Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: koma » 2009-07-25, 22:33

edzia pisze:
koma, chyba przesadziłaś, pisząc tak trochę z pogardą "ten Bóg"!

To nie jest pogarda dla Boga, tylko pogarda dla takiego traktowania Boga, który każe się modlić do siebie, prosić i przekupywać. Który stworzył człowieka złym z natury i pozwala człowiekowi temu staczać się, mimo tych modlitw.
Taka koncepcja Boga mi nie odpowiada!
Dla mnie Bóg jest mądrością, a nie nieuważnym, niesłyszacym idolem, może nawet niedosłyszącym trochę, zajętym liczeniem zdrowasiek, które ślą do niego wierni...

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-29, 16:02

...
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 17:02 przez Cytryn, łącznie zmieniany 1 raz.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: krg54 » 2009-07-29, 23:43

O, LUDZIE !!! ZDEJMIJCIE TEGO OSZOŁOMA Z FORUM !!! JUŻ DAWNO SIĘ TAK NIE WNERWIŁAM, CZYTAJĄC Z CIEKAWOŚCI TEN WĄTEK. NAWIEDZONY, OMAMIONY, CIEMNY MÓZG !!!!!

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-30, 08:23

Ten "oszołom" potrafi przynajmniej zachować odrobinę kultury... :roll:
No i pisze na temat. Jeśli chcesz krytykować, rób to w sposób uprzejmy, rozumiem, że ktoś może być niewierzący lub mieć inne poglądy, inaczej wierzyć. Podaj argumenty- dlaczego tak czy inaczej uważasz. Bo jak na razie wydałeś sobie bardzo brzydkie świadectwo...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: dushka » 2009-07-30, 09:27

krg54, wpis - żenujący.

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: niebo77 » 2009-07-31, 11:34

Przeczytałam cały wątek... Nie powiem "nerwy" trochę dały znać, ale jakoś tak się najczęściej dzieje, gdy zaczyna się rozmowę na tematy religijne... Swoją drogą zaczęło się od szkoły i wpisu nie dotyczącego religii...
W trakcie studiów zetknęłam się z Odnową w Duchu Św... To czego doświadczyłam wtedy dało mi wiele radości, nadziei i poczucia bycia kochaną... Teraz gdy minęło już kilka lat czasami z tym tęsknię, ale wiem, że nie będzie już tak jak wtedy....
Z tego okresu został we mnie przeświadczenie, że o Bogu i Jego miłości trzeba mówić umiejętnie i do każdego inaczej. Choćbym ja "fruwała po obłokach" druga osoba, a młodzież przede wszystkim, nie zrozumie tego, bo to nie ich doświadczenie...
Nie sądzę, aby Bóg wyliczał nam nasze grzechy... nie jest taki drobiazgowy... Jego miłość jest zbyt duża, żeby rezygnować z człowieka...
A to, że ludzie żyją w grzechu z własnej woli... Może tak trzeba, bo inaczej nie zauważy się światła...

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-31, 14:32

...
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 17:02 przez Cytryn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: dushka » 2009-07-31, 16:07

Niebo, chyba nie warto wdawać się w dyskusje z Cytryn - ona i tak wie swoje ;) Cytryn, jesteś tak przekonana, że masz rację, iż nawet nie dopuszczasz myśli i innym zdaniu, niż Twoje. Szkoda.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: malgala » 2009-07-31, 16:18

niebo77, bardzo mi się Twoja wypowiedź podoba.
niebo77 pisze:... o Bogu i Jego miłości trzeba mówić umiejętnie i do każdego inaczej. Choćbym ja "fruwała po obłokach" druga osoba, a młodzież przede wszystkim, nie zrozumie tego, bo to nie ich doświadczenie...

Każdy ma prawo inaczej wyobrażać sobie Boga, inaczej go doświadczać, inaczej przeżywać. Inaczej nie oznacza gorzej.
Cytryn pisze:Bóg jest przede wszystkim święty i sprawiedliwy. Każdy grzech oddziela nas od Niego. Oczywiście- jeśli żałujemy, odwracamy się od grzechu( czyli pokutujemyz grzechów), wierny jest Bóg i nam odpuszcza- bo nas kocha, no i ofiara Jezusa to umożliwia. Ale błędem jest myśleć, że Bóg przez palce( bo nie jest "drobiazgowy"- znajdź mi to w Piśmie św.!) na nasze grzeszki...

