Idiotyzmy produkowane dla dzieci

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: dushka » 2009-08-19, 10:01

Trafiacie na takie? Dla mnie takimi idiotyzmami są bajki - nie bajki, które są teoretycznie przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów 1-3, a zawierają teksty dla dorosłych, wyzwiska, czy nawet tylko słowa "on jest nienormalny", na których pokazane są bijące się wciąż dzieci, dziewczynka próbująca spalić zabawkę siostrze (poważnie - 20 sekund próby spalenia palnikiem gazowym, kreskówka ta dzisiaj leciała Fineasz i Ferb się zwie), i różne inne.

Inna rzecz - wczoraj w Lidlu widziałam zestaw wiaderek dla dzieci - jakieś łopatki, grabki, standard. I fajnie, tyle tylko, że na wiaderku (przeznaczonym dla maluchów!) namalowana wielka, srebrna czacha z piszczelami :/

Jakie Wy spotykacie potworki wśród produktów dla dzieci?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: chiczi » 2009-08-19, 12:19

Trochę nie na temat :wink:- ja wczoraj nie mogłam sobie odmówić zakupu cudnego pluszaka- poduszki w Biedronce :lol: . Pani przy kasie pyta mnie, czy pluszak będzie dobry dla czterolatki, bo zastanawia się nad jego zakupem. A ja odpowiedziałam- jeżeli dla mnie jest dobry, to dla czterolatki tym bardziej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: Ataegina » 2009-08-19, 13:06

Dla mnie tragedią są tzw. śmierdziele - czyli śmierdzące gumowe figurki (ok. 4 lat temu pojawiły się na polskim rynku). Po naciśnięciu wydzielają nieprzyjemny zapach, adekwatny do nazwy. Przykładowe figurki to: Hubert z Chlewika, Kamil Krowi Placek, Zenek Zgniłe Jajo etc. Cała kolekcja liczy 24 zabawki.
Boże, kto to wymyśla ?!

Przykładowe "laleczki": http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=9/ima ... 233902.jpg

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: dushka » 2009-08-19, 13:16

Ooo właśnie - idiotyzmy komórkowe typu pierdy, skaner, jakieś futrzaki - społęczeństwo idiocieje, niestety :]

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-19, 15:09

mój starszy ma 4 lata ma czapkę z czaszką oraz ze dwie koszulki ze strasznymi czaszkami. Jego ulubiony kolor to czarny, a kapela to Rammstein.
Choć ulubiona piosenka
jesteśmy jagódki, czarne jagódki
Mieszkamy w lasach zielonych, zielonych
Oczka mamy czarne, uszki granatowe
A sukienki sa zielone i seledynowe.

A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi
Idziemy na jagody, na jagody
A nasze czarne serca, czarne serca
Biją nam radośnie bum tarara bum.

Jesteśmy jagódki, leśne jagódki
Mieszkamy w lasach zielonych, zielonych
Noski mamy śmieszne, rączki granatowe
A czapeczki też nosimy kiedy zimno w głowe


nic mu nie podsuwałem świadomie. mam się martwić??

Za to nie kupuję mu pistoletów. Wywaliłem kanały z "porąbanymi" kreskówkami, choć na dobra sprawę to oldschoolowy Tom&Jerry to też za mądry nie jest.

Fineasza i Ferba to sam oglądam. Jest zabawny. :mrgreen:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: dushka » 2009-08-19, 15:13

Jolly, ale jesteś dorosły i inaczej to odbierasz :]

I ok, o ile rozumiem Rammssteina, to powiedz mi - po cholerę czacha na kolorowym, plastikowym zestawie do piasku, co?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-19, 16:23

dushka pisze: po cholerę czacha na kolorowym, plastikowym zestawie do piasku, co?


z tego samego powodu dla którego znajdują się tam konik, kotek, spider-man czy świnka Pepa.

Tato kup mi wiaderko z czachą
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: ann » 2009-08-19, 18:10

dushka pisze:po cholerę czacha na kolorowym, plastikowym zestawie do piasku, co?

