"Walka" tablic

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

"Walka" tablic

Postautor: Jedliński » 2009-02-16, 09:23

Ja mam do dyspozycji tą "starodawną" tablicę a la kreda i tą nową z pisakami.
Generalnie wolę tą "starodawną" z kredą .Zwykle są problemy z pisakami (a chyba one są dość kosztowne ).
Wytłumaczcie mi dlaczego panuje taka moda na te nowe tablice i czym one są lepsze skoro wypierają te starodawne tablice ?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: "Walka" tablic

Postautor: Andulencja » 2009-02-16, 15:25

Pisaki nie pylą - to jest ich zaleta ale też szybko się wypisują i to ich wada. Ja wolę zwykłe, [/i]kredowe [/i] tablice- są większe - a na moich lekcjach to zaleta. :D A jak komuś przeszkadza pylenie to proponuje zakup kredy w postaci wałeczków - jest lepiej sprasowana, więc nie pyli, a cena ta sama co zwykła.

A tak przy okazji - czy kupujecie sobie kolorową kredę, czy dostajecie w szkole?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Walka" tablic

Postautor: motylek8 » 2009-02-16, 15:54

ja miałam kiedys białą tablicę - przy najbliższej okazji zamieniłam ją na 'kredową' i nie żałuję. Bardzo dużo korzystam z tablicy, dzieciaki też są chętne, żeby pisać na tablicy - pisaki szybko sie wypisywały. Z kredą nie ma takliego problemu. jeśli chodzi o kolorową kredę, to kupuje nam ją szkoła - tak jak białą.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: "Walka" tablic

Postautor: Jolly Roger » 2009-02-16, 16:11

Nowsze tablice tak nie brudzą. Fakt, że droższe, ale pisaki powinna szkoła zapewnić, a nie ty, więc co cię obchodzi, że pisaki są droższe?
Kreda pyli, ciągle problem jest z kolorowa kredą. Problem z michami, wodą i gąbkami.

Wole pisaki, ale u mnie sa tylko dwie takie tablice reszta tradycyjnych więc pod koniec dnia widac, że jestem nauczyciel. marynarki wyświnione, spodnie zapylone, łapy białe. Czy tylko ja taki fleja :wink: :?:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Walka" tablic

Postautor: malgala » 2009-02-16, 16:15

Jolly Roger pisze:Czy tylko ja taki fleja :wink: :?:

Chyba nie tylko. U nas wszystkie tradycyjne, a nawet jak sama nie piszę to często w pobliżu tablicy przebywam. Ubranie w tej sytuacji raczej jasne się sprawdza (pod warunkiem, że akurat kolorowej kredy się nie używa) :wink: :P

Aleksandra08
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-29, 20:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: "Walka" tablic

Postautor: Aleksandra08 » 2009-02-16, 16:45

Ja też wolę tradycyjne "kredowe" tablice. A piszę bardzo dużo. Fakt, pylenie straszliwe. Po odpowiednich kursach nt. emisji głosu pamiętam zawsze, aby ścierać tablicę wyłącznie MOKRĄ gąbką i ... pić wodę w trakcie lekcji. Nie panoszę się z herbatami, kawami itd. Piję wodę niegazowaną z butelki i dzieciom też pozwalam napić się dwa łyki na lekcji. Uczniowie najczęściej nie korzystają z tej możliwości, a jeśli już - to nie nadużywają.
Kredę kolorową zapewnia nam szkoła.
Mamy też kilka tablic białych. Parę razy na zastępstwi na nich pisałam, lecz bez zachwytów.
Jolly Roger pisze:pod koniec dnia widac, że jestem nauczyciel. marynarki wyświnione, spodnie zapylone, łapy białe. Czy tylko ja taki fleja

Nie martw się, Jolly Roger, każdy tak wygląda, jeśli tylko pisze sporo. Dlatego wolę nie ubierać się do szkoły na czarno :)

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: "Walka" tablic

Postautor: Ataegina » 2009-02-16, 16:57

U mnie w szkole mamy tablice i "kredowe" i białe (w zależności od sali). Osobiście wolę te białe, bo chociaż mam czarne ręce od pisaków, to nie jestem cała zapylona ;) A jak ścieram na mokro, to później słabo widać ... Za to po pisaki zawsze można pójść do sekretariatu - czarnych jest pod dostatkiem, a nawet czasem zielony i czerwony można dostać :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: "Walka" tablic

Postautor: edzia » 2009-02-16, 17:13

Biała tablica ma też tę zaletę, że można ją wykorzystać jako ekran. I - co równie ważne - można na takim ekranie coś dopisać, dorysować, uzupełniać, jak kartę pracy.

Ataegina pisze:A jak ścieram na mokro, to później słabo widać
Nie umiesz ścierać. :wink: Albo raczej wyciskać gąbki. :wink:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Walka" tablic

Postautor: malgala » 2009-02-16, 17:41

Bo gąbka powinna być wilgotna a nie mokra.
Jak na tablicy zostanie mokra plama, to faktycznie nic nie widać, kreda się moczy i pisać nią się nie da i po liku starciach tablica robi się w białe smugi.
W jednej klasie mam tak niereformowalnych pod tym względem uczniów, że dyżurni zawsze tak zmoczą gąbkę, że woda ciurkiem z niej spływa. Zaniosłam do tej klasy miseczkę i teraz mają już ją nad czym porządnie wycisnąć.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: "Walka" tablic

Postautor: edzia » 2009-02-16, 17:53

Jak mi uczniowie przynosili taką mokrą gąbkę, to ich straszyłam, że wycisnę ją nad ich zeszytem. :twisted: Pomogło. :wink:

Tonio1493
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-29, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: opolskie

Czyszczenie białych tablic

Postautor: Tonio1493 » 2011-07-29, 12:05

Witam Serdecznie.
Chciałbym poruszyć problem, który mamy już nie tylko my- nauczyciele informatyki. Otóż białe tablice są coraz częściej wykorzystywane też w innych klasach, a utrzymanie jej w należytym stanie wcale nie jest aż tak łatwe gdy używa się jej na okrągło. W związku z tym chciałbym Wam (a może raczej waszym dyrektorom) polecić firmę która czyści je i odnawia jak marzenie! Kiedy odebraliśmy tablicę wyglądała jak nowa! Poniżej daję namiary i polecam:

........................
Ostatnio zmieniony 2011-07-29, 16:28 przez Tonio1493, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: "Walka" tablic

Postautor: malgala » 2011-07-29, 16:30

Namiary na firmę usunęłam.
Jak ktoś będzie zainteresowany, to możesz podać na priv.


Wróć do „Pogaduszki”