Niepubliczne szkolnictwo

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

makowska
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-25, 23:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: makowska » 2009-06-25, 23:10

Co myślicie na temat niepublicznych szkół np. Karolkowa 49 w Warszawie itp?
Nie wiem sama co myśleć. Z jednej strony płacisz i wymagasz więc powinny trzymać poziom, z drugiej klient nasz pan i dostosowywać się do poziomu uczniów

Jak jest na prawdę? Nigdy nie miałam z tym do czynienia a mnie ciekawi, czy działa to na podobnych zasadach jak prywatne szkoły wyższe?

btw. to mój pierwszy post.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-26, 09:33

płacisz i wymagasz
Jedni wymagają poziomu, drudzy byle zdać. Dlatego przed wybraniem szkoły trzeba sprawdzić na jakiego klienta jest szkoła ukierunkowana, by potem nie mieć pretensji, ze w naleśnikarni nie sprzedają kebaba.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

makowska
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-25, 23:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: makowska » 2009-06-26, 10:06

Jolly Roger pisze:płacisz i wymagasz
Jedni wymagają poziomu, drudzy byle zdać. Dlatego przed wybraniem szkoły trzeba sprawdzić na jakiego klienta jest szkoła ukierunkowana, by potem nie mieć pretensji, ze w naleśnikarni nie sprzedają kebaba.


no w sumie szkoła szkole nie równa. co do szkół wyższych znam takie że przychodząc na zajęcia się zdaje. w gmnazjach, podstawówkach może być tak że przez kuratorium są w stanie być bardziej kontrolowane. w końcu są regionalne odziały kuratoriów.

Niedaleko mnie jest zespół szkół karolkowa 49 (warszawa). Tam poziom nie będzie gorszy niż w normalnej szkole. Dzieciaki maja coś takiego, że po zajęciach obowiązkowych mają blok indywidualnych. można sobie wybrać to co kogo interesuje. dla mnie jest to ciekawe :)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-26, 10:28

weryfikację prowadzą egzaminy zewnętrzne.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

makowska
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-25, 23:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: makowska » 2009-06-26, 12:11

Jolly Roger pisze:weryfikację prowadzą egzaminy zewnętrzne.


tez prawda. tylko jest jeden problem - dostęp do danych. rankingo z oke obejmuje tylko placówki publiczne.

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: gosiakn » 2009-06-29, 13:54

a czy orientujecie się, czy dyrektor szkoły niepublicznej podstawowej o uprawnieniach szkoły publicznej musi mieć kwalifikacje takie same jak dyrektor szkoły publicznej, chodzi mi głównie o staż pracy, załóżmy, że ma kurs zarządzania oświatą, kwalifikacje do nauczania przedmiotu w szkole (mgr), ale jest stażystą lub kontrkatowym? moż być w otworzonej przez siebie skole dyrektorem? musi kogos zatrudniać, czy istnieją jakieś odstępstwa, gdy np szkoła jest eksperymentalna?

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: Jedliński » 2009-08-19, 23:20

A czy niepubliczne szkolnictwo jest też finansowane z publicznych pieniędzy tzn.część kasy z publicznych pieniędzy i część kasy od rodziców ?

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: gosiakn » 2009-08-20, 08:21

jeśli szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej to otrzymuje dotacje z "publicznych pieniedzy".

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: Jedliński » 2009-08-20, 10:02

dz...
Szkoła podstawowa i gimnazjum może być tylko szkołą publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej (art. 8 Ustawy o systemie oświaty).

Jak ktoś jest zatrudniony w szkole publicznej na pół etatu to dostaje w wakacje też kasę za półetatu (z innego wątku dz za info renati).

Postaram się poszukać w necie,ale mam pytanie :

Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej płaci się nauczycielom (gdy ma etat lub gdy ma pół etatu) w wakacje (jest taki przepis) ?

halszka53
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-25, 10:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: halszka53 » 2009-09-25, 14:31

Witam! Jestem nauczycielem-bibliotekarzem w publicznej szkole podstawowej. Uczę też j. rosyjskiego w prywatnej szkole, w soboty i niedziele. Posiadam odpowiednie kwalifikacje. Chcę podjąć pracę w bibliotece publicznej. Dyrektor szkoły (tej prywatnej) twierdzi, że aby uczyć w prywatnej szkole, muszę być praktykującym nauczycielem?! Rezygnując z pracy w szkole publicznej nie tracę przecież uprawnień nauczycielskich. Nie znam żadnych przepisów, na których opiera on swoją opinię. A może nie potrafię ich znaleźć?
Ostatnio zmieniony 2009-09-25, 14:42 przez halszka53, łącznie zmieniany 1 raz.

halszka53
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-25, 10:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: halszka53 » 2009-09-25, 14:47

Dzięki, też tak myślę. Skąd się biorą takie opinie. I to u ludzi na stanowiskach!!!

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: antares140 » 2009-11-15, 16:39

Ja uczę w szkole prywatnej ( której znajduje się podstawówka i gimnazjum ) na cały etat a moja wypłata to 1600 zł miesięcznie ( przez wakacje też mi płacą ) . Uważam że szkoły prywatne to najlepsze co może być , a nie zamierzam narazi uczyć w szkołach państwowych. Moja szkoła jest mała każdy każdego zna klasy też są małe najmniejsza klasa to 3 osoby a największa to 12 osób każdy nauczyciel zna swego ucznia i wie czego od niego wymagać.

Jedne prywatne szkoły mają wysoki poziom a drugim zależy na pieniądzach to wszystko zależy od szkoły.

Uczę też w prywatnym liceum gdzie mam umowę na zlecenie i za godzinkę lekcyjną mam płacone 23 zł ( jak łatwo się domyślić przez wakacje mi w niej nie płacą )

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: gosiakn » 2011-01-13, 22:22

cały czas mam problem jedną kwestią, zakładając szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej nauczyciele przedmiotów obowiązkowych zatrudniani w tej szkole muszą mieć takie same kwalifikacje jak w przypadku szkoły publicznej, a czy z dyrektorem jest tak samo? czy np jeśli jest osobą młodą, może wyznaczyć jakieś obowiązki, któych nie może sam pełnić wicedyrektorowi? orientujecie się w temacie? :?:

gosiakn
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-27, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: gosiakn » 2011-01-25, 16:26

jakby kogos to interesowało, to nie ma określonych wymogów co do kwalifikacji dyrektora szkoł niepublicznej, nawet jeśli to szkoła o uprawnieniach publicznej (takie wieści z kuratorium) sama rozwiałam swoje wątpliwości ;)

Kamila81
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-10, 16:00
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niepubliczne szkolnictwo

Postautor: Kamila81 » 2013-08-10, 16:03

W szkole do której chodzą moje dzieci (xxx reklama) jest wysoki poziom nauki. Nie ma znaczenie to, że opłacam szkołę. Jeżeli czegoś się nie nauczą, to wiadomo, że nie dostaną dobrej oceny, muszą nauczyć się jeszcze raz i poprawić. Skusiłam się na tą placówkę, ponieważ jest blisko mojego domu, organizuje bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, jest dwujęzyczna. Poza tym szkoła organizuje również wspólne wyjścia uczniów z rodzicami i nauczycielami np. w czerwcu poszliśmy na koncert muzyki symfonicznej. Jestem naprawdę zadowolona. Mam nadzieję, że powstanie tam również gimnazjum.
Ostatnio zmieniony 2013-08-10, 17:01 przez Kamila81, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Pogaduszki”

cron