Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

SiTeK
Posty: 44
Rejestracja: 2007-09-11, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: SiTeK » 2009-11-18, 00:01

Nie należę - dlaczego??
Jestem nauczycielem z niewielkim stażem 8 lat. Kiedyś chodziło mi po głowie czy może by się zapisać? Ale poszedłem do naszej szefowej od związku i zapytałem: co mi młodemu człowiekowi nauczycielowi może zaoferować związek ZNP? Usłyszałem: wsparcie prawne jakby i się coś działo, członek komisji przy awansie, "prezenta" z okazji dnia nauczyciela. I tyle !!! No i rozczarowanie. Porada prawna: prawnicy związku albo nie wiedzą jak pomóc albo nie chce im się. Koleżance na działania "mobbingowe" radca prawny ze związku zalecił pokorę i cierpliwość. Składając wniosek na mianowanie poprosiłem o związkowca. Poszedłem do ZNP powiedzieli w żadnym razie, chyba że się zapiszę. Poszedłem do Solidarności - przyszedł związkowiec - a członkiem nie jestem. Prezenta - jestem facetem i obrusy ani pościele, tudzież koce do mnie nie przemawiają jako prezenty.
Ostatnio ZNP pokzały jak walczyć ... o swoje. Jak ładnie "odstąpili od roszczeń z powodu kryzysu". Nie niechcę byc w takim związku. Inne związki raczej ogon pod siebie i cisza
Ale w tym wiaderku goryczy jest i kropla miodku. ZNP ma ośrodki turystyczne dla członków. Hi hi

Chyba się nie zapiszę. Jak coś mi zaoferują to się zastanowię
Gdyby każdy myślał o sobie
o każdym by ktoś pomyślał

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: malgosi35 » 2009-11-18, 12:51

Należałam, wystąpiłam i czekam na przedawienie spraw, których byłam nieświadomym uczestnikiem jako członek zarządu w zakładowej.

Zatajanie prawdy, kłamstwa prosto w oczy, manipulacje, naciąganie prawa, likwidacja związku bez likwidacji, brak zarejestrowania, fałszowanie dokumentów........ I większość za wiedzą, przyzwoleniem a nawet poparciem centrali związku.

Piszę wprost, na każde słowo mam dowód, ale w tej chwili i jeszcze przez jakiś czas kryję swoją d....

Nigdy więcej
Małgorzata

fronczewski2008
Posty: 41
Rejestracja: 2008-06-09, 18:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

ZNP

Postautor: fronczewski2008 » 2010-04-13, 19:33

Czy warto należeć do ZNP? Jakie są plusy lub ewentualne minusy? Jakie są opłaty?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: agadanuta » 2010-04-13, 21:19

Ja należę do ZNP. Od niedawna. Myślę, że warto - czuję się teraz "silniejsza". Wiem, że nie jestem sama z różnymi problemami - np. prawnymi etc.

Opłata związkowa to 1% zasadniczej pensji. Ja pracuję na pół etatu w szkole, do której ogniska ZNP należę i to wynosi kilkanaście złotych.

Zachęcam do wstąpienia. W kupie siła.

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: diquan » 2010-04-14, 19:06

Odnośnie "znp" masz tutaj:

http://www.45minut.pl/forum/topics28/pr ... vt2908.htm

agadanuta pisze:Ja należę do ZNP. Od niedawna. Myślę, że warto - czuję się teraz "silniejsza". Wiem, że nie jestem sama z różnymi problemami - np. prawnymi etc.

Opłata związkowa to 1% zasadniczej pensji. Ja pracuję na pół etatu w szkole, do której ogniska ZNP należę i to wynosi kilkanaście złotych.

Zachęcam do wstąpienia. W kupie siła.


W czym czujesz się silniejsza? Fakt można uzyskać porady prawne i tylko tyle. Nie widzę innych plusów. Za taką kasę jaką dostaje związek. domagałbym się większego działania. Ja już od jakiegoś czasu nie należę do tego syfu.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: Jedliński » 2010-04-14, 21:39


Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Dlaczego (nie)należycie do związków zawodowych nauczycieli

Postautor: Jolly Roger » 2010-04-25, 15:34

diquan,

Za taką kasę jaką dostaje związek. domagałbym się większego działania. Ja już od jakiegoś czasu nie należę do tego syfu.


A co zrobiłeś żeby ten "syf" zmienić? Czy tylko uciekłeś od problemów?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free


Wróć do „Pogaduszki”