona, dorosła osoba. Masz zakichany obowiązek pisać ortograficznie, czytelnie - i jako nauczyciel (nawet wf-u) i jako użytkownik tego forum.

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: apolonia » 2009-08-04, 22:34

Mam prostsze rozwiązanie - zmieniam forum ; ]
A tak fajnie było, szkoda ze własnie w moje urodziny.. :lol:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Po polsku w internecie

Postautor: dushka » 2009-08-04, 22:36

Zmień, zmień, na kolejnym znów ktoś uwagę ci zwróci, ty się obrazisz... A nie lepiej okazać więcej pokory - tym bardziej, że nikt z palca tu niczego nie wyssał?
Ostatnio zmieniony 2009-08-04, 22:49 przez dushka, łącznie zmieniany 1 raz.

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: apolonia » 2009-08-04, 22:46

dushka

Zapomniałaś o przecinku [ Zmień, zmień, na kolejnym znów ...]
Pokora...dziwnie mówiąc o pokorze w tej sprawie bo jestem "jedyna" forumowiczka na którą ciagle naskakujecie...i co pokornie myśląc mam dac obijac się i robic z igły widł pod moją nazwą ; ] daj spokój... :roll:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Po polsku w internecie

Postautor: dushka » 2009-08-04, 22:49

Przyganiał kocioł garnkowi. Mnie - zdarzyło się nie dać przecinka, w Twojej wypowiedzi nie ma ani jednego. I już tłumaczyłam - to nie są z igły widły.

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: apolonia » 2009-08-04, 23:00

Odpisałabym tu coś ale naprawdę nie mam czasu ani ochoty by powstawało kolejne forum z moiom nickiem w nazwie :ble:
A na zakończenie tej miłej historii z forum powiem tylko tyle że nie dziwie się niektórym uczniom, tym co mówią tak a nie inaczej o nauczycielach. Najwyraźniej trafili się im idealni perfekcjoniści. :arrow:

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Po polsku w internecie

Postautor: Jedliński » 2009-08-04, 23:57

ja w tej kwestii popieram apolonie...
Język ważna rzecz,ale bez sensu rozwalać wątek .

http://www.45minut.pl/forum/topics54/py ... vt3541.htm

PS
A zmianę tematu uważam za lekkie chamstwo i rekontrę po słusznych uwagach Pawła Ł.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Jak zachęcić apolonię (i nie tylko ją) do .....

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-05, 11:03

malgala pisze:W związku z problemem jaki pojawił się na forum - poprawne pisanie postów i jednoczesne powołanie się na jeden z punktu regulaminu o postach nie wnoszących nic do dyskusji postanowiłam (renati23) podzielić wątek na dwa tematy.
Jedak aby wątek był zrozumiały muszę wkleić wypowiedź apolonii aby reszta wypowiedzi była zrozumiała.

apolonia napisała:
"Powiedzmy w prost - dzieciom niechce się cwiczyc [ szczególnie dziewczyną ] bo nie chca się męczyc a potem siedziec spocone przez 5,6 h albo i dluzej. jA ZAWSZE PO LEKCJI W miare czasu oczywiscie udostępniam prysznice - nie chodzi oczywiście o kąpiel ale o odświerzanie się i co lepsza połowa osób z nich korzysta )
Jeśli jednak problem tkwi w lenistwie to chyba nie idzie nic poradzic, mozna mymyślic ciekawe zajęcia a nie jak niektórzy w-fiści daja pilkę i każa grac ; |
a może tak udzial nauczyciela podczas gry ? jeśli wymagacie od uczniów by grali bądzcie dla nich przykładem. Uczeń widzi że my sie plaszczymy i ma pretensje ,że oni musza grac. Dodatkowo komentuj każdego ucznia, dopinguj go... [ świetnie ci idzie, wystaw, a teraz gooll ;dd] zobaczysz że ławka zacznie swiecic pustkami ; ]"

W odpowiedzi na ten wpis malgala napisała:

A jak zachęcić nauczycieli do starannego posługiwania się językiem polskim? :cry:


Jaki to ma związek z wychowaniem fizycznym? Ktoś chyba pogubił się w swoich obowiązkach. Jedliński napisał całą prawdę. Nie spodziewałem się jednak, że 58 letnia kobieta zachowa się jak szczeniak, który dostał funkcje admina i szaleje.


malgala dlaczego nie ustosunkowałaś się do tego co napisałem. Przypomnę:


"
malgala pisze:A jak zachęcić nauczycieli do starannego posługiwania się językiem polskim? :cry:


Post nie na temat

miwues pisze:
apolonia pisze:innym forumowiczą

Lepiej się weź za siebie, jakiś edytor tekstu sobie spraw, bo to aż zęby bolą.


Post nie na temat

malgala pisze:
apolonia pisze:Ja na forum niestety nie pisze poprawnie

Chyba nie tylko na forum.
apolonia pisze:jeśli nie umiesz w tej kwestii pomóc, to nie udzielaj się na forum...

Skoro zdecydowałaś się zarejestrować na tym forum, trzeba było dokładnie zapoznać się z jego regulaminem
8. Pisz rzeczowo i konkretnie, tak żeby każdy Cię zrozumiał. Zwracaj uwagę na poprawność językową oraz czytelność zapisu.