Bo czachy są na topie. Podobnie jak Czesław XD
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Marciarz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-30, 13:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: Marciarz » 2009-08-30, 14:12

A może chodzi o zabawę w piratów i wykopywanie skarbów? Kombinuję tylko, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy :lol:

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: chiczi » 2009-08-30, 15:43

Ostatnio młodszy kuzyn pokazał mi "super" zabawkę- takie kleiste "coś" nieokreślonego kształu :|. Rzucasz i świetnie przykleja się do sufitu...Szkoda, że brudna plama po tym czymś zostaje :?

finezja
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-31, 10:03
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: finezja » 2009-08-31, 12:11

a dla mnie kompletnym kiksem sa ubrania z motywem czaszki dla dzieci a nawet dla niemowlaków(widziałam na własne oczy!!) byłabym zdrowo walnięta gdybym miała kupić 3 letniemu dziecku bluzeczkę z czaszką a co dopiero rajstopki dla niemowlaka!!! a ludzie to kupują....dzieci od małego myślą ze czaszka jest bardziej przyjaznym emblematem od chociażby Kubusia Puchatka!! tragedia......

Awatar użytkownika
pharao29
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-15, 17:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: pharao29 » 2009-09-15, 20:14

Gdyby Wasze dzieci mieszkały w Meksyku, to 1 listopada biegałyby z cukrowymi czaszkami:) Nie demonizujcie pewnych spraw, w Polsce kultura umierania i sam odbiór śmierci są wg mnie nienormalne! Lepiej o niej mówić, czy milczeć na jej temat? Co do kreskówek - wiele z nich to straszne filmy, uczące chamstwa i agresji.
Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń.

Awatar użytkownika
pharao29
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-15, 17:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: pharao29 » 2009-09-15, 20:16

finezja pisze:dzieci od małego myślą ze czaszka jest bardziej przyjaznym emblematem od chociażby Kubusia Puchatka!! tragedia......

Sam Kubus Puchatek żadnym pozytywnym wzorcem nie jest - żre i niewiele robi - czy tylko dlatego dzieci mają go kochać?

Awatar użytkownika
ZazziXi
Posty: 132
Rejestracja: 2009-08-11, 00:35
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: ZazziXi » 2009-09-15, 21:10

pharao29 pisze:
finezja pisze:dzieci od małego myślą ze czaszka jest bardziej przyjaznym emblematem od chociażby Kubusia Puchatka!! tragedia......

Sam Kubus Puchatek żadnym pozytywnym wzorcem nie jest - żre i niewiele robi - czy tylko dlatego dzieci mają go kochać?


Kubuś uczy przyjaźni, życzliwości, koleżeństwa czyli tego czego brakuje (nie którym)dzieciom.

ann pisze:
dushka pisze:po cholerę czacha na kolorowym, plastikowym zestawie do piasku, co?

Bo czachy są na topie. Podobnie jak Czesław XD


Czacha nie kojarzy mi się z niczym innym jak EMO ! Ostatnio widziałam czaszki na butach do tego przyczepiony łańcuszek :ble: Sądząc po wyglądzie były dla dzieci, ale mysle ze one nie przywiązują do tego uwagi :) A Czesio to co innego :) :D
( :

Awatar użytkownika
anetakam0
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-08, 08:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Idiotyzmy produkowane dla dzieci

Postautor: anetakam0 » 2009-09-18, 19:28

ZazziXi pisze:...

Kubuś uczy przyjaźni, życzliwości, koleżeństwa czyli tego czego brakuje (nie którym)dzieciom.

...:D

Dowcip mi się przypomniał: Smaży Kubuś na rożnie Prosiaczka. Krzyś pyta: Misiu co ty robisz, przecież to Twój przyjaciel?!?
na co miś: A już mam dość - ciągle tylko miodek i miodek...

a w temacie: wygrałam kiedyś w konkursie skierowanym do rodziców malych dzieci kasiążki: "Mała książka o kupie" "Mała książka o śmierci" i ... nie pamiętam
Obrzydliwe w/g mnie


Wróć do „Pogaduszki”