Cytryn, niebo przedstawiła własne zdanie a Ty swojego, wypowiedzianego własnymi słowami jakoś nie potrafisz. Cały czas posiłkujesz się tylko cytatami Pisma Świętego i ich interpretacją przyjętą przez określoną grupę wiernych. Twoje wypowiedzi na temat religii sprowadzają się do jednego -" tylko my właściwie rozumiemy Biblię, tylko my jesteśmy na drodze prawdy, tylko my będziemy zbawieni, a cała reszta jest zła, grzeszna i nic jej nie uratuje".
Powiedz kto dał Ci prawo do oceniania w ten sposób innych, a nawet swoich uczniów tak oceniasz.
Więcej optymizmu i wiary w człowieka życzę, bo w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że człowiek nie jest z natury zły. Myślę, że w każdym z nas jest tyle samo dobra co i zła, a co przeważy, to już zależy od bardzo wielu czynników.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-31, 16:54

...
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 17:02 przez Cytryn, łącznie zmieniany 1 raz.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-31, 17:03

dushka pisze:Niebo, chyba nie warto wdawać się w dyskusje z Cytryn - ona i tak wie swoje ;) Cytryn, jesteś tak przekonana, że masz rację, iż nawet nie dopuszczasz myśli i innym zdaniu, niż Twoje. Szkoda.


Cóż warte by były moje przekonania, gdybym nie był ich pewna? Byłabym wtedy jak chorągiewka na wietrze- ciągle szukająca , wątpiąca, niepewna siebie, zagubiona pośród ludzkich filzozofii, wierzeń, poglądów...
Tak naprawdę każdy z Was ma tę swoją "prawdę" i w nią wierzy. I mimo jakichś tam różnic w tych poglądach moich adwersarzy widzę, że tak naprawdę ta Wasze prawdy są podobne do siebie- macie taką jedność w poglądach. I oburzacie się, dlaczego nie myślę tak jak Wy! Czyli chcecie, żebym myślała tak, jak Wy- wtedy będzie O.K.
Zarzucając mi to, że mam własne zdanie nie zauważacie, że Wy też to swoje własne zdanie uważacie za jedynie prawdziwe...

Tak więc niech każdy z nas pozostanie swoim zdaniu, a kiedy staniemy przed sądem Bożym, to się okaże, kto miał rację... 8)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: malgala » 2009-07-31, 17:32

Cytryn pisze:Tak naprawdę każdy z Was ma tę swoją "prawdę" i w nią wierzy. I mimo jakichś tam różnic w tych poglądach moich adwersarzy widzę, że tak naprawdę ta Wasze prawdy są podobne do siebie- macie taką jedność w poglądach. I oburzacie się, dlaczego nie myślę tak jak Wy! Czyli chcecie, żebym myślała tak, jak Wy- wtedy będzie O.K.
Zarzucając mi to, że mam własne zdanie nie zauważacie, że Wy też to swoje własne zdanie uważacie za jedynie prawdziwe...

I tu właśnie się mylisz. My tylko sobie i innym dajemy prawo do posiadania własnych poglądów i życia na swój własny sposób. Nie oceniamy ich, nie szufladkujemy, nie grozimy brakiem zbawienia. Nikt z nas nie ma monopolu na posiadanie prawdy, a już szczególnie tej objawionej, bo każdemu może się ona objawiać inaczej.
Cytryn pisze:Otrzymałam chrzest w Duchu Świętym i pewne rzeczy po prostu widzę takimi, jakimi są naprawdę.

I tym zdaniem potwierdzasz, że uważasz swoją prawdę za lepszą od mojej. Ja natomiast nikogo nie próbuję przekonywać, że moja jest lepsza.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: Cytryn » 2009-07-31, 18:52

...
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 17:03 przez Cytryn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: ann » 2009-07-31, 21:46

Cytryn pisze:A Jezus jedyną drogą do zbawienia. Zresztą- jako jedyny spośród wszystkich proroków z wielkich religii tak o Sobie powiedział

Uważasz, że Jezus jest prorokiem, a nie osobą boską, dobrze zrozumiałam? (to nie jest prowokacja ani nic w tym stylu, zwykłe pytanie)
Cytryn pisze: Czy wiesz, co będzie z Tobą po śmierci? Nie chciałabyś poznać Boga, poznać prawdy?

A jeśli nie wierzę w Boga?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Wiara a szkoła (odstępstwo od tematu Dlaczego uczniowie nie

Postautor: dushka » 2009-08-01, 08:13

Ann i jeszcze jedna kwestia - jeśli, dajmy na to, nie chcesz, nie jest ci to potrzebne? To co - masz czuć się gorsza, bo nie czujesz potrzeby poznawania religijnej strony życia?


Wróć do „Pogaduszki”