Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Jedliński » 2009-01-22, 11:38

kolejna błahostka:

Czy przywiązujecie uwagę czym piszecie w dzienniku tematy czy np. piórem czy długopisem za 1 zł ?

Pewno jest coś takiego jak kultura zapisu ,dokumentacji .
Ja piszę tym ostatnim i jest mi to raczej obojętne,ale zastanawiam się czy nie powinienem tego zmienić , bo czy pisanie długopisem za 1 zł to chyba jednak "obciach" ?
A jak jest z tym u Was ?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: dushka » 2009-01-22, 11:40

Daj spokój ;)


Co kogo obchodzi, czym piszę? Poza tym - jak już napiszę długopisem, to często nie widać, jakiej jakości on był.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: malgala » 2009-01-22, 16:12

Nie jest istotne czym, tylko co i jak.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Andulencja » 2009-01-22, 16:47

Jedliński pisze:kolejna błahostka:

Czy przywiązujecie uwagę czym piszecie w dzienniku tematy czy np. piórem czy długopisem za 1 zł ?

Czy ty masz jakiś problem? Ciągle te błahostki :D

No, ale tak prawdę mówiąc, to lubię śledzić odpowiedzi na twoje dziwne pytania.

Ja używam długopisu za 24złote, bo znalazłam taki, że szybko zasycha i nie rozmazuje się. Super do świadectw i w szkole też się sprawdza. Acha i wkład wystarcza na 4-5 m-cy dużego pisania.

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: marakuja » 2009-01-22, 17:38

Ja wpisuję długopisem nawet nie za złotówkę , tylko za 0 zł (firmówka) :wink: , ale w sumie moja torebka ma takie właściwości , że pochłania każdą ilość długopisów, więc podejrzewam, że mam ich ponad 10 (w tym kilka czerwonych) i na lekcji podczas poszukiwania długopisu jest wielką niewiadomą, który akurat uda mi się wyłowić. Na koniec roku kupiłam sobie taki cienko piszący i wyprofilowany i cieszę się jak akurat na niego trafię. :)

Piórem nie piszę- pisałam w liceum i na początku mojej kariery zawodowej (wtedy jeszcze dostawało się pracy- hmmm, co za czasy!), ale zawsze miałam slady atramentu na palcach, więc zaniechałam tego procederu.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: motylek8 » 2009-01-22, 18:51

Ja swojego czasu pisałam długopisem, często właśnie za złotówkę, aż do momentu kiedy mąż mi sprezentował pióro - teraz pisze tylko piórem ( z wyjątkiem świadectw - tu obowiązuje zwykły żelopis - często czarny, bo ładniej wygląda) :)

joannajoanna
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-28, 11:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: joannajoanna » 2009-01-22, 19:10

ja mam długopis z parkera, ale to tylko dla tego, że mi wpadł jakoś w ręce, nie zwaram uwagi czym wpisuje, jak bym mogła to bym kredkami wpisywała temat hehe ;)
;)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: renati23 » 2009-01-22, 20:24

malgala pisze:Nie jest istotne czym, tylko co i jak.

zgadzam się z Tobą na 200%

Awatar użytkownika
przyszłapolonistka
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-03, 16:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: przyszłapolonistka » 2009-01-25, 19:26

Wiecie w sumie to samo pytanie można zadać uczniom :lol: Co do " moich" nauczycieli to różnie bywa. Jedni z nich piszą piórem, inni długopisem normalnym, a inni firmowym, reszta kradnie nam rzeczy z piórnika :mrgreen: ( tak siedzę w pierwszej ławce :lol: ). Swoją drogą to po co się męczyć i nosić coś do pisania, niech uczniowie wszystko dźwigają :mrgreen: Jeżeli chodzi o mnie to zawsze mam totalny chaos- w zeszytach, piórnikach...piszę tym co się nawinie pod rękę, albo pożyczam od koleżanki z ławki :)
Wieczna marzycielka i współczesny Ikar ;)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Andulencja » 2009-01-25, 19:57

przyszłapolonistka pisze:po co się męczyć i nosić coś do pisania, niech uczniowie wszystko dźwigają :mrgreen:

U mnie na biurku stoi kubek z długopisami - znaleźnymi :D Uczniowie nie lubią dźwigać, ale lubią zostawiać: na ławkach, pod ławkami, pod krzesłem, w doniczce :D i innych równie ciekawych miejscach. Był czas, że na biurku miałam 12 długopisów. Chętnie dzielę się nimi z uczniami, którzy w danej chwili swoje pisadło gdzieś posiało :D :D :D

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Ingeborga » 2009-01-25, 20:16

przyszłapolonistka pisze:Wiecie w sumie to samo pytanie można zadać uczniom
Racja :lol: ja tam piszę byle czym, może być za 1 zł albo nawet tańszy ;) Tylko nie może za słabo pisać. Czy to ważne, czym się pisze? ;)
przyszłapolonistka pisze:reszta kradnie nam rzeczy z piórnika
Nie... "moi" tylko nagminnie nie noszą ołówków, gumek do zmazywania i czerwonych długopisów :lol: .
przyszłapolonistka pisze:( tak siedzę w pierwszej ławce )
(ja też :mrgreen: )
...

Niemamnicku
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-13, 12:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Niemamnicku » 2009-01-26, 19:29

Ja nie siedzę w pierwszej ławce, ale też zauważyłem u nauczycieli tendencję do pożyczania. Jak tam u mnie z długopisami? Ohoho! Zazwyczaj piszę tym, co z trudem znajdę w gąszczach piórnika. Mam tam kilkanaście długopisów, z czego chyba 2 piszą. Nie, jeszcze jeden, mój ulubiony, którego nigdy nigdzie nie zostawiłem, nie zgubiłem i jeszcze żyje (taki z grubym wkładem, który co miesiąc się dziwnym trafem wypisuje). Nie dbam o to, czy mój długopis jest za 1zł czy za 100. Ważne, żeby pisał :D

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Boguś » 2009-01-26, 19:33

Powtórzę po Malgali

Nie jest istotne czym piszesz tylko to jak piszesz i co piszesz

Like a bird
Posty: 24
Rejestracja: 2008-04-27, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: Like a bird » 2009-01-26, 19:40

No cóż, dostałam piękny komplet pióro + długopis razem z etui i staram się o nim nie zapominać. Jednak zdarza się, że przy zmianie torebki :) zapomnę o przełożeniu etui i wtedy z wielką pomocą przychodzą uczniowie tudzież pozostawione przez nich długopisy. Jednak to czym piszę nie rozpatruję w kategoriach obciachu większego bądź mniejszego, raczej jako sentymentalizm bądź przyzwyczajenie.

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy pisanie długopisem w dzienniku za 1 zł to "obciac

Postautor: karaeska » 2009-01-28, 21:38

U mnie nauczyciele zwykle noszą swoje długopisy, aczkolwiek pani matematyczka uwielbia wręcz pożyczać je od uczniów... ;-)
Co do uczniów, zwykle wszyscy mają swoje przyrządy do pisania, więc z tym raczej problemu nie ma. ;-)
Co się tyczy wartości długopisów - raczej nie zwraca się na to uwagi, zresztą wszyscy nauczyciele piszą tymi za złotówkę... ;-)


Wróć do „Pogaduszki”