owoce w szkołach

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

giramondo
Posty: 11
Rejestracja: 2009-04-19, 13:49
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: pomorskie

owoce w szkołach

Postautor: giramondo » 2009-08-20, 19:15

Ostatnio martwimy się (podobno my społeczeństwo) o źle odżywione dzieci-powstał projekt rozdawnictwa owoców w szkołach-ale komu tak naprawdę ma pomóc?Niedożywionym dzieciom ?-a kogo one obchodzą poza tymi,którzy stykają się z nimi na codzień ?W trosce o dobrą kondycję społeczeństwa?Czy może w trosce o to by te 3 mld z naszych podatków trafiły do banków ,które udzieliły producentom owoców nieściągalnych kredytów i nie zwykłego rolnika mam tu na myśli .Producenci nie mogą spłacić nie mając zbytu na owoce-więc spłacimy wszyscy bo banki muszą swoje dostać i wpompujemy te 3 mld,które ktoś przeżarł w system bankowy.To samo było z mlekiem.Jeszcze dodatkowo twórca programu dożywiania ubierze się w laur dobroczyńcy.
W trosce o dobro dzieci chce się im wcisnąć w jedną rękę kubek mleka a w drugą jabłko-w szkołach potrzebne będą etaty dla lekarzy.
A może te zbędne w budżecie 3 mld przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli?-albo chociaż na zasiłki dla tych biednych rodzin?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: owoce w szkołach

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-21, 12:12

nie trzy mld tylko miliony plus 9 mln z UE.
Na akcję Polska ma wydać 12 milionów euro.
Celem jest zmiana zwyczajów żywieniowych. Cel pożyteczny, ale sposób realizacji raczej chybiony. Ciekawy jestem jak to bedzie faktycznie funkcjonowało. Z mlekiem było różnie.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

giramondo
Posty: 11
Rejestracja: 2009-04-19, 13:49
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: pomorskie

Re: owoce w szkołach

Postautor: giramondo » 2009-08-21, 14:14

Rzeczywiście pomyliłem się i to sporo :) o tych 9 mln z UE nawet nie słyszałem.
W dalszym ciągu jestem przekonany,że to kolejny przekręt,z którego odniosą korzyść banki i producenci ale nie dzieci.


Wróć do „Pogaduszki”