Od nauczycieli każdego przedmiotu należy wymagać starannego posługiwania się językiem polskim. Dotyczy to również nauczycieli wychowania fizycznego.


Post nie na temat, ale wracając do regulaminu:
...
Regulamin forum:
...
13. Posty niepasujące do tematu forum będą przenoszone lub kasowane.
...
17. Do wymiany uwag, pytań prywatnych i wszelkich uwag niezwiązanych z tematem winno służyć PW oraz e-mail.

Ktos chyba żartuje sobie, pisząc:

malgala pisze:Skoro zdecydowałaś się zarejestrować na tym forum, trzeba było dokładnie zapoznać się z jego regulaminem


Administratorko malgalo nie zaśmiecaj tematów związanych z W-F...

A jak zachęcić Administracje... :cry:

Co się tyczy tematu:

"Jeśli wszedłeś między wrony, musisz krakać tak jak one." - oczywiście odpowiednie relacje muszą być zachowane...

Nauczyciel przede wszystkim musi znaleźć wspólny język z uczniami. 3 klasa Gimnazjum to już pannice. Cycki urosły i chłopcy w głowie. Inne priorytety...Niech wspomniany nauczyciel zapyta wprost, co te dziewczyny chciałyby robić na lekcjach wuefu...Może jakieś wspólne tańce ( to akurat działa), pytanie tylko czy nauczyciel ma jakąś wiedzę w tym temacie ( w to akurat wątpię). Niech poszukuje nowych rozwiązań. Sport = szerokie pole manewru. Martwi mnie tylko stwierdzenie:"Nauczyciel wf-u skarżył mi się na nie, ponieważ chciał on, aby oceny z tego przedmiotu wypadły jak najlepiej". Egoista. Patrzy na siebie, nie na potrzeby swoich podopiecznych. Mogę się oczywiście mylić... Mało też jest informacji co takiego ten wuefista proponuje tym dziewojom...itd."


Zresztą ... Nie ty stworzyłaś dział Wychowanie fizyczne na tym forum. Coś ci odbija na stare lata...Nie może być takiego śmietnika w tym dziale. Na szczęście jesteś tylko junior adminem...

Pytanie do innych adminów, moderatorów. Czy uważacie za normalne takie zachowanie malgali?

Jeżeli to możliwe... jeżeli jest jakiś normalny admin... niech usunie ten temat z działu Wychowanie Fizyczne...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Po polsku w internecie

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-05, 16:57

Paweł ochłoń. gdyby każde odejście od tematu by egzekwowano to należałoby co trzeci temat zamknąć i połowę forumowiczów zbanować.

Niektórzy odnieśli się do poprawnej polszczyzny. Może lepiej było to zrobić via PW z drugiej strony rozumiem oczekiwanie utrzymywania wyższych standardów przez nauczycieli (choćby to było tylko forum)
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Po polsku w internecie

Postautor: renati23 » 2009-08-16, 16:34

Paweł Ł., to ja stworzyłam nowy wątek żeby nie zaśmiecać wątku "Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na lekcjach wf-u?" jak sugerowałeś

Zostawiłam go jednak w dziale Wychownie fizyczne aby nauczyciele krytykujący zaśmiecanie wątku zobaczyli że go dla nich "oczyściłam".

Jednak uważam że problem poprawnego pisania postów isnieje, więc nie chciałam tych postów usuwać.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Po polsku w internecie

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-17, 23:11

renati23 pisze:Paweł Ł., to ja stworzyłam nowy wątek żeby nie zaśmiecać wątku "Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na lekcjach wf-u?" jak sugerowałeś

Zostawiłam go jednak w dziale Wychownie fizyczne aby nauczyciele krytykujący zaśmiecanie wątku zobaczyli że go dla nich "oczyściłam".

Jednak uważam że problem poprawnego pisania postów isnieje, więc nie chciałam tych postów usuwać.

Wydaje mi się, że o tym apolonia powinna zostać poinformowana na pw. Zresztą wcześniej przedstawiłem odpowiednie punkty regulaminu, który nie jest przestrzegany przez administracje (nie widzę związku tego tematu z tym działem...). Dla mnie temat zamknięty. Zmykam z tego forum, więc admini mogą robić co chcą.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Po polsku w internecie

Postautor: edzia » 2009-08-18, 08:59

Paweł Ł. pisze:Zmykam z tego forum, więc admini mogą robić co chcą.
Paweł Ł., po raz kolejny palisz za sobą mosty. Poza tym ja osobiście nie widziałam/nie słyszałam żadnych przeprosin dla malgali, którą zwyczajnie obraziłeś zamiast szanować jej decyzje jako moderatorki (zresztą czytanie ze zrozumieniem się kłania: renati założyła ten wątek, a Ty pojechałeś po malgali) i jednocześnie zwykłej użytkowniczki forum.

Powiem Ci, że po takim czymś zwyczajnie wstydziłabym się promować własne forum na tym forum, co zaczynasz robić.


Wróć do „Pogaduszki”