filozofia nauczania

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

hav
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-06, 22:15
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

filozofia nauczania

Postautor: hav » 2009-09-06, 22:43

Filozofia nauczania.

Witam (po raz kolejny dzisiaj, a nawet po raz kolejny w tej chwili - po odkryciu tego forum pojawiło się w mojej głowie kilka tematów które chciałbym poruszyć - tak się składa że pasowały mi wszystkie do tego działu i założyłem je jednocześnie, co może wyglądać jak mały spam z mojej strony, za co przepraszam :) )

Jako nauczyciele dzisiejszej młodzieży musicie mieć jakiś sposób żeby nie oszaleć. Ciekawi mnie czym się kierujecie w klasie, aby utrzymać ją pod kontrolą, nie utracić autorytetu w oczach uczniów, nie stać się przedmiotem drwin?
A oprócz tego, czy Wasze sposoby działają, czy ciągle szukacie nowych?

Zapraszam do głębokich wypowiedzi na ten temat

hav
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-06, 22:15
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: filozofia nauczania

Postautor: hav » 2009-09-06, 22:56

nie jestem nauczycielem, ale bardzo mnie ciekawi ten zawód :)

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: filozofia nauczania

Postautor: Vilfredo » 2009-09-14, 15:19

Jako nauczyciele dzisiejszej młodzieży musicie mieć jakiś sposób żeby nie oszaleć. Ciekawi mnie czym się kierujecie w klasie, aby utrzymać ją pod kontrolą, nie utracić autorytetu w oczach uczniów, nie stać się przedmiotem drwin?


Jestem sobą. To bardzo proste. Obiektem drwin są najczęściej ci nauczyciele, którzy nieustannie myślą tylko o tym żeby przypadkiem nie stracić autorytetu. Pokątne podśmiewanie się z nauczycieli jest normą, za moich czasów też tak było. I należy tylko pilnować by istotnie było pokątne ;)
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"


Wróć do „Pogaduszki”